Istanbul Ankara Tren Ne Kadar Sürüyor?

Seyahat Süresi : Ankara-İstanbul(Söğütlüçeşme) seyahat süresi duruş sayısına göre değişkenlik göstermekle birlikte 4.30- 5 saat aralığındadır.
İstanbul’dan Ankara’ya gitmek için hızlı treni kullanan bir yolcu bilet parası olarak 70 lira ödeyecek. Hızlı tren yolculuğu ise yaklaşık 4 saat 15 dk sürüyor. Ankara İstanbul hızlı trenlerin durakları sırasıyla şunlar; Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı, Lale Ankara

Istanbul ankara tren kaç saat sürer?

Yüksek Hızlı Tren Ankara – İstanbul arası ve İstanbul – Ankara arasında günde karşılıklı 9 sefer yapıyor. Ankara’dan kalkan tren Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy duraklarına uğrayarak Pendik’e yaklaşık 4 saat 20 dakikada ulaşıyor.

İstanbul Ankara hızlı tren kaç saatte gider bilet fiyatları?

İstanbul’dan Ankara’ya hızlı trenle seyahat etmek isteyen yolcular bilet ücreti olarak 70 lira ödeyecek. Günde 7 sefer yapacak olan İstanbul-Ankara hızlı treni için ilk sefer Pendik’ten 06:45′ de başlıyor son sefer ise17:30’da bitiyor. Ortalama yolculuk süresi ise 4 sa 15 dk.

You might be interested:  Ankara Oda Tiyatrosu Nerede?

Hızlı tren ne kadar sürüyor?

Ankara İstanbul hızlı treninin seyahat süresi, 4 saat 15 dakikadır. Bu süre sonunda kalkış noktası olan Ankara istasyonundan İstanbul istasyonuna varış gerçekleştirilir. Ankara İstanbul hızlı tren seferi kapsamında 7 farklı istasyon durağı ziyaret edilir.

İstanbul Ankara arası hızlı tren var mı?

Ankara – İstanbul – Ankara arasında hareket eden 30.07.2022 tarihinden itibaren geçerli İstanbul Ankara hızlı tren saatleri aşağıda verilmiştir. Bu Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde toplam 14 durak bulunmaktadır.

İstanbul Ankara ekspres tren kaç saat?

İstanbul Ankara tren yolculuğu yaklaşık 8 saat 40 dakika sürmektedir. Ankara Ekspresi Treni İstanbul Halkalı, Bakırköy, Söğütlüçeşme, Bostancı, Pendik, Gebze, İzmit YHT, Arifiye, Pelitözü, Bilecik, Yayla, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı, Temelli, Sincan, Ankara Gar güzergahlarında her gün hizmet vermektedir.

Ankara istanbul tren kaç TL?

Son düzenlemenin ardından Ankara-İstanbul arası için YHT bilet fiyatları 195 Türk lirası oldu. Aralık 2021’de ise bu sefer için 84 Türk lirası ücret belirlenmişti.

İstanbul Ankara hızlı tren saat kaçta?

İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren Sefer Saatleri

No İSTANBUL (K) Eryaman (K)
1 06.35 10.15
2 08.40 12.31
3 10.05 13.45
4 11.15 14.57

Istanbuldan ankaraya trenle nasıl gidilir?

Direkt hızlı tren ile İstanbul’dan Ankara’ya seyahat edin. Yolculuk süresi 4:30 saattir. Tren bileti fiyatları 2. sınıfta 75 TL’den (9 EUR), 1. sınıfta 105 TL’den (12 EUR) başlamaktadır. İstanbul’dan Ankara’ya giden tren yolculuğunda, 250 km / s hıza sahip ‘Yüksek Hızlı Tren’ (YHT) hızlı treniyle seyahat edeceksiniz.

Ankara istanbul tren var mı?

Ankara İstanbul Hızlı Tren Kaç Saat? Ankara İstanbul Ankara arasında günde karşılıklı olarak 8 sefer düzenlenmektedir. Bu yüksek hızlı trenlerin yolculuk süresi yaklaşık 4 saat 20 dakika ile 5 saat 20 dakika arasında değişmektedir.

You might be interested:  Ankara Izmir Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?

Ankara istanbul hızlı tren kaç saat 2021?

Peki 2021 yılında Ankara-İstanbul arasında sefer yapan hızlı tren bilet fiyatları kaç para? Ankara İstanbul hızlı treninin seyahat süresi, 4 saat 15 dakikadır.

Ankara istanbul hızlı tren ne kadar hızlı?

Ankara – İstanbul yüksek hızlı demiryolu ya da Ankara – İstanbul YHD, Ankara’daki Ankara YHT Garı ile İstanbul’daki Halkalı Tren İstasyonu arasında Yüksek Hızlı Tren hizmeti verilen uzunluğundaki azami 250 kilometre/saat (160 mph) hıza uygun çift hatlı, elektrikli, sinyalli yüksek hızlı demiryolu hattıdır.

İstanbul Ankara hızlı tren kaç TL 2022?

Ankara Büro

Dört ay önce 84 TL’ye satılan biletler şu an 151 TL’ye alınıyor. Yüksek hızlı tren bilet fiyatlarına 3 Ocak 2022’de yaklaşık yüzde 20 zam yapılmıştı. Bu zamla bilet fiyatları 84 TL’den 101 TL’ye çıkmıştı. Son zammın ardından bilet fiyatları 151 TL’ye yükseldi.

Ankara istanbul hızlı tren bileti nasıl alınır?

Hızlı tren bileti nereden nasıl alınır? Yüksek Hızlı tren biletleri İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/yht/ankara-istanbul-ankara-yuksek-hizli-tren/ adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır.

Ankara istanbul hızlı tren ne kadar hızlı?

Ankara – İstanbul yüksek hızlı demiryolu ya da Ankara – İstanbul YHD, Ankara’daki Ankara YHT Garı ile İstanbul’daki Halkalı Tren İstasyonu arasında Yüksek Hızlı Tren hizmeti verilen uzunluğundaki azami 250 kilometre/saat (160 mph) hıza uygun çift hatlı, elektrikli, sinyalli yüksek hızlı demiryolu hattıdır.

Ankara Ekspresi kaç TL?

Ankara Ekspresi 2022 pulman vagon fiyatları şu şekildedir;

Tam bilet fiyatı: 132₺ Genç bilet fiyatı (13-26): 113₺ Öğretmen bilet fiyatı: 113₺ 60 – 64 yaş bilet fiyatı (yüzde 15 indirimli): 113₺

You might be interested:  2021 Sünnet Kayıtları Ne Zaman Başlıyor Ankara?

İstanbul Ankara yataklı tren var mı?

Ankara Ekspresi, Ankara-Halkalı-Ankara arasında gece seyahat ederek İstanbul ve Ankara’ya sabah varmayı tercih eden yolcularımıza hizmet vermektedir. Ankara Ekspresi sadece pulman, yataklı ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.