Satranç Müzesi Ankara Nerede?

Satranç Müzesi de bunlardan bir tanesi. 12 Ekim 2015 tarihinde Ankara’nın turistik noktalarından Hamamönü’nde açılan müze, modern iç tasarımı ve sıra dışı koleksiyonu ile ilgi çekiyor. Farklı ülkelerden, farklı kategorilerde pek çok satranç takımının bulunduğu müze, görülmeye değer yerlerden biridir.

Satranç müzesi kaça kadar açık?

Satranç Müzesi Ziyaret Saatleri (2020)

Müze; resmi tatiller ve pazartesi günleri dışında ziyaretçilere açıktır. Salı ve Pazar günleri arasında 10.00 ile 18.00 saatleri içerisinde ziyaretçiler müzeyi gezebilirler.

Satranç müzesinde neler var?

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren koleksiyonda ahşap, metal, kaya çeşitleri, döküm satranç takımlarına kadar çok sayıda materyalden üretilen satranç takımları yer alıyor. Müze girişinde ayrıca dubalar dahi at, kale, vezir gibi satranç ögeleri şeklinde olmasıyla göze çarpıyor.

Gökyay Vakfı kimin?

Vakfin kurucusu olan Akın Gökyay’ın 1975 yılında başladığı satranç koleksiyonu, 31 Ocak 2012 tarihinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş; Türkiye’de, tescilli ilk ve tek satranç koleksiyonu olmuştur.

Akın Gökyay kim?

Ankaralı işadamı Akın Gökyay, 1975’ten beri topladığı satranç takımlarını müzede sergiliyor. Ankaralı işadamı Akın Gökyay, 2012 yılında 412’ye ulaşan koleksiyonla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdikten sonra da satranç takımı biriktirmeyi sürdürüyor.

Satranç müzesi hangi günler açık?

Müzemizi (pazartesi hariç) her gün 10:00-18:00 saatleri arasında gezebilirsiniz. *Gökyay Satranç Vakfı Müzesi Nurus’un bir sosyal sorumluluk projesidir.

Satranç takımı ne kadar?

%5 indirimle Revello Tavla Satranç Ve Dama Seti 50’50muhteşem Ahşap Sedef Tavla Büyük 350 TL’ye, %12 indirimle e-life shop Lüks Metal Döküm Satranç Takımı Roma Ordusu & Özel Ayaklı Alev Kırmızı Mermer Desenli Tahta 249 TL’ye, %5 indirimle MATEO Ahşap Ceviz Turnuva Boyu Satranç Takımı 375 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.