Millet Kütüphanesi Ankara Nasıl Gidilir?

Ayrıca, kütüphaneye üç farklı EGO otobüsü ile doğrudan gidilebiliyor. Ege mahallesi ve Beştepe arasında güzergahı olan 339-7 ve Uyanış, Pınarbaşı, İskitler, emniyet sarayı, AŞTİ ve Beştepe güzergahlarında giden 479 numaralı otobüsler ile kütüphaneye ulaşmak mümkün oluyor.
MİLLET KÜTÜPHANESİ NEREDE: 125 bin metrekare kapalı alana sahip Millet Kütüphanesi, Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin arazisinde yer alıyor. MİLLET KÜTÜPHANESİ’NE NASIL GİRİLİR: Kütüphaneyi kullanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, e-Devlet üzerinden üye olabilecek, yeni kimlik kartlarıyla giriş yapabilecek.

Millet Kütüphanesi Ankara metro ile nasıl gidilir?

MİLLET KÜTÜPHANESİ’NE NASIL GİDİLİR? Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ne ulaşmak için Yenimahalle’ye giden otobüs ve metro hatları ile Beştepe’ye yakın bir durakta inilebilir. Bunun için M1 ve M2 metro hattı kullanılabilir. Otobüsle ulaşım sağlamak isteyenler ise şimdilik 169 ve 339 numaralı hatları kullanabilir.

Millet Kütüphanesine hangi metro gider?

M1-M2-M3, Yenimahalle bölgesinde bulunan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi konumuna giden son Metro aracıdır.

Milli Kütüphaneye metro ile nasıl gidilir?

Metro ile Gidecekler;

You might be interested:  Ankara Izmir Hızlı Tren Hangi Firma Yapıyor?

Milli Kütüphaneye gitmenin en kolay yolu Kızılay – Çayyolu arası hizmet veren METRO hattını kullanmaktır. Milli kütüphane durağında inerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Millet kütüphanesine girmek için ne gerekiyor?

Kütüphaneye üyelik e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. e-Devlet üyeliği olmayan ziyaretçiler T.C. Kimlik Kartı veya 99 ile başlayan T.C. Kimlik numarasına sahip kimlikleriyle (yabancı uyruklu kişiler) ana kapıda üye yapılarak kütüphaneye giriş yapabilirler.

Millet Kütüphanesine hangi dolmuş gider?

otobüs: 167 söğütözü metro ring hattı önünde bırakıyor, 339 öho nizamiyeye yürüme mesafesinde. ankaray: emekten yürüyerek yaklaşık yirmi dakikada ulaşılabilir. başkentray: emekten biraz daha uzun bir sürede yürüyerek ulaşılabilir. dolmuş: beştepe dolmuşları da çok yakından geçiyor.

Külliyeye metro ile nasıl gidilir?

Bunun için kullanılması gereken metro hattı M1 ve M2’dir. Otobüs ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne ulaşmak için ise, kullanılabilecek hatlar arasında 169 ve 339 var. Bu iki hatta da 7.caddeden geçer ve Yenimahalle’ye ulaşır. Tunalı Hilmi Caddesi üzerinden ise, 318 nolu otobüs ile Beştepe’ye ulaşılabilir.

Millet Kütüphanesi saat kaça kadar açık?

Çalışma Saatleri

Kütüphane/Salon Pazartesi-Perşembe Cuma-Pazar
Süreli Yayınlar Salonu 09.00-18.00 09.00-18.00
Araştırma Kütüphanesi Salon 1-2 09.00-24.00 09.00-24.00
Araştırma Kütüphanesi Salon 3-4 7/24 7/24
Cihannümâ Salonu 7/24 7/24

Beştepe Kütüphanesi hangi otobüs gider?

Çankaya bölgesinde 11415 – Millet Kütüphanesi için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
479 Uyaniş-Pinarbaşi-İskitler-Emniyet Sarayi-Aşti-Beştepe GÖRÜNTÜLE
159-5 (Öta) Şereflikoçhisar GÖRÜNTÜLE
339-7 Ege Mah.-Beştepe GÖRÜNTÜLE
548-3 Ankara – Beypazarı GÖRÜNTÜLE

Milli Kütüphanede internet var mı?

Kütüphanemiz, okuyucularına kişisel dizüstü bilgisayarları, tabletleri, akıllı telefonları ve diğer mobil cihazlarıyla Kablosuz Bağlantı (Wi-Fi) ile internet erişim imkânı sunmaktadır.

Milli Kütüphane Ankara hangi metro?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan Milli Kütüphane konumuna giden son Metro aracıdır. 01:09 civarında buradan geçer.

You might be interested:  Ankara Gar Nasıl Gidilir?

Kızılaydan metro ile Milli Kütüphaneye nasıl gidilir?

Kızılay metrosuna inin ve Çayyolu tarafına binin. 2.durakta yani Milli Kütüphane durağında inin ve yine Milli Kütüphane çıkışından çıkın. Bi 50 metre düz yürüyüp ilk soldan döneceksiniz. Zaten görürsünüz kütüphaneyi.

Milli Kütüphane giriş ücretli mi?

Milli Kütüphane Üye Kayıt Bölümünde hafta içi 09:00-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında kayıt işlemleri yapılmaktadır. 6- Giriş Kartı almak için ücret ödeniyor mu? Giriş kartı almak için, DÖSİMM tarafından belirlenmekte olan 3,5 TL ücreti ödemek gerekir.

Millet Kütüphanesi kaç para?

855 milyon liraya ‘Millet Kütüphanesi’

Kütüphaneye kimliksiz girilir mi?

Kütüphaneden faydalanmak isteyen yeni kimlik kartı sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, girişte bulunan turnikelere kimlik kartlarını okutarak giriş yapabilecek. Yeni kimlik kartı bulunmayan vatandaşlar ise kütüphane girişindeki bankolardan giriş kartı alarak kütüphaneden yararlanabilecek.

Millet Kütüphanesi maske zorunlu mu?

– Kütüphaneden yararlanıldığı sürece maske takmak, (Eğer maskeniz yoksa kütüphane girişinde yer alan bankomuzda temin edebilirsiniz.) Sosyal mesafe kuralına uymak zorunlu olup bu kurallara uymayanların kütüphanemizden yararlanmalarına izin verilmeyecektir.

Milli Kütüphane Ankara hangi metro?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan Milli Kütüphane konumuna giden son Metro aracıdır. 01:09 civarında buradan geçer.

Milli Kütüphane hangi durak?

Söğütözü durak, Çankaya içindeki Milli Kütüphane Otobüs Durakları konumuna en yakındır.

Beştepe Kütüphanesi hangi otobüs gider?

Çankaya bölgesinde 11415 – Millet Kütüphanesi için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
479 Uyaniş-Pinarbaşi-İskitler-Emniyet Sarayi-Aşti-Beştepe GÖRÜNTÜLE
159-5 (Öta) Şereflikoçhisar GÖRÜNTÜLE
339-7 Ege Mah.-Beştepe GÖRÜNTÜLE
548-3 Ankara – Beypazarı GÖRÜNTÜLE

Akköprü Kızılay kaç durak?

Kızılay’dan başlayarak Ulus – Yenimahalle – Demetevler – Ostim – Batıkent güzergahında hizmet vermekte olan hattın toplam uzunluğu 14,661 metredir. 12 istasyonlu ve 108 araçlı (18 adet 6’lı dizi) sistem 28 Aralık 1997’de işletmeye açılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.