Ankara Yıkılan Bina Nerede?

Çankaya ilçesi İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta bulunan ve önündeki inşaat çalışmaları nedeniyle temelinde oluşan boşluktan kaynaklı çökme riski bulunan Açelya Apartmanı’nın ‘makaslama’ yöntemiyle yıkım çalışmaları sırasında iş makinası arızalandı. Yıkım çalışmalarına sabah saatlerinde tekrar başlandı.
Ankara Çankaya’da, yakınındaki inşaat çalışmaları nedeniyle temelinde kayma olan ve istinat duvarı yıkılan 8 katlı apartman ile birlikte toplam 21 bina boşaltıldı. Boşaltılan binaların önünde dev yarıklar meydana geldi. Büyük panik yaşandı.

Ankara çöken bina nerede?

Ankara’nın Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi 1806. Sokaktaki 3 katlı Rüştü Yıldız apartmanın sakinleri çökme ve yıkılma sesleri üzerine panik yaşaıd. Otoparkta bir bölümün yıkıldığını ve oluşan çukurun yaklaşık 20 metre derinlikte olduğunu gören vatandaşlar ekiplere haber verdi.

Ankarada istinat duvarı çöken bina nerede?

Kamil Ocak Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın bahçe istinat duvarının bir kısmı yoğun yağışın ardından çöktü. Huzur Apartmanı otoparkında bulunan 5 otomobil çöken duvardan zarar gördü. Otomobillerden biri kullanılamaz hale geldi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Açelya Apartmanı hangi mahallede?

10 Nisan günü Çankaya ilçesi İleri Mahallesi’nde, apartman inşaatı için yapılan temel kazısı sırasında, 2013’te inşa edilen Açelya Apartmanı’nın istinat duvarı çökmüştü. Binanın zemininde ve sokak üzerinde derin yarıklar oluştu.

Ihata duvarı ne demek?

İhata duvarı, yapıların bahçelerini ya da binanın etrafını çevreleyen duvarlar için kullanılan bir terim olmaktadır. İhata duvarları ince ve alçak boylu duvarlar olabilmektedir.

Içi boş duvara ne denir?

21-Dolu duvar; Yüzeyinde kapı ve pencere boşluğu bulunmayan duvarlardır. 22-Ara boşluklu duvar; Yalıtım yapması hedefi ile arası boş bırakılarak örülen duvarlardır.

You might be interested:  Ankara Altındağ Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Zor zapt etmek ne demek?

Çok kullanılan zapt kelimesi TDK’ya göre, zor kullanarak ele geçirme anlamındadır.

Kire ne demek?

Kemiklerin uçlarını çevreleyen kıkırdak dokunun zamanla aşınması, yıpranması ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Zaman içerisinde kötü gidişatlar gerçekleşebilir, kemikler parçalanabilir ve eklem içinde birikmeye başlayabilir. Bu vücutta iltihabi bir süreci ve devamında ağrı ataklarını ortaya çıkarır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.