10 Ekim Ankara Katliamı Nasıl Oldu?

10 Ekim’de nerede katliam oldu. 10 Ekim neden önmeli. 10 Ekim Ankara katliamını kim yaptı. Tüm detaylar haber sitemiz bolgegundem.com’da. Ankara’daki Emek Barış Demokrasi mitingine katılmak için Tren Garında başlayan yürüyüşte peş peşe iki canlı bomba saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda 102 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı.

Ankara katliamı olayı nedir?

2015 Ankara saldırısı ya da Ankara Gar Katliamı, 10 Ekim 2015’te yerel saatle 10:04 civarında Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

Ankara patlamasını kim üstlendi?

Ancak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada saldırıyı yapan kişinin Seher Çağla Demir olduğu, Demir’in 2013 tarihinden itibaren PKK mensubu olduğu, daha sonra Suriye’ye (Suriye Kürdistanı) geçtiği ve bu süre içerisinde YPG kamplarında eğitim aldığı ifade edilmiştir.

10 Ekimde ne oldu?

1933 – United Airlines Havayolu Şirketi’ne ait bir uçağa sabotaj yapıldı. Düşürülen ilk sivil uçak oldu. 1938 – Çekoslovakya Hükûmeti, Münih Antlaşması gereğince Südetler bölgesini Almanya’ya devretti. 1944 – Nazi katliamı: 800 Çingene çocuk sistematik bir şekilde Auschwitz kampında öldürüldü.

You might be interested:  Ankara Okullar Ne Zaman Açılacak?

Kayseri patlaması kaç kişi öldü?

2016 Kayseri saldırısı, 17 Aralık 2016’da yerel saatte 08:45 sıralarında Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki Erciyes Üniversitesi yakınında bombalı araç ile gerçekleştirilen intihar saldırısı. Saldırılar sonucunda 15 Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve canlı bomba saldırganı hayatını kaybetti, 56 kişi yaralandı.

HSBC binası patlaması ne zaman oldu?

20 Kasım 2003 Perşembe günü, saat sabah 10:55’te, İstanbul Levent’te HSBC, nam-ı diğer Demirbank Binası’nın 5 metre önünde bomba yüklü bir kamyonet infilak etmişti.

Seher Çağla Demir kimdir?

Başkentin kalbinde bombalı araçla saldırı düzenleyen teröristin, Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik 2. sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Seher Çağla Demir olduğu saptandı. Demir’in 2013’te terör örgütü PKK’ya katıldığı ve ‘Avaşin’ kod adını kullandığı, terör örgütünün kamplarında eğitim aldığı belirtildi.

Veysel atılgan kimdir?

Tren Garı’na gelen iki IŞİD’li canlı bomba, 103 kişinin yaşamını yitirmesine, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden oldu. Hayatını kaybeden 103 barış güvencini arasında en küçüğü babasıyla beraber gelen Veysel Atılgan’dı. Babası İbrahim Atılgan ile geldiği barış mitinginde, ‘kurban’ olmuştu.

Suruç patlaması nedir?

2015 Suruç saldırısı, 20 Temmuz 2015’te yerel saatte 12:00 civarında Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı intihar saldırısı. Saldırıda, saldırgan dahil 34 kişi öldü, 100’den fazla kişi yaralandı.

10 Ekim kim öldü?

10/10/0680 Muhammed’in torunu İmam Hüseyin, Kerbela’da başı kesilerek öldürüldü. 10/10/1690 Belgrad’ın ikinci defa fethi. 10/10/1780 Karayipler’de kasırga: yaklaşık 20.000 kişi öldü. 10/10/1792 Fransa’da krallık kaldırıldı.

10 Ekim kimin doğum günü?

İngiliz besteci Giuseppe Verdi 10 Ekim 1813 tarihinde doğmuştur. Amerikalı aktris Helen Hayes 10 Ekim 1900’da doğmuştur. Claude Simon, Fransız yazar ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi de 10 Ekim 1913’de doğmuştur. Amerikalı şarkıcı Davide Lee Roth da 1953 tarihinde bugün dünyaya gelmiştir.

You might be interested:  Ankara Bazlaması Nasıl Yapılır?

Bu gün dünya ne günü?

Bugün “Dünya Günü”. Yani yerkürenin sembolik olarak kabul edilen doğum günü. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan 52 yıldır her 22 Nisan’da olduğu gibi bugün de “Dünya Günü’nü (Earth Day) kutlayacak. Böyle bir günün oluşturulması fikri ilk defa 1969 yılında bir UNESCO konferansında önerilmişti.

Istanbul’daki patlamada kaç kişi öldü?

20 Kasım 2003 İstanbul (İngiliz Başkonsolosluğu)

Bomba yüklü araçlarla düzenlenen iki saldırıda 51 kişi hayatını kaybederken, 700`ü aşkın kişi de yaralandı. İngiliz yetkililer, İstanbul Başkonsolosu Roger Short`un da patlama sırasında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Beşiktaş patlaması kaç kişi öldü?

Saldırılarda 40’ı emniyet mensubu 47 kişi şehit oldu. 242 kişi de yaralandı. Saldırı planında öncelikli hedefi stadyumun güvenliğinden sorumlu çevik kuvvet polisleriydi. Bomba yüklü araç stada yakın bir yere park edildi.

Terör saldırısı ne demek?

Terörizm, terör ya da yıldırıcılık, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim.

Güven Akkuş Kimdir?

28 yaşındaki Güven Akkuş’un 1996 yılı 1 Mayıs’ında polise direnip çatışmaya girdiği ve bu suçtan tutuklanıp hüküm giyerek iki yıl cezaevinde yattığı da anlaşıldı Ankara’da Anafartalar Çarşısı’nı kana bulayan intihar eylemcisinin örgütü, Türkiye İhtilalci Komünist Birliği çıktı.

Ankarada ne patladı?

Ankara OSTİM Sanayi Sitesi’nde bulunan Mega Center içindeki 80 kişinin çalıştığı jeneratör üretim tesisinde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti. İlk bulgulara göre, patlamanın nedeni fabrikada kullanılan oksijen tüpleri.

Ankara’da bomba patladı mı?

Ankara Valiliği patlamanın TSİ 18.45’te Güvenpark’ta meydana geldiğini duyurdu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, olay yerinde 30, hastanede de 4 kişi hayatını kaybetti. Müezzinoğlu, yaralılardan 19’unun durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

You might be interested:  Ankara Akşam Ezanı Ne Zaman?

Anafartalar patlaması ne zaman oldu?

2007 Ankara saldırısı, Türkiye’nin Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtinde bulunan Anafartalar Çarşısı önünde, 22 Mayıs 2007 günü 18.30 sıralarında meydana gelen bombalı intihar saldırısı. Patlamada 8’i Türk, 1’i Pakistan vatandaşı olmak üzere 9 kişi öldü, 110’dan fazla kişi de yaralandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.