Ankara Alanya Yolu Nasıl?

Ankara – Alanya arası mesafe yaklaşık olarak 526 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 6 saat 19 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 385 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 28.93 Lt, benzinli bir araç ise 42.08 Lt yakıt tüketir.
Ankara ‘dan özel aracınız ile Alanya seyahati yapmak isterseniz, yola Gölbaşı güzergahından çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla, Kulu, Konya, Seydişehir ve Alanya tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz ilçeye seyahatiniz yaklaşık 526 kilometre sürecektir. Antalya Alanya kaç saat sürüyor?

Ankaradan Alanya’ya hangi yoldan gidilir?

Ankara’dan özel aracınız ile Alanya seyahati yapmak isterseniz, yola Gölbaşı güzergahından çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla, Kulu, Konya, Seydişehir ve Alanya tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz ilçeye seyahatiniz yaklaşık 526 kilometre sürecektir.

Ankara Alanya ne kadar yakar?

Ankara ile Alanya Antalya yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 32 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 771 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 701 TL yakıt maliyetiniz oluşur.

You might be interested:  Ankara Spor Teknik Direktörü Kim?

Alanya’ya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul şehir merkezi ile Alanya arası uzaklık yaklaşık 816 km’dir. Yolculuk ortalama 9 saat 30 dakika sürmektedir. D560 karayolu üzerinden Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Antalya üzerinden Alanya’ya ulaşım sağlanabilir.

Ankara Konya Alanya arası kaç kilometre?

Ankara ile Alanya arasındaki mesafe karayoluyla 525 kilometre. Yol yaklaşık olarak 6 saat ve 24 dakika zaman alır ve Konya, Kızılay Mah., Çiğdem Mah., Bahçelievler Mah., Gence, Kulu ve Cihanbeyli üzerinden geçer. Sayfa içeriği: Harita.

Ankara ile Alanya arasındaki mesafe.

Hava yoluyla en kısa mesafe 383 km ✈️
Yakıt miktarı 42 L
Yakıt fiyatı 270,1 TRY

Ankara Antalya hangi yol tercih edilmeli?

Ankara-Antalya ya da tam tersi güzergahta gideceklere tavsiyem, Ankara-Afyon-Keçiborlu-Burdur-Antalya güzergahını tercih etmeleri. Sivrihisara bağlanan yolda dönüş güzergahındaki kısa bir bölüm hariç yol gayet güzel ve sakindi.

Ankara Alanya arası otobüsle kaç saat sürüyor?

Ankara – Alanya arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer? Ankara – Alanya arası toplam 544 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 8 saat sürüyor.

1 litre mazot kaç km yol gider?

Aynı model, aynı motor hacimdeki araçlarda yapılan tespitlere göre; -1 litre benzinle ortalama 14.7 km yol kat edilirken, – 1 litre otogaz-LPG ile 11.36 km yol kat edilmektedir. -1 litre mazot yani motorinle ise yaklaşık 22.22 km yol kat edilmektedir.

1 litre benzin ile kaç km yol gidilir?

1 litre benzin ile aracınızın kaç kilometre yol gidebileceğini ise ufak bir formül ile hesaplamak mümkün. Yapılan Kilometre / Yakılan Yakıt Miktarı = 1 Litre ile gidilebilecek kilometre yani 100 / 6 = 16,6. Aracınız 1 litre benzin ile 16,6 kilometre yol alacaktır.

100 km yol ne kadar benzin yakar?

Deponuzun kapasitesini, katettiğiniz kilometreye bölüp 100 ile çarptığınız zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursunuz. Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

You might be interested:  Ankara Imrahor Vadisi Nerede?

Alanya neyi ile meşhur?

Yöresel Alanya Yemekleri – Nesi Meşhur?

 • Akdarı Çorbası
 • Döğme Aşı
 • Şepit.
 • Laba.
 • İlibada Sarması
 • Göleviz.
 • Taze Bakla Yemeği.
 • Ülübü Yemeği.
 • Alanya nasıl bir yer?

  Alanya, ülkemizin güney sahillerinde yer alan güzide bir turizm beldesidir. Ülkemizin Akdeniz’e komşu illerinden Antalya’nın ilçesi olup, şehir merkezinin doğusunda ve şehir merkezine yaklaşık olarak 140 kilometre mesafededir. Antalya’nın Manavgat, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerine komşudur.

  Alanya nere yakın?

  Alanya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. İl merkezine uzaklığı 154 kilometredir.

  Ankara Alanya arası kaç saat sürüyor?

  Ankara Alanya Otobüs Biletleri. Ankara ve Alanya şehirleri arasında gerçekleşecek olan yolcuğunuz 8 saat 23 dakika sürmektedir. Bu iki rota arasındaki mesafe ise 689 kilometredir.

  Ankara Konya arası araba ne kadar yakar?

  Konya ile Ankara yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 17,6 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 431 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 392 TL yakıt maliyetiniz oluşur.

  Antalya Alanya arası kaç kilometredir?

  Antalya ile Alanya arası karadan 135 km sürmektedir. Bu zaman dilimi kara taşıtları ile 2 ile 2 buçuk saat arası sürmektedir.

  Ankara’dan Antalya’ya araba ne kadar yakar?

  ANTALYA İLE ANKARA ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 26.62 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 38.72 LİTRE yakıt tüketir. Antalya ile Ankara arası 485 Km.

  Ankara Antalya arası kaç tl benzin yakar?

  YOLCULUK MALİYETİ

  ANTALYA ile ANKARA arası mesafenin dizel bir araçla maliyeti ortalama 170,37 TL olacaktır. ANTALYA ile ANKARA arası mesafenin benzinli bir araçla maliyeti ortalama 271,04 TL olacaktır.

  You might be interested:  Ankara Ulus Hangi Ilçeye Bağlı?

  Ankara Antalya kaç tl yakar?

  Ankara ile Antalya yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 31,1 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 762 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 693 TL yakıt maliyetiniz oluşur. Şayet LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 408 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

  Antalyaya araba ne kadar yakar?

  Benzin: 22.72 TL, Motorin: 25.38 TL, LPG: 10.52 TL’ dir. Aracın 100 Km’de ortalama 6,5 Litre tükettiği varsayılmıştır. Yakıt maliyetiniz aracı kullanım hızına, yol koşullarına veya bulunduğunuz ilin yakıt fiyatlarına göre değişiklik gösterebilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.