Ankara Yaşamkent Nereye Bağlı?

Yaşamkent, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.

Yaşamkent Ankara arası kaç km?

Ankara Bala ile Yaşamkent Çankaya arası kaç km yaklaşık olarak toplam 78 Kilometre mesafededir. Ankara Bala Yaşamkent Çankaya arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 1 saat 10 dakika sürecektir.

Çayyolu Ankara nereye bağlı?

Çayyolu Ankara ilinde yer almakta olup, Çayyolu Çankaya ilçesine bağlıdır.Çayyolu haritası konumu ise 39° 51′ 39.1608” Kuzey ve 32° 43′ 25.9032” Doğu gps koordinatlarıdır. Çayyolu bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 17 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Alacaatlı hangi ilçeye bağlı?

Alacaatlı, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Konum olarak Yaşamkent, Dodurga ve Türkkonut Mahalleleri ile komşudur.

Ankara Yenikent mahallesi nereye bağlı?

Yenikent, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir semttir.

Ankara Ümitköy hangi ilçeye bağlı?

Ümitköy Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Çayyolu/Ümitköy semtinde bulunan Ümitköy Mahallesi Yenimahalle ilçesine bağlıdır.Ümitköy Mahallesi haritası konumu ise 39° 57′ 36.3132” Kuzey ve 32° 48′ 31.5684” Doğu gps koordinatlarıdır.

Ankara Ümitköy nasıl bir yer?

genel olarak cayyolu bölgesinde anılan yer. ayrıca bu bölge içinde ulaşımın en zor olduğu yerdir. otobüsü azdır, dolmuşu hep dolu geçer. ankarada oturduğum semt, eskiden ulaşım zorluğu vardı ama şu an gayet rahat.

You might be interested:  Ankara Esenboğa Nasıl Gidilir?

Yenimahalle Çankaya’da mı?

Yenimahalle’nin Dodurga ve Alacaatlı mahallelerinin çevre yolu içinde kalan kısmı ile Çayyolu, Ahmet Taner Kışlalı, Ümit, Koru, Konutkent ve Yaşamkent Mahalleleri Çankaya’ya katılacak. 669 bin nüfusuyla Yenimahalle, Keçiören ve Çankaya’dan sonra Ankara’nın en büyük üçüncü ilçesi.

Dodurga ilçesi nereye bağlı?

Dodurga, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.

Koru hangi ilçeye bağlı?

Koru, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.

Sögütözü hangi ilçeye bağlı?

Söğütözü
İl Ankara
İlçe Çankaya
Zaman dilimi UTC+03.00 (UDAS)
Alan kodu 0312

Yenikent nereye yakın?

Yenikent Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Yenikent Ankara ilinde yer almakta olup, Yenikent Sincan ilçesine bağlıdır.Yenikent haritası konumu ise 40° 0′ 39.3732” Kuzey ve 32° 30′ 11.9340” Doğu gps koordinatlarıdır. Yenikent bağlı olduğu Sincan ilçe merkezine 8 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Sincan kaç mahalle var?

Böylelikle Sincan ilçesi 57 mahalleye ulaşmıştır. (13 mahalle Yenikent İlk Kademe Belediyesinden, 15 mahalle ise Temelli İlk Kademe Belediyesinden) Sincan ilçesinin beldesi ve köyü bulunmamaktadır.

Çayyolu nasil bir yer?

Çayyolu, Kızılay’a uzak ama sakinlerinin oralara gerek duymadığı, kendi içinde yaşamın oldukça kolay ve keyifli olduğu bir semt. Yüksek yüksek binaların olduğu sitelerle dolu olsa da, hala yeşil kalmayı başarabilmiş bahçelerin arasında yapılan sakin yürüyüşleri Çayyolu sakinleri hiçbir şeye değişmez!

Ankara’nın semtleri nelerdir?

Ankara’nın Mahalleleri

Mahalle İlçe Yüzölçümü (km2)
Fatih Mahallesi Pursaklar 2,259
Alacaatlı Mahallesi Çankaya 18,691
Bağlıca Mahallesi Etimesgut 12,961
30 Ağustos Mahallesi Etimesgut 0,785

Ankara Beytepe Mahallesi nereye bağlı?

Beytepe, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.

Çankaya ilçesinde kaç mahalle var?

RAKAMLARLA ÇANKAYA. Çankaya 1936 yılında ilçe durumuna geldi. Çankaya’da 123 mahalle vardır. İlçemizin 2021 verilerine göre nüfusu 949.265’tir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.