Istanbul Ankara Hızlı Tren Bilet Nasıl Alınır?

Ankara’ya hızlı tren bileti nasıl alınır? Yüksek Hızlı tren biletleri İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/ yht / ankara -istanbul- ankara -yuksek- hizli – tren / adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır.
TCDD Taşımacılık AŞ’ye ait biletler gişelerden, PTT şubelerinden, turizm acentelerinden, internet sitesi ve mobil telefonlar üzerinden alınabilmektedir. Her türlü sorunuz için danışma telefonları 06.00-23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Ankara’ya hızlı tren bileti nasıl alınır? Yüksek Hızlı tren biletleri İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/ yht / ankara -istanbul- ankara -yuksek- hizli – tren / adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır.

İstanbul Ankara hızlı tren biletleri nereden alınıyor?

Bilet Satış Noktaları

 • Eybis.
 • Gişeler.
 • Çağrı Merkezi.
 • Acente.
 • Internetten hızlı tren bileti nasıl alınır?

  Online Tren Bileti Alma. Anahat trenleri ile yüksek hızlı tren biletlerini TCDD Taşımacılık online bilet alma sistemi ‘EYBİS’ üzerinden satın alabilirsiniz.

  You might be interested:  Ankara Şehir Hastanesi'Ne Dolmuşla Nasıl Gidilir?

  Yüksek Hızlı tren biletleri kaç gün önce satışa çıkıyor?

  Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde seyahatin başlama tarihinden 15 gün Anahat trenlerinde ise seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

  Tren bileti nasıl bulunur?

  TCDD Bilet satışı yapılan gişelerin çalışma saatlerini ve telefon numaralarını BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz. TCDD Tren bileti almanın üçüncü yönetimi ise Çağrı merkezini aramaktır. TCDD çağrı merkezi telefon numarası 444 8 233 (444 TCDD) dir. Bilet almanın beşinci yöntemi ise TCDD ile anlaşması olan acentelerdir.

  TCDD bilet rezervasyon nasıl yapılır?

  Bilet ve rezervasyon

  1. Çağrı merkezi (444 82 33) : İnternetten satışı yapılan tren biletlerini çağrı merkezinden de almak mümkün.
  2. Tren istasyonları: Tren istasyonlarının büyük bir kısmında bilet satışı yapılmakta.
  3. Postane: Bilet satışı yapılan PTT ofisleri için tıklayınız.

  TCDD indirimli bilet nasıl alınır?

  Bu indirimlerden faydalanmak isteyen ve gerekli özelliklere sahip yolcuların, ilgili kurumdan alınmış ve TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından kabul görmüş belgeleri satış anında ve kontrollerde ibraz etmesi gerekir. Aksi halde “trende bilet” hükümleri uygulanır.

  Ankara istanbul hızlı tren ücreti ne kadar?

  Son düzenlemenin ardından Ankara-İstanbul arası için YHT bilet fiyatları 195 Türk lirası oldu. Aralık 2021’de ise bu sefer için 84 Türk lirası ücret belirlenmişti.

  İstanbul Ankara arası hızlı tren ücreti ne kadar?

  İstanbul-Ankara arasında hizmet veren yüksek hızlı tren seferlerinin bilet fiyatlarına yüzde 30 zam yapıldı. Böylece bilet fiyatları 151 TL’den 195 TL’ye yükseldi.

  İstanbul Ankara arası hızlı tren ne kadar?

  İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları

  İstanbul-Ankara YHT bilet fiyatları standart biletlerde 70.00 TL, Esnek biletlerde 84.00 TL, Business Standart biletlerde 101,50 TL ve Business Esnek biletlerde 122,00 TL’dir. Farklı yaş gruplarına göre indirim oranları da mevcuttur.

  You might be interested:  Ankara Tren Garı Nasıl Gidilir?

  Hızlı trende maske takmak zorunlu mu?

  Vaka sayısı 3’üncü günde de binin altında gelince toplu taşıma araçlarında maske şartı kalktı. Sağlık Bakanı Koca da, ‘Vaka sayıları arka arkaya üç gün 1.000’in altında gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa’ paylaşımında bulundu.

  Aşı olmadan trene binilir mi?

  Bu kapsamda; aşılı ya da hastalığı geçirmiş ve 18 yaş üzeri olanlar bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirecek olup aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş 18 yaş ve üzeri yolcular ise son 48 saat içinde yaptırılan negatif PCR test

  Trende bavul nereye konur?

  El bagajları, biletinizde belirtilen seyahat edilen alanının (pulman, kuşetli, yataklı vb. ) üst kısmına isabet eden ve bir yolcuya tahsis edilen bölmeyi taşmayacak şekilde veya trenlerde bagaj koymak için ayrılan yerlerde olmalıdır.

  Hızlı tren bileti alırken koltuk seçimi nasıl yapılır?

  İnternet üzerinden bilet almaya çalışanlar ise koltuk seçimi yapamıyor. Sebebine gelince YHT’ler koronavirüs önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasite ile çalışıyor. Yani koltukların yarısı boş kalmak zorunda. Biletler satıldığı için trenlerde koltuk seçimi yapılamıyor.

  Telefondan tren bileti nasıl alınır?

  7 gün 24 saat 444 82 33 numaralı telefondan TCDD müşteri hizmetlerine ulaşarak tren biletinizi hızlı ve kolay bir yoldan satın alabilirsiniz. Bilet satışları 7/24 saatleri arasında yapılmakta olup, ister direkt telefonla arayarak, isterseniz de online olarak hızlı tren biletinizi satın alabilirsiniz.

  Ankara hızlı tren bileti ne kadar?

  Ankara Büro

  Yüksek hızlı tren bilet fiyatlarına 3 Ocak 2022’de yaklaşık yüzde 20 zam yapılmıştı. Bu zamla bilet fiyatları 84 TL’den 101 TL’ye çıkmıştı. Son zammın ardından bilet fiyatları 151 TL’ye yükseldi.

  You might be interested:  Ankara Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hangi Semtte?

  İstanbul’dan Ankara hızlı tren bileti ne kadar?

  Son zamla YHT bilet fiyatlarına yüzde 30 artış yapıldı. Son düzenlemenin ardından Ankara-İstanbul arası için YHT bilet fiyatları 195 Türk lirası oldu. Aralık 2021’de ise bu sefer için 84 Türk lirası ücret belirlenmişti.

  Istanbul Hızlı Tren nereden kalkıyor 2021?

  Ankara İstanbul seferi için Ankara Gar’dan hareket eden yüksek hızlı trenler sırasıyla (Eryaman) Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı istasyonlarında durmaktadır.

  İstanbul’dan Ankara’ya tren bileti ne kadar?

  İstanbul-Ankara arasında hizmet veren yüksek hızlı tren seferlerinin bilet fiyatlarına yüzde 30 zam yapıldı. Böylece bilet fiyatları 151 TL’den 195 TL’ye yükseldi.

  Ankara istanbul hızlı tren son durak neresi?

  Ankara İstanbul hızlı tren hattı güzergah haritası : Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattındaki 9 durak Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olarak belirlendi. Ankara İstanbul hızlı tren hattı, son durak Pendik’teki banliyö hattıyla Marmaray’a entegre olacak.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.