Sinemalar Ne Zaman Açılacak Ankara?

Ankara sinemalar ne zaman açılacak? Sektörün talebi doğrultusunda faaliyetlerine ara verilen sinema salonları, 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren faaliyet göstereceklerdir.” denildi.
Sinema salonlarının açılış kararının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sektör temsilcileri arasında yapılan görüşmelerin ardındansinema salonları 1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile açıldı.

Sinema salonu ne zaman açılacak?

1 Haziran’da açılması planlanan sinemaların açılışı 1 ay ertelenmişti. 1 Temmuz’da yeni normalleşme adımları ile birlikte sinema salonları 1 Temmuz itibariyle açıldı.Sinema salonlarının açılmasıyla girişte bir dizi koronavirüs önlemleri uygulanıyor.

1 Temmuz dan itibaren sinemalar açılacak mı?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda sinema salonları 1 Temmuz itibarıyla yeniden misafirlerine kapılarını açacak.

Sinemalar şu an açık mı?

Sinema salonları için de genelgede bir madde yer aldı. Alınan karara göre, pazar günleri hariç, 07.00 – 21.00 saatleri arasında ve bir koltuk dolu, bir koltuk boş şeklinde düzelnecek yüzde elli kapasite şartıyla sinema salonlarının açılmasına karar verildi.

Sinema serbest mi?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu genelgede konuyla ilgili olarak, ‘Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00-21.00 saatleri arasında faaliyet

You might be interested:  Ankara Kalesi Içinde Ne Var?

Sinemalar kaç para?

Hafta içi tam sinema bilet fiyat: 40,00 TL. Hafta içi indirimli sinema bilet fiyatı: 35,00 TL. Pazartesi – Çarşamba Günü İndirimli sinema bilet fiyatı: 25,00 TL. Hafta sonu tam sinema bilet fiyatı: 45,00 TL.

2 Temmuzda sinemalar açık mı?

Dün yayımlanan genelgeyle 1 Haziran’dan itibaren yeniden faaliyete geçebileceği açıklanan sinema salonlarının, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonucunda 1 Temmuz tarihine kadar kapalı kalmasına karar verildi.

Sinema salonları için aşı şart mı?

Bu doğrultuda aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında 18 yaş ve üzeri için uygulanacak negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir.

2 Temmuzda sinemalar bedava mı?

Normalleşme sürecinin ardından yeniden açılacak olan sinema salonları sinema izleyicisinin yüzünü güldürecek. Salonların açılma haberinin ardından bir müjde de efsane serinin yapımcısı Hann Yapım’dan geldi. 2 Temmuz Cuma günü tüm salonlar ve tüm seanslarda Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filmi ücretsiz olacak.

Sinemalar kaçta başlıyor?

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Haziran ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’ne göre; Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması, kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Sinemada yaş sınırı var mı?

Yaş sınırı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirleniyor ve yasal bir uygulama olduğundan belirlenen yaş sınırı altındaki misafirlerimizi salonlarımıza alamıyoruz. Ancak 7A,13A,15A gibi A kodu içeren sınırlamalarda minik misafirimiz yanında yaşı tutan aile bireyiyle beraber filmi izleyebiliyor.

Sinemada ara ne zaman verilir?

Buna göre, sinema filmi öncesinde reklamların süresi en fazla 10 dakika, fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak; sinema filmi gösterim arası 15 dakikayı aşamayacak.

You might be interested:  Ankara Şereflikoçhisar Iftara Ne Kadar Kaldı?

Sinemaya yiyecek sokmak yasak mı?

Sinemanın en can sıkıcı taraflarından biri, sinema dışından satın alınmış olan yiyecek ve içeceklerle sinemaya giriş yapamayacağınıza dair kuraldır. Tabii bu yiyecek ve içecekleri görünür bir şekilde içeriye sokmaya çalışmazsanız, rahatlıkla sinemaya dışarıdan yiyecek ve içecek sokabilirsiniz.

Sinemalar maskeli mi?

Salonların en fazla %60’ı dolu olabilecek ve izleyiciler birer koltuk mesafeyle oturacaklar. Sinemaya giriş sırasında maskesi olmayanlara maske temin edilecek ve film süresince maskeler çıkarılmayacak. Ancak büfelerden alınan yiyecek içecekler için istisna sağlanacak.

Sinemada nasıl oturulur?

Kovid-19 tedbirleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren sinema salonlarında, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde bir koltuk boş bırakılarak oturuluyor ve film boyunca maske takma zorunluluğu bulunuyor.

Sinema saat kaçta başlıyor?

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Haziran ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’ne göre; Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması, kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

AVM sinema salonları açık mı?

AVM kapanış saatleri de ülkemizde 22:00 olarak biliniyor. AVM’lerdeki sinema salonları da 13:00 ile 22:00 arasında sinema severlere hizmet verecek. Bunun dışındaki özel sinema salonlarının açılış saatleri ise değişiklik göstermektedir.

Koronadan dolayı sinemalar açık mı?

SİNEMALAR AÇIK MI, KAPALI MI? Sinemalar koronavirüs tedbirlerinden dolayı kapalı.

Sinema kapalı mı?

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan ‘Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’ kapsamında 1 Haziran’dan itibaren yeniden faaliyete geçebileceği belirtilen sinema salonlarının, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonrası 1 Temmuz 2021 tarihine kadar kapalı kalmasına karar

Leave a Reply

Your email address will not be published.