Aids Testi Nerede Yapılır Ankara?

Ankara’da yaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Çankaya Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Maltepe mah. Şehit Gönenç Cad.

AIDS testi nerede olabilirim?

Nerede Anonim Ve Ücretsiz HIV Testi Yaptırabilirsiniz?

 • GÖNÜLLÜ TEST VE DANIŞMANLIK MERKEZLERİ
 • Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi.
 • Şişli Belediyesi Boysan Yakar Gönüllü Test ve Danışmanlık Merkezi.
 • Konak Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Anonim HIV Test Merkezi.
 • AIDS testi ücreti ne kadar?

  AIDS Testi fiyatı kullanılan test yöntemine göre laboratuvarlarda 100 TL – 1000 TL arasında değişmektedir. Antikora bakan anti hiv elisa testi fiyatı 100 – 200 TL aralığında, p24 antijeni ve antikor testi fiyatı hiv duo ultra testi fiyatı 400 TL – 600 TL – HIV PCR Testi fiyatı 750 TL – 1000 TL arasında değişmektedir.

  AIDS testi her hastanede yapılır mı?

  SGK’lı vatandaşlar devlet hastanesinde ücretsiz olarak AIDS testi yaptırabilmektedir.

  AIDS testi için hangi bölüme gidilir?

  Cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşma riskini düşürmek için korunma yöntemlerini uygulamak gereklidir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar için erkekler üroloji bölümüne, kadınlar ise jinekoloji bölümüne gitmelidirler. Kan testleri ile HIV ve HPV virüsü kontrol edilebilir.

  ELISA testi pozitif çıkarsa ne olur?

  ELISA testinin pozitif bulunması alınan örnekte aranan antijen veya antikorun saptandığı anlamına gelmektedir. Bu hangi testin yapıldığına göre aktif bir infeksiyon, geçirilmiş bir infeksiyon ya da infeksiyona karşı koruyucu bağışıklık gibi çeşitli anlamlara gelmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.