Akm Tören Alanı Ankara Nerede?

AKM Millet Bahçesi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. AKM Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu’nu da içine alan yerdedir. Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni saat 14:00’te başlayacak.
Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi, Ankara ilinin Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinin tam kesiştiği noktada Eski AKM olarak bilinen Etkinlik Alanında bulunmaktadır.

AKM Tören Alanı Ankara nasıl gidilir?

Çankaya bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden A.K.M adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 202-7, 289, 297-7, 450, 502, 533.
  2. Metro: M1-M2-M3.

AKM Millet Bahçesi hangi otobüs gider?

AKM Millet Bahçesi Ankara nasıl gidilir? Çankaya bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden A.K.M adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz. Otobüs: 202-7, 297-7, 450, 502, 505-2, 533, 536. Metro: M1-M2-M3, M4.

Ankara Millet Bahçesi tam olarak nerede?

Ankara AKM Millet Bahçesi Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. Atatürk Orman Çiftliği’yle başlayor ve Ankara Hergelen Meydanı’na kadar uzanıyor. Ankara AKM Millet Bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu’munun bulunduğu alanı birbirine bağlıyor.

You might be interested:  Ankara Bağdat Caddesi Nerede?

Ankara Millet Bahçesi hangi ilçede?

AKM Millet Bahçesi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. Başkentlilerin ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer aldığı millet bahçesinin 601 bin 700 metrekaresi yeşil ve açık alanlardan oluşuyor.

AKM giriş ücretli mi?

Etkinliğe giriş ücretsiz olacak.

Ankara Millet Bahçesine metroyla nasıl gidilir?

Büyükşehir belediyesi otobüs durağında indikten sonra 6 dakikalık yürüyüş yaparak millet bahçesine ulaşabiliyorsunuz. Metroyla gitmek isterseniz M1, M2 veya M3 numaralı metrolara binebilirsiniz. Gezinmek için ok tuşlarına basın.

Ankara Millet bahçesi saat kaçta kapanıyor?

Çalışma Saatleri

Kütüphane/Salon Pazartesi-Perşembe Cuma-Pazar
Süreli Yayınlar Salonu 09.00-18.00 09.00-18.00
Araştırma Kütüphanesi Salon 1-2 09.00-24.00 09.00-24.00
Araştırma Kütüphanesi Salon 3-4 7/24 7/24
Cihannümâ Salonu 7/24 7/24

Millet Bahçesi içinde ne var?

AKM Millet Bahçesi, millet kıraathanesi, yeşil alanları, yürüyüş, koşu, bisiklet parkurları, buz pisti, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe bir sosyal yaşam alanı olarak vatandaşların ilgisini çekiyor. Ankara Millet Bahçesi’nin 601 bin 700 metrekaresi yeşil ve açık alanlardan oluşuyor.

AKM millet Bahçesinde neler var?

Başkentlilerin aileleri ve sevdikleriyle huzur içinde vakit geçirebileceği AKM Millet Bahçesi’nde ayrıca açık hava sineması, tören alanı, pazar yeri, çocuk kulübü, binicilik alanı, tohum merkezi, kır lokantası, sağlık merkezi ve cami yer alıyor.

Başkent Millet Bahçesi hangi metro durağı?

Metro ile gelecekseniz, Atatürk Kültür Merkezi durağında inerek Millet Bahçesine ulaşabilirsiniz.

Ankara millet bahcesinde neler var?

Başkent Millet Bahçesi’nde, çok sayıda kitabın yer aldığı Millet Kıraathanesi’nin yanı sıra çocuk kulübü, oyun alanları, binicilik ve etkinlik çayırları, tohum merkezi, spor sahaları, meyve ve sebze yetiştirilecek bostanlar, 6 duraktan oluşan tramvay hattı, 5 bin kişilik konferans salonuna sahip çok amaçlı kültür

You might be interested:  Ankara Ücretli Yol Ne Kadar?

Ankara Millet Bahçesi hangi semtte açıldı?

Ankara Pursaklar’a Millet Bahçesi geliyor!

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara Pursaklar’da yeni millet bahçesi inşa edecek.

Ankara’da Millet Bahçesi nereye açıldı?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut da Cumhuriyet’in 98’inci yıl dönümünde bugün Ankara’da millet bahçesi, İstanbul’da yapımı TOKİ tarafından tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi’ni hizmete açmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

AKM hangi metro durağında?

Metro hattının Taksim durağında inip Taksim Meydanı üzerinden yürüyerek AKM girişine ulaşabilirsiniz. Bağcılar istikametinden gelecekseniz, M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattını kullanarak Yenikapı istikametine gelebilir, buradan M2 Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapabilirsiniz.

AKM hangi metro?

M4 Keçiören Atatürk Kültür Merkezi Kızılay Metrosu.

AKM Millet Bahçesinde neler var?

Başkentlilerin aileleri ve sevdikleriyle huzur içinde vakit geçirebileceği AKM Millet Bahçesi’nde ayrıca açık hava sineması, tören alanı, pazar yeri, çocuk kulübü, binicilik alanı, tohum merkezi, kır lokantası, sağlık merkezi ve cami yer alıyor.

Ankara Ankamall hangi metro durağı?

M1-M2-M3, Yenimahalle bölgesinde bulunan Ak köprü Metro Durağı Ankamall konumuna giden son Metro aracıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.