Altınköy Ankara Nasıl Gidilir?

Sıhhıye’den yine 312, 312-1, 321-6 no’lu otobüsleri kullanarak Altınköy’e kolayca ulaşabilirsiniz. Hareket merkezi Kızılay olan bu otobüslerin tümü Sıhhıye’den de geçiyor. Ankara Altınköye Giden Otobüsler
ALTINKÖY’E NASIL GİDİLİR: Altınköy Ankara’nın Altındağ İlçesinde, Ankara’nın Kuzeybatısında Beşikkaya Mahallesindedir. Kuzey Çevre Yolundan gittiğinizde Samsun yönüne doğru Havaalanı kavşağını geçtikten sonra, İstanbul yönüne doğru ise Samsun yolu kavşağını geçtikten sonraki Karapürçek kavşağından girilir.

Altınköy hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Altınköy Açık Hava Müzesi yakınından geçiyor: 309, 312, 321, 322.

Altınköy giriş ücreti ne kadar?

Köye giriş ücreti öğrenciler için 2 TL olurken tam bilet 7 TL olmaktadır. Müze kart burada kullanılmıyor. Giriş yaptıktan sonra köy kahvesi ve camisi gibi mekanlara ücretsiz olarak girilebiliyor.

Ankara Altınköy hangi ilçeye bağlı?

Altınköy, Şanlıurfa ilinin Ceylanpınar ilçesine bağlı bir mahalledir.

Altınköy de neler var?

Altınköy Açık Hava Müzesi, 500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Burada; köy kahvesi, muhtarlık, ahırlar, keçiler, koyunlar, minyatürler, kedi, köpek, kuş gibi hayvanlar ve köylerde yer alan bahçe kültürleri yer alıyor.

Altın köye nasıl gidilir ego?

Altın köye nasıl gidilir ego? Ankara’nın merkezi noktalarından birçok minibüs ve EGO olarak adlandırılan belediye otobüsleri aralıklı seferlerle buraya yolcu taşımaya devam ediyor. 312, 321 gibi otobüs hatları sizi direkt olarak müzenin önüne kadar getirecektir.

You might be interested:  Ankara Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Nerede?

Ankara Kızılaydan Mavi Göle nasıl gidilir?

Kızılay’dan gidecekler; Kızılay metrosuna binip Ankaray Dikimevi (son istasyon) durağına indikten sonra, hemen oradan kalka 355 numaralı otobüse binebilirsiniz.

Altınköyde piknik yapılır mı?

İnsanın burayı görünce hemen piknik yapası geliyor fakat ortamın düzeninin korunması için Altınköy’de dışarıdan yiyecek getirerek piknik yapmak yasak.

Ankara hava müzesi kaça kadar açık?

Yılbaşı (1 Ocak), Ramazan ve Kurban Bayramlarının ilk günü ve Pazartesi günleri müze kapalıdır. 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında hafta içi 09.00-16.30, hafta sonu ve resmî tatil günlerinde 10.00-17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Altınköy kaç dönüm?

500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi; köy kahvesi, muhtarlık, ahırlar, bahçeler ve geleneksel Türk tipi köy evleriyle, tamamen bir köy hayatı yansıtacak şekilde kurulmuştur.

Ankara Altınköy kim yaptı?

Altınköy, Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirildi

Veysel Tiryaki, “Bugün şehirlerde yaşayan çocuklarımız sütün fabrikada üretildiğini, salatalığın ağaçta yetiştiğini sanıyor.

Izmir altınköy plajı nerede?

Altınköy Plajı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklığa sahiptir. Altınköy Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili etkileyici bir doğaya sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.