Arjantinde Ankara Ne Demek?

İngilizcede ‘keçi’ anlamına gelen bu kelime, aynı zamanda ‘greatest of all time’ın kısaltması, yani ‘tüm zamanların en iyisi’ demek. Messi’ye takılan ‘keçi’ lakabı, Arjantin Futbol Federasyonu’nun yaptığı ‘Ankara’ paylaşımının ardından akıllara ‘Ankara keçisi’ geldi.

Ankara Messi ne demek?

arjantin futbol federasyonu’nun messi’nin fotoğrafının üstüne ‘ankara’ yazmasina ankara büyükşehir belediyesi keçi figürüyle birlikte ‘buenos aires’ yazarak karşılık verdi. spiker aslında ‘encara messi’ diyor ve bu katalanca ‘hala messi’, yani top hala messi’de anlamına geliyor. ancak yabancı siteler de bizim gibi

Messiye Neden Ankara Messi diyorlar?

Messi yıllar önce Getafe’ye karşı efsane bir gol atmıştı. Bu golde spiker ‘Ankara Messi, Ankara Messi, Ankara Messi’ diye tekrar yapmıştı. Aslında buradaki Ankara Messi ifadesi telaffuz olarak okunuyor. Yani kelimenin gerçeği ‘Encara’ şeklindedir.

Messi Ankaralı mı?

Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin yeni kulübü Paris Saint-Germain’in sosyal medyada yaptığı ‘Ankara’ vurgulu paylaşım, Türk kullanıcılardan ilgi gördü.

Angara Messi hangi maçta?

Lionel Messi’nin formasını giydiği Arjantin A Milli Takımı, Copa America 2021’de Bolivya’yı 4-1 yendi. Maçın yıldızı iki gol atan Messi oldu. Arjantin Futbol Federasyonu iki gol atan Messi’yi sosyal medya hesabından ‘Ankara’ ifadesi ile paylaşması ise olay oldu.

Messi ispanyolca ne demek?

Efsane olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Messi’nin kelime anlamları ise şöyle: Inmessionante; 1.kusursuz futbol oynamak, limitsiz gelişim 2.gelmiş geçmiş en iyi.

Ankara Messi ne zaman oldu?

Getafe | La Liga | 19 Nisan 2007. Ankara Messi!

You might be interested:  Ankara Ekmek Yardımı Nasıl Alınır?

Messi Twitter hesabı yok mu?

Twitter hesabı olmayan Messi’nin Instagram’da 148 milyon, Facebook’ta 93 milyon takipçisi bulunuyor.

Messi ne ayak?

Forvet Arkası

50.00 mil. € Piyasa değeri 30.00 mil. €
Rosario Doğum yeri Funchal
Arjantin Uyruk Portekiz
1,70 m Boy 1,87 m
sol ayak Ayak sağ ayak

Şu anda dünyanın en iyi futbolcusu kim?

Dünyada yılın futbolcusu ödülünün ismi 2010 yılında FIFA Ballon d’Or olarak değişmiştir. Dünyada yılın futbolcusu ödülünü en fazla kazanan 6 ödül ile Lionel Messi’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.