Ankara Akm Millet Bahçesi Nasıl Gidilir?

Ankara AKM Millet Bahçesine en yakın otobüs durağı Ankara Büyükşehir Belediyesi durağıdır. Büyükşehir belediyesi otobüs durağında indikten sonra 6 dakikalık yürüyüş yaparak millet bahçesine ulaşabiliyorsunuz. Metroyla gitmek isterseniz M1, M2 veya M3 numaralı metrolara binebilirsiniz.

AKM Millet Bahçesi hangi otobüs gider?

185 – 114 – 407 – 417 hat numaralı araçlara binip Ulus olarak bilinen yerde indikten sonra 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Veya Kızılay – Ulus metro istasyonlarında METRO ile aktarma yaparak Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesine ulaşabilirler.

Ankara Millet Bahçesi hangi metro durağında?

Metro ile gelecekseniz, Atatürk Kültür Merkezi durağında inerek Millet Bahçesine ulaşabilirsiniz.

AKM Tören Alanı Ankara nasıl gidilir?

Çankaya bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden A.K.M adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 202-7, 289, 297-7, 450, 502, 533.
  2. Metro: M1-M2-M3.

Nakkaştepe Millet Bahçesi giriş ücretli mi?

Millet bahçesine giriş için herhangi bir şekilde ücret talep edilmemektedir. Bunun yanı sıra araçların için otopark girişinde araç başına 5 TL kadar bir ücret talep edilmektedir. Ziyaret saatleri: Nakkaştepe’yi 08:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Muğla Uçak Bileti Ne Kadar?

AKM giriş ücretli mi?

Etkinliğe giriş ücretsiz olacak.

Ankara’da Millet Bahçesi hangi semtte?

Ankara AKM Millet Bahçesi Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. Atatürk Orman Çiftliği’yle başlayor ve Ankara Hergelen Meydanı’na kadar uzanıyor. Ankara AKM Millet Bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu’munun bulunduğu alanı birbirine bağlıyor.

Mamak Millet Bahçesi hangi otobüs gider?

İster şahsi aracınızla isterseniz de toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz. Otobüs ile Gidecekler, 377, 361, 220 – 7 Mamak Otobüsüne Kızılay Ziya Gökalp Durağından bindiğinizde Üreğil Mahallesi – Millet Bahçesi Durağında indiğinizde hemen karşınıza çıkacaktır.

Ankara Millet Bahçesi saat kaçta açılıyor?

Çalışma Saatleri

Kütüphane/Salon Pazartesi-Perşembe Cuma-Pazar
Süreli Yayınlar Salonu 09.00-18.00 09.00-18.00
Araştırma Kütüphanesi Salon 1-2 09.00-24.00 09.00-24.00
Araştırma Kütüphanesi Salon 3-4 7/24 7/24
Cihannümâ Salonu 7/24 7/24

AKM hangi durak?

Atatürk Kültür Merkezi (AKM), İstanbul’da Taksim Meydanı’nda yer alıyor. Buraya çeşitli ulaşım yolları bulunuyor. Vatandaşlar metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarının Taksim meydan durağında inerek binaya ulaşabilecek. Opera binası olarak 1946’da temeli atılan AKM, 1969’da tamamlandı.

AKM saat kaça kadar açık?

Arkada bir kültür sokağı var. Burada kafeler, restoranlar, galeriler var. Uzun bir sokak. Orayı 24 saat yaşayan bir merkez haline getiriyoruz.

Millet Bahçesi Ankara nerede Konum?

Ankara’da eski hipodrom alanında inşa edilen Millet Bahçesi, 700 bin metre kare alana kuruldu. Konya yolu sınır olmak üzere, doğuda Sıhhiye Meydanı’na ve kuzey tarafında Ulus Heykel Meydanı’na kadar devam ediyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi kaça kadar açık 2022?

Nakkaştepe Millet Bahçesi Ziyaret Saatleri 2022

08:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Nakkaştepe de ne yenir?

Nakkaştepe Millet Bahçesi Yeme İçme Fiyatları

You might be interested:  Ankara Sufle Nerede Yenir?

Alan içerisinde tost, hamburger, köfte ekmek vb fast food yemekler bulunuyor. Hamburger ve köfte ekmek 2022 yılı itibariyle 35 TL. Tost ise 28 TL’dir. Burada bulunan mekan belediyeye ait olduğundan dolayı fiyatlar gayet uygun.

Nakkaştepe de neler var?

90 bin metrekarelik boğaz manzaralı mesire alanımız, piknik alanları, spor alanları, tenis kortu, biyolojik göleti, açık ve kapalı çocuk oyun alanı, doğa kaşif atölyesi, macera parkuru, uçan yol ve manzara seyir terası ile hizmet vermektedir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi hangi durakta?

Anadolu yakasından Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek isteyenler; Kadıköy’den 14M yada 15F numaralı otobüse binilir ve Bağlarbaşı durağında inilir. Burada İlahiyat Fakütlesinin önünden 14M yahut 15F otobüsüne binmeli ve Nakkaştepe Durağında inmelidir. Bu durakta inerek Nakkaştepe Millet Bahçesine varabilirsiniz.

Ankara AKM millet bahcesi nerede?

Ankara AKM Millet Bahçesi Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. Atatürk Orman Çiftliği’yle başlayor ve Ankara Hergelen Meydanı’na kadar uzanıyor. Ankara AKM Millet Bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu’munun bulunduğu alanı birbirine bağlıyor.

AKM millet Bahçesinde neler var?

Başkentlilerin aileleri ve sevdikleriyle huzur içinde vakit geçirebileceği AKM Millet Bahçesi’nde ayrıca açık hava sineması, tören alanı, pazar yeri, çocuk kulübü, binicilik alanı, tohum merkezi, kır lokantası, sağlık merkezi ve cami yer alıyor.

Ümraniye Millet Bahçesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Millet Bahçesi / Ümraniye Yönü yakınından geçiyor: 11ÜS, 129T, 14R, 522.

Leave a Reply

Your email address will not be published.