Gazi Park Ankara Nerede?

Gazi Park Hakkında Bilgi Ankara Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yer alan, yaklaşık 62 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan Gazi Park, 30 Ağustos 2021 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulmuştur.
Ankara Gazi Park Hotel is located in Yenimahalle, a neighborhood in Ankara. Armada Tower & Shopping Center and Next Level AVM are worth checking out if shopping is on the agenda, while those wishing to experience the area’s natural beauty can explore Ataturk Forest Farm and Zoo and Cemre Park.

Gazi Park nasıl bir yer?

Gazi Parkı Ankara açık hava gezilecek yerler bakımından da bir hayli ilgi çekecek bir park. Öncelikle Gazi parkının alanı bir hayli büyük. Parkın 29 bin metrekaresi ağaçlık alana, 15 bin metrekaresi ise piknik alanına ayrılmış. Parkın içinde 3 tane kaydıraklı, salıncaklı çocuk parkı yer alıyor.

Gazi Park Ankara ne zaman açıldı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllardır atıl durumda bulunan yaklaşık 62 bin metrekarelik alanı Gazi Park adıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılarak Başkentlilerin hizmetine sundu.

Gazi Park hayvanlar geldi mi?

gazi parkı içindeki evcil hayvan gezinti alanıyla(hayvanlar birebir içiçesiniz), plaj voleyboluyla(evet), ücretsiz tenis ve basketbol sahalarıyla, bisiklet yoluyla, vip piknik alanlarıyla, bolca hamaklarıyla ve son olarak çocuklar için kum havuzuyla fark yaratan bir park olmuş.

Gazi Parki kim yapti?

Ankara Büyükşehir Belediyesi

Atatürk Orman Çiftliği’ndeki atıl araziyi değerlendirerek Gazi Park’ı kentimize kazandırdık. If playback doesn’t begin shortly, try restarting your device.

You might be interested:  Allianz Sigorta Hangi Hastanelerde Geçerli Ankara?

Atatürk Orman Çiftliği mangal yapılır mı?

Yenimahalle’de bulunan Atatürk Orman Çiftliğinde aile ve arkadaşlarınızla birlikte piknik yapabilirsiniz. Google haritalarda bakın. Organizasyonlar için ideal bir yer olan Doğa Park, aile piknik konsepti ile hizmet vermektedir. Giriş ücreti bulunan Doğa Park’ta mangal, piknik ve semaver yapma imkanı mevcuttur.

Ankara Gazi Parkı kaç dönüm?

62 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde bulunan ve yıllardır atıl durumdaki yaklaşık 62 bin metrekarelik alanı Gazi Park adıyla, Başkentlilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için hizmete açtı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.