Ankara Vergi Mahkemesi Nerede?

Vergi Mahkemeleri Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Protokol Binası No: 39 Çukurambar Çankaya/Ankara Telefon: 0 (312) 220 52 60
Ankara Vergi Mahkemeleri, adliyeler, Muhsin Yazıcıoğlu Cad., No:39A, Çankaya, Ankara, Türkiye – Yandex Haritalar Haritalar Çankaya Adliyeler Ankara Vergi Mahkemeleri

Ankara Bölge İdare Mahkemesi hangi semtte?

Ankara İdare Mahkemesi telefon, adres ve fax bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz: Adres : Mustafa Kemal Mahallesi 2155. Sokak No: 3 Çankaya / ANKARA. Fax : 0 (312) 218 57 27.

Vergi mahkemesi hangi davalara bakar?

Vergi mahkemesi; idarenin vergi, resim ve harçlar ile benzeri mali yükümler ve bunların zam ve cezalarına ilişkin iptal ve tam yargı davalarına bakmakla görevli idari mahkemedir (İdari Yargılama Usulü Kanunu m.1).

Ankara’da kaç tane İdare Mahkemesi var?

Ankara’da şu an 31 İdare Mahkemesi aktif görev yapmaktadır.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi hangi davalara bakar?

Bölge idare mahkemesi; vergi ve idare mahkemeleri kararlarına karşı yapılan istinaf başvurularını inceleyerek uyuşmazlık hakkında karar veren asıl derece mahkemesidir. Bölge idare mahkemesi, idari yargı alanında genel görevli bir asıl derece (üst derece) mahkemesidir (2576 Sayılı Kanun m.1).

You might be interested:  Ankara Otogardan Anıtkabir E Nasil Gidilir?

Ankara idare mahkemesine metro ile nasıl gidilir?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan Ankara Bölge İdare Mahkemesi konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:02 civarında geçer.

Bölge idare mahkemesi ne kadar sürede karar verir?

Bölge İdare Mahkemesinde açılan idari davaların ne kadar süreceği ve ne zaman açıklanacağı 2577 sayılı kanun ile 6 ay olarak belirlenmiştir. Karar Kaç Günde Sonuçlanır? Bölge İdare Mahkemesi ile dosyalar tekemmül ettikleri sıraya göre ve tekemmül tarihinden itibaren en geç altı ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vergi davası ne zaman sonuçlanır?

Vergi mahkemesinde bir davaya, dosya tekemmül ettikten sonra 6 ay içinde karar verilir.

Vergi mahkemesi kaç hakimli?

Vergi mahkemeleri tek hâkimle ve kurul halinde karar vermektedir. Tek hâkimle çözümlenecek davalar ise temel itibariyle parasal sınıra bağlanmıştır. TBMM’ye sunulan kanun tasarısında, bu parasal sınırın 50000 TL’ye artırılmasına yönelik bir hüküm de bulunmaktadır.

Vergi mahkemesini kim kurar?

Kuruluş: Madde 2 – 1. Bölge idare mahkemeleri, idare mahkemeleri ve vergi mahkemeleri, bölge- lerin coğrafi durumları ve iş hacmi gözönünde tutularak Adalet Bakanlığınca kurulur ve yargı çevreleri tespit olunur.

Idare ve vergi mahkemeleri hangi illerde var?

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI

 • ADANA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • BURSA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • ERZURUM BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • GAZİANTEP BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • İSTANBUL BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • İZMİR BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • KONYA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ
 • Ankara bölge idare mahkemesine nasıl başvurulur?

  İDARE MAHKEMESİ’NE DAVA NASIL AÇILIR? İdare Mahkemesine Nasıl Dava Açılır Başvurulur ile ilgili açıklama yapacak olursak, İdari davalar, Danıştay, İdare Mahkemesi ve Vergi Mahkemesi başkanlıklarına hitaben yazılmış imzalı dilekçelerle açılır.

  Ankara idare mahkemesi davaları ne kadar sürer?

  İdare Mahkemesinde açılan idari davaların ne kadar süreceği, kaç günde/ayda sonuçlanacağına dair kural 2577 sayılı Kanunda bellidir. Buna göre dosyalar tekemmül ettikleri sıraya göre ve tekemmül tarihinden itibaren en geç altı ay içinde sonuçlandırılır.

  You might be interested:  Ankara Havaalanından Gölbaşına Nasıl Gidilir?

  Vergi mahkemesi kararına itiraz nereye yapılır?

  Bölge İdare Mahkemesi’ne, vergi mahkemesinin kararının tebliğini izleyen günden itibaren otuz (30) gün içinde başvurulabilir. İtiraz, yetkili Bölge İdare Mahkemesine hitaben yazılmış dilekçeyle olur.

  Vergi davası nerede açılır?

  Vergi mahkemelerinin görevine giren bu hususlarda açılacak davalarda yetkili vergi mahkemesi ise dava konusu vergi, resim, harç ve benzeri malî yükümü tarh ve tahakkuk ettiren veya bunların zam ve cezalarını kesen vergi dairesinin bulunduğu yerdeki vergi mahkemesidir.

  Vergi mahkemeleri hangi illerde var?

  Vergi mahkemeleri bulunan il listesi:

 • Adana 2 Adana, Osmaniye.
 • Afyon 1 Afyon.
 • Ankara 7 Ankara.
 • Antalya 1 Burdur, Isparta.
 • Aydın 1 Muğla.
 • Balıkesir 1 Balıkesir.
 • Bolu 1 Bolu.
 • Bursa 2 Çanakkale, Yalova.
 • Ankara Bölge idare mahkemesi kaç daire var?

  Ankara Bölge İdare Mahkemesi, ilk derece idare ve vergi mahkemelerinin vermiş olduğu kararlarının istinaf kanun yolu çerçevesinde denetiminin yapıldığı yargı mercidir. Başkanlık nezdinde; on iki idari dava dairesi ile dört vergi dava dairesi bulunmaktadır.

  Bölge idare mahkemesi kararları kaç günde sonuçlanır 2021?

  2016 yılında kurulan ve her yıl iş yoğunluğu ve iş yükü artan bölge idare mahkemelerinin bu durumu göz önüne alındığında bir davanın ortalama 6 ayda karara bağlanabileceği söylenebilir.

  Ankara bölge idare mahkemesine nasıl başvurulur?

  İDARE MAHKEMESİ’NE DAVA NASIL AÇILIR? İdare Mahkemesine Nasıl Dava Açılır Başvurulur ile ilgili açıklama yapacak olursak, İdari davalar, Danıştay, İdare Mahkemesi ve Vergi Mahkemesi başkanlıklarına hitaben yazılmış imzalı dilekçelerle açılır.

  Ankara idare mahkemesi davaları ne kadar sürer?

  İdare Mahkemesinde açılan idari davaların ne kadar süreceği, kaç günde/ayda sonuçlanacağına dair kural 2577 sayılı Kanunda bellidir. Buna göre dosyalar tekemmül ettikleri sıraya göre ve tekemmül tarihinden itibaren en geç altı ay içinde sonuçlandırılır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.