Bursa Ankara Yolu Nasıl?

Bursa – Ankara arası mesafe yaklaşık olarak 388 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 4 saat 37 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 325 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 56 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 21.34 Lt, benzinli bir araç ise 31.04 Lt yakıt tüketir.

Bursadan Ankaraya gitmek icin hangi Sehirlerden geçilir?

Bursa ile Ankara arasındaki mesafe, otoyollarda 479 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 434 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 4 saat ve 52 dakika zaman alır ve Kocaeli, Ovaakça Çeşmebaşı, Altınova, Dilovası, Körfez, Çınarlı ve Sapanca üzerinden geçer.

Bursa trafiği neden sıkışık?

REKOR KIRDIRAN SEBEPLER: Bursa’da yaşayan yazar Ahmet Emin Yılmaz, şehirdeki trafik sıkışıklığını İnşaat Yüksek Mühendisi Tözün Bingöl’e yorumlattı: “Üretim şehri Bursa’nın bu trafik sıkışıklığında; alternatif yolların az, göçle nüfus artışının çok, pandemi nedeniyle toplu taşımadan kaçış ve özel otomobil

Bursaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul’dan İzmit yolunu takip ederek Yalova–Bursa yolundan ilerleyerek Bursa’ya ulaşmak mümkündür. Bu güzergah üzerinde dilerseniz arabalı vapuru kullanabilir, dilerseniz de Osmangazi Köprüsü’nden ücretli geçiş yaparak direkt Bursa sınırlarına giriş yapabilirsiniz.

You might be interested:  Küba Ankara Büyükelçisi Kim?

Ankara Bursa arası otoban mı?

Planlanan Sivrihisar-Bursa Otoyolu

Sivrihisar-Bursa Otoyolu, yine plan halinde olan Ankara-İzmir Otoyolu ile Bursa’yı birbirine bağlayacak. Böylece Bursa’dan Ankara’ya kesintisiz otoyol oluşmuş olacaktır. Otoyolun, YİD yöntemi ile gerçekleştirilmesi öngörülmüştür. Viyadüklerin toplam uzunluğu 13620 m olacak.

Ankara Bursa kaç tl yakar?

Ankara ile Bursa yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 25,2 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 0 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 0 TL yakıt maliyetiniz oluşur. Şayet LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 330 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

Bursa Ankara yolu açıldı mı?

TRAFİĞE AÇILDI

Bursa’yı Ankara’ya bağlayan karayolu da karayolları ve trafik ekiplerinin çalışmasıyla yol çift yönlü olarak trafiğe açıldı.

Bursa’ya arabasız nasıl gidilir?

Eğer İstanbul’dan Bursa’ya arabasız ulaşım sağlıyor olacaksanız ya yukarıda söz ettiğimiz İdo feribotlarından birini değerlendirebilir (bu arada İdo’nun Beşiktaş ve Kadıköy’den Bursa’ya giden arabasız deniz otobüsleri de var yanlış bilmiyorsak) ya da Eminönü veya Büyükçekmece’den kalkan Bursa deniz otobüsünü yani BUDO’

Bursa Karacabey yolu neden kapalı?

Bursa’da Karacabey-Bandırma yolu yoğun kar yağışı sebebiyle trafiğe kapandı. Karacabey-Bandırma yolunun 30. kilometresi kar sebebiyle ulaşıma kapandı. Karacabey Belediyesi tarafından Danışment’e kadar yollar açılırken, köylere ulaşım sağlandı. Yol açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Bursaya en uygun nasıl gidilir?

Bursa’ya en uygun nasıl gidilir? Bunun için Mudanya’ya İDO, Güzelyalı’ya ise BUDO’nun feribotları ile ulaşabilirsiniz. Oradan şehir içi ulaşım ile Bursa merkeze gelebilirsiniz. İsterseniz İstanbul’dan, Bursa Gemlik’e gelen deniz uçakları ile de Bursa ‘ya ulaşabilirsiniz.

Bursaya en ucuz nasıl gidilir?

Deniz Otobüsü ile Bursa’ya Ulaşım

İDO seferleri ile Kadıköy ve Yenikapı’dan Güzelyalı Feribot İskelesi’ne gidebilmek mümkündür. Biletler ortalama olarak 50 TL’lik bir fiyata sahiptir ve yolculuğunuz da 1 saat 45 dakika sonrasında Güzelyalı’da sonlanır.

You might be interested:  Ankara Da Ne Var?

Bursaya hangi yoldan gidilir?

İstanbul yönünden özel araçla gelenler Osmangazi Köprüsü üzerinden çevre yolu bağlantısını kullanarak 1 saatte Bursa’ya ulaşabiliyor. İzmir yönünden gelenler de İstanbul Otoyolu’nu izleyerek 3 saatte Bursa’ya varıyor.

Yolun otoyol olduğunu nasıl anlarız?

Otoyol ya da otoban (Almanca: autobahn, İngilizce: freeway, motorway veya highway), hızlı trafik akımı sağlamak için yapılan, çok şeritli ve çift yönlü geniş yoldur. Otoyolların en önemli özelliği, erişme kontrollü olmalarıdır; giriş ve çıkış belirli noktalardan olur, yayalar ve hayvanlar giremez.

Paralı yollar hangileri?

 • İzmir – Çeşme Otoyolu.
 • İzmir – Aydın Otoyolu.
 • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü
 • Fatih Sultan Mehmet Köprüsü
 • Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın – Şanlıurfa kesimi)
 • Çukurova Otoyolları (Niğde – Mersin – Adana Batı Kesimi)
 • Avrupa Otoyolu (Mahmutbey – Edirne Kesimi)
 • Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu – Akıncı Kesimi)
 • HGS otoban geçiş ücreti ne kadar?

  Tek yön olarak hesaplanan geçiş ücretleri 1. sınıf araçlar için 53 TL, 2. sınıf araçlar için ise 79,5 TL olarak değişiyor. Gece tarifesi için ise bu ücretler 1. sınıf araçlarda 26,50 TL, 2. sınıf araçlarda ise 39,75 TL oluyor.

  Ankaradan Eskişehire giderken nerelerden geçilir?

  Ankara ile Eskişehir arasındaki mesafe karayoluyla 232 kilometre. Yol yaklaşık olarak 2 saat ve 49 dakika zaman alır ve Kızılay Mah., Mustafa Kemal Mah., Ihlamur Kent, Temelli, Polatlı, Sivrihisar ve Karacahöyük üzerinden geçer.

  Ankara Bursa arası kaç saat sürer?

  Ankara ile Bursa arası kara yolculuğu ile 385 km sürmektedir. Ayrıca yolculuk yapmak için Bursa Yenişehir Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı tercih edilebilir. Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? Ankara ile Bursa arasında otobüsle yolculuk 5 saat sürerken bu mesafe otomobil ile 4 buçuk saat sürmektedir.

  You might be interested:  Ankara Il Sağlık Müdürü Kim?

  Izmirden bursaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

  Bursa ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 346 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 322 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 2 saat ve 59 dakika zaman alır ve Santral Garaj, Nilüferköy, Badırga, Savaştepe, Kırkağaç ve Altındağ üzerinden geçer.

  Burda Ankara arasi kac saat?

  Ankara – Bursa arası yolculuk süresi karayolu ile ortalama Dumlupınar Blv. ve D200 üzerinden 4 saat 41 dakikadır.

  Ankara – Bursa Arası

  Karayolu Mesafesi 386,6 km
  Yürüme Süresi 77 sa.
  En Ucuz Bilet 60 TL
  Otobüs Sefer Sayısı 110
  Uçak Sefer Sayısı 2

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.