Ankara Acelya Apartmani Nerede?

Ankara’nın Çankaya ilçesi İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta bulunan Açelya apartmanının çatısı, yıkım çalışmaları sırasında ekipler tarafından kontrollü olarak yıkıldı. Yetkililer, binanın giriş kısmında yapılan yıkım çalışmalarının ilerlemesi nedeniyle çatının da kontrollü olarak iş makinesiyle yıkıldığını belirtti. ÇALIŞMALAR SABAHA KALDI

Açelya Apartmanı hangi mahallede?

10 Nisan günü Çankaya ilçesi İleri Mahallesi’nde, apartman inşaatı için yapılan temel kazısı sırasında, 2013’te inşa edilen Açelya Apartmanı’nın istinat duvarı çökmüştü. Binanın zemininde ve sokak üzerinde derin yarıklar oluştu.

Ankara yıkılan bina nerede?

Çankaya ilçesi İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta bulunan ve önündeki inşaat çalışmaları nedeniyle temelinde oluşan boşluktan kaynaklı çökme riski bulunan Açelya Apartmanı’nın ‘makaslama’ yöntemiyle yıkım çalışmaları sırasında iş makinası arızalandı. Yıkım çalışmalarına sabah saatlerinde tekrar başlandı.

Ankarada istinat duvarı çöken bina nerede?

Kamil Ocak Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın bahçe istinat duvarının bir kısmı yoğun yağışın ardından çöktü. Huzur Apartmanı otoparkında bulunan 5 otomobil çöken duvardan zarar gördü. Otomobillerden biri kullanılamaz hale geldi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ihata duvarı ne demek?

İhata duvarı, yapıların bahçelerini ya da binanın etrafını çevreleyen duvarlar için kullanılan bir terim olmaktadır. İhata duvarları ince ve alçak boylu duvarlar olabilmektedir.

Içi boş duvara ne denir?

21-Dolu duvar; Yüzeyinde kapı ve pencere boşluğu bulunmayan duvarlardır. 22-Ara boşluklu duvar; Yalıtım yapması hedefi ile arası boş bırakılarak örülen duvarlardır.

Zor zapt etmek ne demek?

Çok kullanılan zapt kelimesi TDK’ya göre, zor kullanarak ele geçirme anlamındadır.

You might be interested:  Ankara Havaalanı Nerede Harita?

Kire ne demek?

Kemiklerin uçlarını çevreleyen kıkırdak dokunun zamanla aşınması, yıpranması ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Zaman içerisinde kötü gidişatlar gerçekleşebilir, kemikler parçalanabilir ve eklem içinde birikmeye başlayabilir. Bu vücutta iltihabi bir süreci ve devamında ağrı ataklarını ortaya çıkarır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.