El Cerrahisi Ankara Hangi Hastanelerde Var?

Medicana International Ankara’ da yer alan El Cerrahisi ve Mikrocerrahi bölümü, deneyimli hekimler ve ekipleriyle hizmet vermektedir. İnsan vücudunda bütün anatomik yapılar (damar, kiriş, sinir, kemik) birbiri ile çok yakın olarak bulunur. Bu bakımdan herhangi bir yaralanma anında bu yapıların birçoğu etkilenebilir.

El cerrahisi hangi hastalıklara bakar?

El, el bileği, önkol, dirsek, omuz bölgelerinin, damar, sinir ve tendon kesilerinin onarımı, doğumsal sebeplerle oluşan üst ekstremite bozuklukları ve brakial pleksus yaralanmaları el cerrahlarına en sık başvurulan durumlardır.

Prof Dr Mahmut Kömürcü hangi hastanede?

Prof. Dr. Mahmut KÖMÜRCÜ

GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında, 1991-1995 yılları arasında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. Elazığ Asker Hastanesi’nde 1995-1998 yılları arasında çalıştı. GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında, 1998 tarihinde Yardımcı Doçent oldu.

El Cerrahisi ve Mikrocerrahi nedir?

El cerrahisi; el, el bileği, önkol, dirsek hastalık ve yaralanmaları, omuzun bazı yaralanma ve hastalıkları, el, parmak, kol sinir, damar ve tendon( kiriş) kesilerinin onarımı, üst ekstremitenin doğumsal bozuklukları, brakial pleksus yaralanmalarının tanı ve tedavisi ile ilgili bir daldır.

You might be interested:  Ankara Akçakoca Yolu Nasıl?

Mikrocerrahi nerede var?

Ayrıca ilerleyen cerrahi teknikler ve teknoloji ile birlikte rekonstruktif mikrocerrahi alanında da oldukça büyük gelişmeler kaydedilmiştir.

Uygulamanın Bulunduğu Hastaneler:

 • Medical Park Batman.
 • İ.
 • Medical Park Gaziantep.
 • Medical Park İzmir.
 • VM Medical Park Pendik.
 • VM Medical Park Mersin.
 • Medical Park Silivri.
 • El cerrahisi Uzmanı nedir?

  El cerrahisi; el, el bileği, önkol, dirsek hastalık ve yaralanmaları, omuzun bazı yaralanma ve hastalıkları, el, kol, bacak, ayak sinir kesilerinin onarımı, üst ekstremitenin doğumsal anomalileri, brakial pleksus yaralanmalarının tanı ve tedavisi ile ilgili bir daldır.

  Kaç tane el cerrahi var?

  Dr. Mehmet Demirtaş, ülkede aktif çalışan ve el cerrahisi eğitimi alan hekim sayısının 69 olduğunu bildirdi. “Daha önceden el cerrahisi alanında uzmanlık diploması alan hekim sayısı ise 120. Yani ülke genelinde 190 kadar el cerrahisi uzmanı bulunuyor” diyen Prof.

  Gürsel Leblebicioğlu hangi hastanede çalışıyor?

  Tabip Albay Yalçın Külahçı ve Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji El Cerrahisi Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gürsel Leblebicioğlu da yöneticiliğini yapıyor.

  Dr Akın üzümcügil kimdir?

  Öğr. Üyesi Akın Üzümcügil Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

  Sırrı Sinan Bilgin kimdir?

  Sırrı Sinan BİLGİN, uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde 50’nin üzerinde yayını bulunmaktadır. Türkçe’ye çevrilen önemli kaynak kitaplarda çevirmenlik yapmıştır. Evli ve iki kız çocuk babası olup, mesleki çalışmalarına Ankara Üniversitesi Hastanesi ve özel muayenehanesi’nde devam etmektedir.

  El ameliyatı kaç saat sürer?

  Ameliyat lokal anestezi ya da genel Anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Bazı durumlarda ameliyat öncesi muayene ile saptanamayan damar, sinir veya tendon kesileri olabilir. Bunlar operasyon süresini uzatır, ancak ortalama ameliyat süresi 1-3 saattir.

  You might be interested:  Ankara-Istanbul Otobüs Bileti Ne Kadar?

  El Cerrahisi Yan Dal mı?

  2009 da yürürlüğe giren Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği ile El Cerrahisi bir yan dal uzmanlığı olarak kabul edilmiş, böylece bu bilim dalları El Cerrahisi Uzmanı yetiştirecek hale gelmişlerdir..

  Dünyaca ünlü beyin cerrahımız kimdir?

  M. Gazi Yaşargil; dünyada modern beyin ve sinir cerrahisinin (nöroşirurji) kurucusudur. Prof. Yaşargil, Amerikan Cerrahlar Birliği tarafından “Yüzyılın Beyin Cerrahı” olarak adlandırılıyor.

  Mikro cerrahi ameliyatı nasıl yapılır?

  Mikrocerrahi yönteminde genel veya spinal anestezi uygulanan hastada cilltte yaklaşık 1,5-2 cm lik kesi yapılır, bel kasları yapışma yerlerinden kesilmeden özel aletler kullanılarak sıyrılır ve fıtık bölgesine ulaşılır.Böylece ameliyat sonrası bel kaslarında tahribat olmadığı için hastada ameliyat sonrası bel ağrısı

  Türkiye’de en iyi Ortopedi hastanesi nerede?

  Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul

  Medipol Üniversite Hastanesi, İstanbul ortopedi bölümü, kemik ve eklem hastalıkları ile ilgilenmekte olup, Ortopedi ve Travmatolojinin birçok alt uzmanlık dalında uzman, iyi eğitimli personele sahiptir.

  El hastalıkları Nelerdir?

  Günümüzde en sık rastlanan 5 el hastalığı ve korunma yöntemleri

 • Tetik parmak / Takılma.
 • Kubital Oluk / Dirsekte sinir sıkışması
 • Artroz / Başparmak eklemi kireçlenmesi.
 • Karpal Tünel Sendromu.
 • Tenisçi/golfçü dirseği.
 • El parmak için hangi doktora gidilir?

  El cerrahisi, el, el bileği ve önkol problemleriyle ilgilenen tıp alanıdır. Daha geniş tarifle; vücudumuzun omuzdan başlayıp parmak ucuna kadar uzanan ve üst ekstremite olarak isimlendirilen kısmının hastalıkları ve tedavisi ile ilgili bir cerrahi daldır.

  El ağrıları için hangi doktora gidilir?

  Bu konularda ilk olarak ortopedi doktoruna başvurmak ve gerektiği takdirde ise ilgili olan branşlara yönlendirilmek doğru olacaktır.

  El bileği ağrısı için hangi doktora gidilmeli?

  Bu konularda ortopedi hekimine başvurmanız ve gerektiği takdirde ilgili branşlara yönlendirilmeniz doğru olacaktır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.