Itfaiye Raporu Nasıl Alınır Ankara?

İtfaiye Raporu Nereden Alınır? İtfaiye hizmeti verecek bina, aktif faaliyetlerine başlamak için ihtiyaç duyacağı belgeyi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Önlem Amirliği bürolarına başvurarak alabilirler. Bu merkeze gelerek gerçekleştirecekleri ön kayıt işleminin ardından gerekli olan başvuru formunun doldurulması yeterlidir.
İtfaiye Raporu almak için bağlı bulunulan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Yangın Önlem Amirliğinden başvuru yapılır. İlçe Belediye Başkanlıklarından çalışma ruhsatı alacak olan işletmeler için ise belediye tarafından alınan başvurular İtfaiye Görüş Programı üzerinden çevrimiçi olarak Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Yangın Önlem Amirliğine iletilecektir.

Ankara Büyükşehir itfaiye raporu nereden alınır?

Ankara İtfaiyesiHizmetlerimiz ve Ücret Tarifeleri

Uygunluk raporu alabilmek için Daire Başkanlığımıza şahsen başvuru yapılabilir veya www.ankara.bel.tr adresinde bulunan E-Beyan menüsünden kayıt oluşturulup başvuru ve ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

İtfaiye raporu nasıl alınır?

İtfaiye raporu başvurusu için; yapılacak işin detaylarını, ad, adres ve irtibat telefon numarasının yazılı olduğu dilekçe ve diğer gerekli belgelerle ilçe belediye başkanlıklarından çalışma ruhsatı alacak işletmeler ilçe belediye başkanlığından ya da ruhsat denetim müdürlüğünden başvuru yapılır.

İtfaiye raporu için ne gerekli?

İTFAİYE YANGIN UYGUNLUK RAPORU İÇİN BAŞVURUDA GEREKEN BELGELER

 • Yapı kullanma izin belgesi. Ancak; yapı kullanma izin belgesinde “konut” olarak belirtilen işyerlerinin başvurularında;
 • Numarataj belgesi.
 • İmza sirküleri.
 • Vekaletname.
 • Ticaret Sicil Gazetesi.
 • You might be interested:  Ankara Nın Ne Kadar Suyu Kaldı?

  İtfaiye raporu gerektiren işyerleri nelerdir?

  Çalışanların ya da iş yerlerinde bulunan kişilerin can ve mal güvenliği açısından gereklidir. İş hanı ya da çarşı şeklinde olsun olmasın iş yeri olarak kullanılan işletmelerin 30 kişiden fazla çalışanı varsa şayet itfaiye raporu gerektirir.

  İtfaiye raporu neden alınır?

  İtfaiye raporunun amacı, kamu kurumları, özel kuruluşlar veya gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapının, tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı safhalarında çıkabilecek yangınların en aza indirilmesini ve çıkabilecek bir yangın sebebiyle oluşabilecek can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini

  Iskan olmadan dükkan açılır mı?

  1- Bu tür işyerlerinde (kafe, internet salonu, düğün salonu, hamam/sauna, otel) yapı kullanma izin belgesi (iskan) ön şart olup iskan belgesi olmayan işyerleri ile alakalı müracaatlar işleme alınmamaktadır.

  Yangın inceleme raporunu kim hazırlar?

  21 Ekim 2006 tarih ve 26326 sayılı Belediye İtfaiye Yönetmeliği; İtfaiye teşkilatına “Yangın Çıkış Nedeni” hanesinin de bulunduğu yangın raporunu düzenleme görevini vermektedir.

  Yangın yeterlilik belgesini kim verir?

  Yangın Yalıtımcısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamında sınav ve belgelendirme yapmak üzere MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilen CTR, YB-0097 yetki numarası ile ilk olarak 16.10.2017 tarihinde yetkili belgelendirme kuruluşu olarak onaylanmıştır.

  İtfaiye nelere bakar?

  Görevleri: Yangınların yanında deprem, sel gibi doğal afetlerde, her türlü patlama, çökme vb. olağanüstü durumlarda, mahsur kalma olaylarında, arama kurtarma çalışmalarında itfaiyeciler görev yapar. Genel olarak görevi hayat kurtarmaktır.

  Rapor almak için ne yapmalıyım?

  Sağlık raporu almak için öncelikle herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeniz yeterli. Özel hastaneler, özel tıp merkezleri, poliklinikler ve aile hekimlerine sağlık raporu almak için başvurulabilir.

  İtfaiye raporu nasıl alınır izmir?

  Proje ile birlikte işyeri açma ve çalışma ruhsatı için yetkili belediye veya organize sanayi bölgesine yapılan başvurular, İtfaiye Daire Başkanlığı’na elektronik ortamda iletilerek itfaiye raporu başvurusunun yapılması sağlanıyor.

  You might be interested:  Toki 2021 Başvuru Ne Zaman Ankara?

  Sıhhi Müessese ne demek?

  I. SIHHİ MÜESSESE NEDİR? Sıhhi müessese; gürültü, koku, zararlı atık ve benzeri etkileri ile çevresinde bulunanlara fiziksel, ruhsal ve sosyal yönlerden zarar vermeyen işyerleridir. Bu bakımdan, bu tür işletmelerin açılması, insanlardan ve insanların yaşadıkları yerlerden uzak olması şartına bağlı bulunmaz.

  Izmir itfaiye raporu harcı ne kadar?

  2020 UCRET TARİFESİ

  İTFAİYE YANGIN VE ACİL MÜDAHALE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
  YANGIN ÖNLEMLERİ TETKİK VE RAPOR ÜCRETLERİ
  1) Tetkik Ücreti (İlk Başvuru) 100,00TL 100,00TL
  2) İtfaiye Raporu/Yangın Tedbirleri Görüşü Kapalı Alan Beher m² Ücreti 1,00TL 1,00TL
  3) İtfaiye Raporu/Yangın Tedbirleri Görüşü Açık Alan Beher m²Ücreti 0,50TL 0,50TL

  Itfaiye hizmeti ücretli mi?

  İtfaiye hizmetleri ücretli midir? İtfaiyenin kurtarma ve söndürme hizmetleri (afet, yangın ve kazalarda) ücretsizdir. Harici durumlarda su verme, su çekme, merdiven ve refakat hizmetleri her yıl belediye meclisince kararlaştırılan ücret karşılığı gerçekleştirilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.