Su Kartı Kayboldu Ne Yapılır Ankara?

Kaybolan veya bozulan kartımdaki suyum ne olacak? Kaybolan veya bozulan karttaki su için abone dilekçe ile başvurur. İnceleme sonucunda servis ücreti karşılığında yeni karta yükleme yapılır.

ASKİ kart değişimi nereden yapılır?

ASKİ Genel Müdürlüğü Kartlı Sayaç Birimine müracaat etmeniz gerekmektedir.

ASKİ su saati çalındı ne yapmalıyım?

Vatandaşlarımızın üzücü bir durumla karşılaşmamaları için binalarına giren kişilere mutlaka ASKİ kimliği sormaları, ALO 153 veya 0312 616 10 00 numaralı ASKİ Çağrı Merkezi’ni arayarak konu hakkında bilgi almaları, ayrıca önlem amaçlı sayaç kolektör yerlerini muhafaza etmeleri gerekmektedir.”

ASKİ sayaç bedeli ne kadar?

10 yıllık kullanım süresi (periyodik muayenesi) dolmamış kartlı sayaç abonelerinin sayaçları ise İdaremize başvuru yapmaları halinde, mekanik sayaç bedeli (45,01 TL), sayaç takma bedeli (17.70 TL) ve güvence bedeli (67,72 TL*) olmak üzere toplam 130,43 TL (Güncel fiyatlandırma yapılacaktır) ödenmek üzere mekanik sayaç

Kartlı Su Sayacı nasıl alınır?

ELEKTRONIK KARTLI SAYAÇ SISTEMINE NASIL GEÇEBILIRIM? Abonelik Müracaat Dilekçesi ve T.C. Kimlik numarası yazılı olan kimlik belgesi ile birlikte, KOSKİ hizmet birimlerine veya www.koski.gov.tr adresine girerek internet üzerinden müracaat edebilirsiniz. EKS takılan abonelerden su ve atıksu teminat bedeli alınmaz.

You might be interested:  Ankara Ego Kart Nasıl Alınır?

Su kartı kaç TL?

Su aboneliği başvuru ücreti 2021 yılı için 196,50 TL olarak belirlenmiştir.

Su sayaç ücretini kim öder?

Yasal olarak bu harç hem alıcı hem de satıcı tarafından ayrı ayrı ödeniyor.

Aski güvence bedeli ne kadar 2022?

ASKİ su aboneliği ücreti, 2022 yılı için 215 TL’dir. 2022 yılı için ise bu rakamın 250 TL üzerinde olması bekleniyor.

Kartlı su sayacı nasıl değiştirilir?

SAYAÇ DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIYOR? Kartlı sayaçlarını mekanik sayaca (faturalı) dönüştürmek isteyen konut aboneleri “www.aski.gov.tr” adresinden detaylı bilgi alabileceği gibi değişim imkanından yararlanmak isteyen abonelerin, ASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekiyor.

Ankara’da 1 ton su ne kadar?

ABONE TİPİ SU ATIKSU
0-10 m³ 0,67 0,33
11-15 m³ 8,31 4,16
16-30 m³ 11,68 5,84
30 m³ üzeri 15,07 7,54

Ankara Aski su açma kapama ücreti ne kadar?

İlk olarak su aboneliği açılması için kanal bağlantı ücreti ve atık su bedeli altında bir miktar ücret alınır. Bu ücret yeni zamanlar ile birlikte tam olarak 166, 74 lira olarak belirlenmiştir.

Kartlı Su Sayacı pili bitince ne olur?

Kartlı su sayaçlarında pil değişimi gerekli olan bir işlemdir. Bu sayaçlarda kullanılan pillerin belirli bir kullanım ömrü olur. Kullanım ömrü, kapasitesi bitince de pil çalışmaz. Dolayısı ile de sayaç durur ve su akışı kesilir.

Kartlı suda su kesilir mi?

Her sayaca bir abone kartı tanımlıdır. Bu kartlarla abone kredi yükleme merkezlerinden istediği miktarda kredi yükleyebilir. Akıllı kart sayaca okutulduğu zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Kredi bitiminde su sayacı vanasını kapatır.

Ankara su aboneliği internetten yapılır mı?

Eskiden abonelik işlemleri kurumlara gidip bizzat başvurularak gerçekleştirilirken artık bu işlemler internet üzerinden kolaylıkla halledilebiliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan proje ile beraber 18 Şubat 2019 tarihinden itibaren, vatandaşlar su aboneliği başvurusunu E-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor.

You might be interested:  Ankara Tren Garından Aştiye Nasıl Gidilir?

Aski kartlı sayaç nasıl kullanılır?

Sayaç kendine yapılan yetkisiz ve kötü niyetli bir müdahaleyi tespit ederek hafızasına alır ve akıllı vanasını kapatıp kendini koruma altına alır. Abonenin ASKİ’den satın alarak Elektronik Su Sayacına yüklediği kredi bitmeden önce, sayaç aboneyi yeni kredi alması için uyarır.

Ankara Kartlı su sayacı pil değişimi nasıl yapılır?

Su sayacı pilini sayaç sahiplerinin kendi başlarına değiştirme imkanı yoktur. Çünkü bunun için kişinin gerekli bilgiye ve ekipmanlara sahip olması gerekiyor. Bu nedenle de genellikle su sağlayıcısı olan kurum tarafından Ankara kartlı su sayacı pil değişimi gerçekleştirilir.

Su kartı neden hata verir?

Sayaçtaki krediniz bitmiş olabilir veya sayaca müdahale edildiği için sayacınız vanasını kapatmıştır. Sayacın tarih ve saati yanlış ise ekranda çıkan uyarı mesajıdır. Tesisatında kaçak, sızıntı, aşırı tüketim olduğu taktirde aboneyi bilgilendirmek için çıkan uyarı mesajıdır. Abonenin sistemdeki kademesini belirtir.

Kartlı su sayaçtan faturalıya geçiş nasıl yapılır?

SAYAÇ DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIYOR? Kartlı sayaçlarını mekanik sayaca (faturalı) dönüştürmek isteyen konut aboneleri “www.aski.gov.tr” adresinden detaylı bilgi alabileceği gibi değişim imkanından yararlanmak isteyen abonelerin, ASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekiyor.

Kartlı su sayacı suyun bittiğini nasıl anlarız?

Akıllı kart sayaca resimdeki şekilde yaklaştırılıp butona basıldığı zaman kartta yüklenmiş olan bu krediler sayaca aktarılmış olur. Buna istinaden LCD ekranda ‘YÜKLENEN’ mesajı ve miktarı görüntülenir. Su sayacı yüklenmiş olan kredinin bitmesi durumunda vanasını kapatır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.