Hangi Vergi Dairesine Bağlıyım Ankara?

Ankarada hangi vergi dairesine bağlıyım? Hangi Vergi Dairesinde işlem yapması gerektiğini öğrenmek isteyenler sorgulama işlemlerini 444 0 189 numaralı hattan yapabilir. Numara arandığında müşteri temsilcisi ile işlemler gerçekleştirilir. Bununla birlikte ALO 189 hattından da Vergi Dairesi bilgileri kolayca öğrenilebilir.

Hangi vergi dairesi nereye bağlı?

İdari olarak vergi daireleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın taşra teşkilatı olan vergi dairesi başkanlıklarına bağlıdır. Vergi dairesi başkanlığı olmayan illerde ise defterdarlığa bağlıdır.

Ankara Vergi Dairesi nereye bağlı?

Ankara Vergi Daireleri Adres Telefon ve Mail Adresleri

Adres : Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Mahallesi Merasim Cad. No:9/1 Çankaya / ANKARA
Telefon : +90 312 415 30 00 +90 312 415 29 00
Faks : +90 312 415 28 21-22

Evim hangi vergi dairesine bağlı?

Şirket

ŞİRKET TÜRÜ A.Ş.
VERGİ DAİRESİ İSTANBUL – Kozyatağı Vergi Dairesi Müdürlüğü
VERGİ NUMARASI 1770366460
SEKTÖR
İLETİŞİM BİLGİLERİ
You might be interested:  Ankara Tahran Tren Bileti Ne Kadar?

Ankara Yenimahalle hangi vergi dairesine bağlı?

YEĞENBEY VERGİ DAİRESİ | Vergi Daireleri | Yenimahalle Ankara, 0312 344 59 40 Bulurum.com.

Kişinin Vergi Dairesi neye göre belirlenir?

Vergi dairelerinin yetki alanı, kurulduğu ilçenin idari sınırları ile çevrelenir. Birden çok vergi dairesi kurulmuş olan il ve ilçe merkezlerinde yetki alanı sınırları Maliye Bakanlığınca belirlenir. Mükelleflerin vergi uygulaması bakımından hangi vergi dairelerine bağlı oldukları vergi kanunları ile belirlenir.

Bağlı vergi dairesi nedir?

Vergi daireleri, vergi kanunlarının ve diğer mevzuatın uygulanması bakımından ilçe merkezlerinde iş hacmi dikkate alınarak bağlı vergi dairesi (malmüdürlüğü) şeklinde de örgütlenebilir. Bağlı vergi daireleri, tahakkuk ve tahsilat servislerinden oluşmaktadır.

Ankara Çayyolu hangi vergi dairesine bağlı?

Çayyolu bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımızdan kira geliri elde edenlerin bağlı bulunduğu vergi dairesi Doğanbey Vergi Dairesi’dir.

Ankara Kurumlar Vergi Dairesi değişti mi?

KURUMUMUZ VERGİ DAİRESİ ADI : 01/01/2022 TARİHİNDEN İTİBAREN​ ‘ANKARA KURUMLAR VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ’​ OLMUŞTUR.

Ankara Yenimahalle Vergi Dairesi nereye taşındı?

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Merkez Birimleri ile Ankara İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğü, Anadolu İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğü, Yenimahalle Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Doğanbey Vergi Dairesi Müdürlüğü, Gayret Mahallesi Ahmet Hamdi Caddesi No:48 Yenimahalle/ANKARA adresindeki yeni hizmet binasında faaliyetlerine

Bağlı olduğum vergi dairesini nasıl öğrenebilirim?

İnteraktif Vergi Dairesine www.ivd.gib.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kimlik yenileme ücreti ödeme hangi vergi dairesine yatırılır?

Kimlik Kartı Satış Bedeli, Pasaport Harcı, Pasaport Değerli Kağıt Bedeli, Sürücü Belgesi Harcı ve Sürücü Belgesi Değerli Kağıt Bedeli tahsilatları; Vergi Dairesi Müdürlükleri ile Gelir Servisi bulunan Malmüdürlükleri ve aşağıdaki listede yer alan anlaşmalı Bankalar ile PTT vasıtasıyla tahsil edilmektedir.

Vergi dairemi nasıl değiştirebilirim?

Mükelleflerce adres değişikliğine ilişkin bildirim yeni vergi dairesine verilecektir. Mükelleflerin adres değişikliğine ilişkin dilekçeyi yeni vergi dairesine vermesi üzerine, vergi dairesi tarafından mükellefin bildirdiği yeni iş yeri adresinde yoklama yapılacaktır. elektronik ortamda da yapabileceklerdir.

You might be interested:  Ankara Niğde Otobanı Ücreti Ne Kadar?

Başkent Vergi Dairesi nereye bağlı?

Başkent Vergi Dairesi, vergi daireleri, Atatürk Blv., No:181, Çankaya, Ankara, Türkiye – Yandex Haritalar.

Etimesgut Vergi Dairesi müdür?

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, yeni atanan Etimesgut Vergi Dairesi Müdürü Özlem Uyar’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Çukurambar hangi vergi dairesine bağlı?

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı – Çukurambar – Ankara, Ankara.

Bağlı olduğum vergi dairesini nasıl öğrenebilirim?

İnteraktif Vergi Dairesine www.ivd.gib.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Mükelleflerin bağlı olacakları vergi dairesi nasıl tespit edilir?

Bağlı Olacağım Vergi Dairesini Nasıl Öğrenirim? Kurumlar vergisi mükellefi iseniz kanuni veya iş merkezinizin bulunduğu adresin hangi vergi dairesinin yetki alınana girdiğini öğrenmeniz gerekir. Bulunduğunuz ilçede tek vergi dairesi varsa sorun yoktur. O vergi dairesinin mükellefisinizdir.

Kimlik yenileme ücreti ödeme hangi vergi dairesine yatırılır?

Kimlik Kartı Satış Bedeli, Pasaport Harcı, Pasaport Değerli Kağıt Bedeli, Sürücü Belgesi Harcı ve Sürücü Belgesi Değerli Kağıt Bedeli tahsilatları; Vergi Dairesi Müdürlükleri ile Gelir Servisi bulunan Malmüdürlükleri ve aşağıdaki listede yer alan anlaşmalı Bankalar ile PTT vasıtasıyla tahsil edilmektedir.

Pasaport harcı öderken hangi vergi dairesi seçilir?

GİB aslında Gelir İdaresi Başkanlığı olmaktadır. Ancak özellikle interaktif vergi dairesi sistemi üzerine yönlendirilecek olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. İnteraktif vergi dairesi üzerinden pasaport harç bedeli ödemek oldukça kolaydır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.