Ankara Adli Yargı Ilk Derece Mahkemesi Nerede?

Ankara Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyonu Başkanlığı nezdinde; Ankara Adliyesi’nde 75 adet Asliye Ceza Mahkemesi bulunmaktadır. Ankara Asliye Ceza Mahkemeleri Adres ve Telefon Bilgileri Adres : Hacı Bayram Veli Mahallesi Atatürk Bulvarı No:40 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Ankara Batı Adliyesi hangi ilçelere bakıyor?

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından alınan ve resmi gazetede yayımlanan karar şöyle: “Sincan Adliyesi’nin adının ‘Ankara Batı Adliyesi’ olarak değiştirilmesine, Ankara Batı Adliyesi yargı çevresinin Sincan Adliyesi’nin yargı çevresi ile aynı olmasına, bu bağlamda Ankara Batı Adliyesi’nin yargı çevresinin

Ankara adliyesi hangi semtte?

ANKARA ADLİYESİ

BİNA ADRES
Ankara Adliyesi 2 Nolu Ek Hizmet Binası Cevizlidere Mah. Muhsin YAZICIOĞLU Cad. No: 45 Çankaya/Ankara
Ankara Adliyesi 3 Nolu Ek Hizmet Binası Söğütözü Mahallesi 2179. Cadde. No:5, 06510 Çankaya/Ankara
Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası Söğütözü Mahallesi 2181. Cadde. No:2, 06510 Çankaya/Ankara

Ankara Batı Adliyesi hangi ilçede?

ANKARA BATI ADLİYESİ

Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip olan Etimesgut İlçesi, Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey güney ve doğusunda Yenimahalle ilçeleriyle çevrilidir. Etimesgut tarihi ipek yolu üzerinde kurulmuştur.

You might be interested:  Ankara Aştiden Tren Garına Nasıl Gidilir?

Ankara Adliyesi nereye yapılacak?

Ankara Yeni Adalet Sarayının Yenimahalle ilçesinde bulunan eski MİT arazisinin 250 dönümlük kısmına yapılması planlanmıştır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, yeni adliye binasının Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir yerde olduğunu vurguladı.

Sincan Adliyesi hangi adliyeye bağlı?

ANKARA BATI ADLİYESİ

Başkent Ankara’nın batı koridorunda yer alan Sincan, Metropol bir ilçe olup, kuzeydoğuda Kazan, doğu ve güneydoğu’da Yenimahalle, güneybatıda Polatlı, batı ve kuzeybatıda Ayaş ilçeleriyle çevrilidir.

Ankara Batı Adliyesinde hangi mahkemeler var?

 • Adalet Bakanlığı
 • Anayasa Mahkemesi.
 • Yargıtay Başkanlığı
 • Hakimler ve Savcılar Kurulu.
 • Danıştay Başkanlığı
 • Uyuşmazlık Mahkemesi.
 • E-Devlet.
 • Ankara Çayyolu hangi adliyeye bağlı?

  Çankaya’nın bağlı bulunduğu adliye Ankara adliyesidir. Çankaya adliye hizmetinin görüldüğü yer Ankara Adalet Sarayı ismi ile bilinmektedir.

  Ankara 1 ağır ceza mahkemesi nerede?

  Ankara Adalet Sarayı’nda 1 Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi bulunmakta ve Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası’nda hizmet vermektedir.

  Ankara Adliyesi hangi metro durağı?

  Çankaya bölgesinde bulunan Metro-Sıhhıye/Adliye Sarayı konumuna en yakın metro durağı hangisidir? Kızılay durak, Çankaya içindeki Metro-Sıhhıye/Adliye Sarayı konumuna en yakındır.

  Etimesgut adliyesi nereye bağli?

  Ankara Adliyesi 39.930790 enlem ve 32.852871 boylamda yer almaktadır. Altındağ ilçesine bağlıdır.

  Ankara Batı adliyesine nasıl gidilir?

  Ankara Batı Adliyesi nasıl gidilir metro? Ankara Batı Adliyesi ‘ne M1 M2 VE M3 metro ile gidilebilir. Metro adliyenin yakınından geçmektedir. Bununla beraber 512, 532 ve 566 numaralı otobüsler de Ankara Batı Adliyesi ‘nin yakınından geçen araçlardır.

  Eryaman hangi adliyeye bağlı?

  Eryaman Bölgesindeki Boşanma Davaları

  Etimesgut bölgesi öncesinde Ankara Adliyesi’ne bağlı iken Ankara Batı Adliyesi’nin açılması ile birlikte yetki sorunu çözülmüştür. Ankara Batı Adliyesi’nde yeni açılan mahkeme ile birlikte toplam 6 adet aile mahkemesi bulunmaktadır.

  You might be interested:  Ankara Altındağ Altın Köye Nasıl Gidilir?

  Ankara Adalet Sarayı ne zaman yapıldı?

  Yapımına.1978.yılında. başlanan.Ankara. Adliye.Sara- yı,.29.Ekim.1989.yılında.hizmete.açıldı

  Sıhhiye Adliyesi nereye taşındı?

  Ankara adliye binası yıkılacak, yerine ulaşım merkezi kurulacak. Sıhhiye’de bulunan adliye binası, Yenimahalle’deki Toptancı Hali’nin bulunduğu alana taşınacak.

  Ankara Ticaret Mahkemeleri nereye taşınıyor?

  Ankara Balgat’a taşınan İş ve Asliye Ticaret Mahkemeleri’nin yerleşim planı ve servis saatleri – Av. Murat ÖZSARI.

  Ankara Batı adliyesine nasıl gidilir?

  Ankara Batı Adliyesi nasıl gidilir metro? Ankara Batı Adliyesi ‘ne M1 M2 VE M3 metro ile gidilebilir. Metro adliyenin yakınından geçmektedir. Bununla beraber 512, 532 ve 566 numaralı otobüsler de Ankara Batı Adliyesi ‘nin yakınından geçen araçlardır.

  Ankara Çankaya ilçesi hangi adliyeye bağlı?

  Çankaya’nın bağlı bulunduğu adliye Ankara adliyesidir. Çankaya adliye hizmetinin görüldüğü yer Ankara Adalet Sarayı ismi ile bilinmektedir. Ankara adliyesinin adli yargı çevresine ankara.adalet.gov.tr adresine tıklayarak ulaşılabilmektedir. Ankara adliye binasının bulunduğu yer Çankaya’nın Sıhhiye semtidir.

  Etimesgut adliyesi nereye bağli?

  Ankara Adliyesi 39.930790 enlem ve 32.852871 boylamda yer almaktadır. Altındağ ilçesine bağlıdır.

  Ankara Batı Adliyesi ne zaman açıldı?

  3- Sincan Adliyesi Mahkemelerinin Ankara Batı Adliyesi Mahkemeleri olarak 2/6/2014 tarihi itibarıyla faaliyetlerine devam etmelerine ilişkin 7/5/2014 tarih ve 263 sayısı ile karar verilmiştir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.