Nafta Ne Demek Ankara?

acilimi north american free trade agreement olan 1987 yilinda kanada, abd ve meksika tarafindan imzalanmis olan ticaret anlasmasi. bu kış büyük protestolarla karşılaştılar son yaptıkları anlaşmayla. ‘hey nafta what are ya afta’ diye de slogan yapmışlardı.
Renksiz, uçucu, alev alabilen ve karbon ihtiva eden maddelerin destilasyonundan elde edilen herhangi bir hidrokarbon karışımı. Nafta, elde edildiği maddeye göre isimlendirilir. Mesela, petrolden elde edilmiş ise petrol naftası, odundan elde edilmiş ise odun naftası denir. Çok meşhur olanı petrol naftasıdır.

Ankara’da Geben ne demek?

alm. vermek. argo kelimelerimiz içinde aşağı yukarı denyoya tekabül edebilecek bir anlamı olan kelime. çekimi präsens’te gebe\gibst\gibt\gebt\geben şeklindedir.

CÜR Ne demek Ankara?

cürüm, ağır suç anlamına gelir. dolayısıyla kabahatten daha ağır bir suçtur. ingilizcesi felony’dir.

Gerez Ne demek Ankara?

güzel iyi hoş demek.

Cürüm ne anlama gelir?

Cürüm, toplumun ya da kişinin var olma durumunu ve insanların çıkarlarını tehlikeye sokacak suçlar demektir.

Ankaralılar neden la der?

La’nın en kalın tonu

Ankaralılar kibardır ve “Lan” demez, diyemez onun yerine “La” der. Ama bu “La” Bildiğiniz gibi değil. “La”nın kalın tonuna Dilberay’ı ve Kahtalı Mıçı’yı eklerseniz anca çıkacaktır. Ankaralıların cümlelerinde özne, yüklem, bağlaç yerini almıştır bu terim.

You might be interested:  Ankara Altını Ne Kadar?

Suç ortağı ne demek?

Suç ortağı, suç işlerken genelde her şeyi birlikte yapan kişilerdir. Veya başka bir anlamıyla her zaman birlikte aynı yolda yürüdüğünüz arkadaştır, ortağınızdır. Bu kişiler genelde birbirine bağlılığından kolay kolay ayrılmazlar.

At mı cürüm ne demek?

dar ve teknik anlamda sanığın savunma biçimlerinden biridir. genel olarak iki türü vardır.birincisinde sanık suçu kendisinin değil,başka birinin işlediğini ileri sürer.ikincisinde ise suçu diğer bir kişi ile birlikte işlediklerini ikrar eder.bu ikinci şekline “tevilli ikrar” da denir.

Ankara’da sevgiliye ne denir?

Ankara on Twitter: ‘Bir Ankaralı’nın sevgilisine hitap evreleri; 1.ay – Aşkım 2.ay – Bitanem 3.ay – Hayatım 4.ay – Balım 5.ay – Gardaşım’ / Twitter.

Elekçi gibi gezmek ne demek?

çok fazla gezen insanlar için yakıştırılan kelime.

Ankaralilar birbirine ne der?

angaralı

 • guş ucuran ankaraliya verilen isimdir, bir insanin angarali olmasi sozde degil, ozde de degil, tamamen sosyal olarak belirlenen bir olgudur.
 • ankaranın yerlilerinin * ankara ilinde yaşayanlara hitap şekli.
 • lan yerine la, bebek ya da cocuk yerine bebe, tanımadıgı yaşlı erkeklere amca yerine dayı deme durumu.
 • Münevver bir zat ne demek?

  Bir konu veya olgu ile beraber durum karşısında farkındalık yaşayarak aydınlığa ermiş kimse şeklinde ifade edilir.

  Cirmin kadar ne demek?

  Karıştırılan iki kelime: cürüm ve cirim. Cürüm suç, kabahat anlamında. Cirim ise hacim, büyüklük. Onun için karşı tarafı küçümsemek için söylenen ‘ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın’ ifadesinin doğrusu ‘ateş olsan cirmin kadar yer yakarsın’dır.

  Cürmü meşhut ne demek?

  arapçadan gelmektedir. anlamı birini suçüstü yakalamaktır. ör; cürmü meşhut halinde yakaladım.

  CÜR ne demek?

  (halk dili) Sarışın.

  Çur ne anlama gelir?

  hemşince de su demektir. hatta rize’ deki bazı yayla isimlerinde de geçer.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.