Ankara Amasra Yolu Nasıl?

Ankara – Amasra arası yaklaşık 310 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 20 dakika kadar sürmektedir. Ankara’dan ulaşım 2 farklı güzergah üzerinden gerçekleşebilmektedir. 1. yol güzergahı, Gerede-Karabük-Safranbolu-Bartın diğer yol güzergahı ise Gerede-Yeniçağa-Mengen-Devrek-Çaycuma-Bartın’dır.
Amasra’ya Nasıl Gidilir? Amasra’ya ulaşabilmek için öncelikle Bartın sınırına girilmiş olması gerekmektedir. İstanbul’dan seyahat edecek yolculara Ankara karayolunu kullanması tavsiye edilmektedir. Ankara’dan yaklaşık 4,5 saat sürecek bir yolculuktan sonra Amasra’ya varılmaktadır.

Ankaradan Bartın hangi yoldan gidilir?

Ankara’dan Bartın’a Ulaşım

Ankara’dan özel aracı ile Bartın’a gelmek isteyen tatilciler, Anadolu Otoyolu/O-4 ve D750 üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Bu rota üzerinde ücretli geçişler bulunmaktadır. Araba yolculuğunuz ise yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Ankara Amasra arası kaç saat sürüyor?

Ankara ile Amasra arasındaki mesafe, otoyollarda 307 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 116 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 3 saat ve 38 dakika zaman alır ve Bartın, Bahçekapı Mah., Susuz Mah., Sarayköy Mah., Osmanfakı, Beylik ve Yeniçağa üzerinden geçer.

You might be interested:  Ankara Garı Hangi Semtte?

Ankara Amasra arası ne kadar yakar?

Ankara ile Amasra Bartın yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 19 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 458 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 417 TL yakıt maliyetiniz oluşur. Şayet LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 207 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

Ankara’dan Amasra’ya tren var mı?

Ankara’dan Amasra’ya tren ile yolculuk yapabilmeniz mümkündür. Bunun için Ankara-Zonguldak demir yolu hattını kullanmanız gerekmektedir. Ankara Tren Garından Zonguldak’a giden tren seferlerini tercih edebilirsiniz. Tren yolculuğunuz ortalama 9,5 saat sürmektedir.

Ankara ile Bartın arası kaç saat?

Ankara – Bartın arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer? Ankara – Bartın arası toplam 291 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 3 saat 30 dakika sürüyor.

Bartın Ankara arası arabayla kaç saat?

Ankara Bartın arası yolculuk özel araçla Anadolu Otoyolu/O-4 ve D750 üzerinden yapıldığında 3 saat 27 dakika sürecektir. Her iki şehir arası yolculuk bir diğer güzergâh olan Ankara Bolu Yolu/D750 ve D750 üzerinden yapıldığında bu süre 3 saat 43 dakikayı bulacaktır.

Amasra nereler gezilir?

Gezilecek Yerler

 • Amasra Kalesi.
 • Kemere Köprüsü
 • Çekiciler Çarşısı
 • Amasra Kapalı Pazar Alanı
 • Amasra Müzesi.
 • Direkli Kaya.
 • Yelken Kulübü
 • Kuş Kayası Yol Anıtı
 • Amasra Sahili nasıl?

  Amasra, Batı Karadeniz’in denize kıyısı olan turistik ilçelerinden biridir. Tertemiz denizi ve harika kumsalları ile yaz turizminin tercih edilen yerleri arasındadır. El değmemiş harika koylarının yanı sıra yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu doğası da gelen tatilcileri adeta büyülemektedir.

  Ankara Safranbolu Amasra arası kaç km?

  Ankara’dan Amasra 3 saat 40 dakika sürmektedir ve 300Km uzaklıktadır.

  200 km kaç litre mazot yakar?

  Yukarıdaki örnekteki rakamlara göre aracınız kilometre başına 60 kuruş yakıyor demektir.

  You might be interested:  Çorlu-Ankara Uçak Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

  alınan yakıt/gidilen mesafe = ortalama km başına tüketim.

  Alınan Yakıt Gidilen Mesafe Ortalama Kilometre Başına Tüketim
  200 TL 800 km 0.25 TL
  300 TL 900 km 0.33 TL

  Kaç litre benzin yakar Hesaplama?

  Alınan yakıtın TL cinsinden değerini, gidilen mesafeye bölerek kilometre başı harcanan TL miktarını öğrenirsiniz. 100 TL’lik yakıt ile 400 kilometre gittiyseniz, 100’ü, 400’e bölerek aracınızın kilometre başına 0,25 TL yakıt tükettiği sonucuna ulaşabilirsiniz.

  Aracın ne kadar yaktığını nasıl hesaplanır?

  Örnek verecek olursak; aracınızı doldurduğunuzda 200 TL tutar ödediniz. Deponuz bittiğinde de sayacınız 500 KM gösteriyor. Burada yakıt hesaplama için yapacağınız şey, tutarı yola bölmek. 200/500= 0.40 TL/KM yani aracınız kilometre başına 40 kuruş yakıyor.

  Ankara Amasra bilet ne kadar?

  En Ucuz Ankara – Amasra Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
  Metro Turizm 80,00 TL 4 Saat 15 Dakika
  Efe Tur 119,00 TL 4 Saat 35 Dakika
  Kale Seyahat 119,00 TL 4 Saat 30 Dakika
  Kamil Koç 170,00 TL 4 Saat 21 Dakika

  Ankaradan Amasyaya tren var mı?

  En hızlı trenleri seçerek saatte 300 km’yi aşan hızlarda yolculuk yapabilirsiniz. Ankara – Amasya tren yolculuğu sadece daha hızlı değil aynı zamanda daha rahattır! Yolculuk genelde şehir merkezinde biteceği için zaman kazanabilirsiniz.

  Ankara Amasra otobüs bileti ne kadar?

  Ankara – Amasra arası ortalama otobüs bileti fiyatı ₺240.

  Bartın’a nasıl gidebiliriz?

  Bartın’a ulaşım için en çok tercih edilen yöntem kara yolu ile ulaşım seçeneği olsa da demiryolu, denizyolu ve havayolu ile ulaşım alternatifi de bulunmaktadır. Uluslararası liman statüsüne sahip Bartın Limanı aynı zamanda yolcu giriş çıkışının sağlandığı noktalar arasında yer almaktadır.

  You might be interested:  Ankara Yeni Yht Garı Nerede?

  Ankara Bartın Kaç Lira?

  En Ucuz Ankara – Bartın Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Bilet Fiyatı Ortalama Sefer Süresi
  Metro Turizm 80,00 TL 3 Saat 40 Dakika
  Efe Tur 99,00 TL 3 Saat 32 Dakika
  Kale Seyahat 99,00 TL 3 Saat 42 Dakika
  Efe Tur Özemniyet Turizm 99,00 TL 3 Saat 30 Dakika

  Bartın nasıl bir yer?

  -Doğal güzellikleri eşşiz, plajları harika, ormanları sık ve yemyeşil. Tabiatın tüm cömertliğini sergilediği oldukça hoş yerlerden birisidir. Büyükşehirden gelenlere cennet gibi gelir, doğallık içinde huzuru bulma hissi yaşarlar, zaman daha bir yavaş akar sanki, daha bir tembel.

  Bartın Cide arası kaç kilometredir?

  Bartın ile Cide arasındaki mesafe karayoluyla 84 kilometre. Yol yaklaşık olarak 1 saat ve 2 dakika zaman alır ve Abbaz, Kurucaşile, Uzunöz, Karakaçak, Şenyurt, Çakraz ve Karaman üzerinden geçer.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.