Ankara Atakule’Ye Nasıl Gidilir?

Nerede ve Nasıl Gidilir? # Atakule, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Gazi Osman Paşa mahallesi, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunur. Çankaya ilçesinde bulunan Atakule Botanik Parkı üstünde yer almaktadır. # Atakule’ye Güvenpark’da otobüs durakları bulunur.
Atakule’ye Otobüsle Gidecekler; Ulus, – Sıhhiye – Kızılay olarak bilinen bölgelerden, Bakanlık – Çankaya yönüne doğru giden otobüs duraklarından;

 1. 185 – Oran Sitesi.
 2. 408 – Güneşevler.
 3. 413 – Altınpark. hat numaralı otobüslere binerek ulaşabilirsiniz. Otobüsler Atakule’nin hemen yanında durmaktadır.

Atakuleye nasıl gidilir sorusu ise şahsi araçlarınız için navigasyon yardımı ile veya cep telefonlarınızın haritalar uygulamaları sayesinde ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınız yok ise halk otobüslerinin içerisinden bulunduğunuz konumu dikkate alarak size uygun olan otobüse binerek gidebilirsiniz. Güvenpark’tan da otobüsler kalkıyor.

Kızılaydan Atakuleye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları ATAKULE yakınından geçiyor: 185-7, 194, 278, 286, 437, 439, 530.

Metroyla Atakule ye nasıl gidilir?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan Atakule konumuna giden son Metro aracıdır. 01:04 civarında buradan geçer.

Ankara Atakule hangi semtte?

Atakule Alışveriş Merkezi, Ankara’da, döner restoranlı kulesi ile meşhur alışveriş merkezi. Çankaya semtinde, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği, Zübeyde Hanım Meydanı’na cepheli konumdadır.

You might be interested:  M. Akif Ersoy Ankara Da Iken Hangi Çalışmaları Yapmıştır?

Ankara Atakule AVM nerede?

Atakule Alışveriş Merkezi, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde Cinnah Caddesinin sonunda Çankaya Caddesi ile kesiştiği yerde bulunuyor.

Atakule içinde ne var?

Atakule Restaurant

İçerisinde Big Chefs, Hmbrg Burger, Pideelli5, Starbucks ve Döner Kule gibi bilindik markalarında yer aldığı Atakule, kısa süre içerinde Burger King ve Para Gastroteka gibi bilindik markalara da yer verecek.

Anıtkabire hangi ego gider?

– Sıhhiye taraflarından geliyorsanız Metro ile Kızılay’da indikten sonra AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız. Ankaray ile Tandoğan istasyonunda inerek Tandoğan Meydanı çıkışından çıkıp Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

Ankara Atakule açık mı?

Seyir terası uzun süredir tadilatta olduğundan ziyarete kapalıydı. Yapılan çalışmalar sonrasında Atakule seyir terası 19 mayıs 2022 itibariyle tekrar ziyarete açıldı. Böylece ziyaretçiler 360 derece panoramik olarak Ankara’yı kuş bakışı izleme imkanına sahip olacaklar.

Atakule çıkış ne kadar?

Yetişkin misafirlerimiz için bilet fiyatı 80 TL; öğrenci, 65 yaş üstü ve engelli misafirlerimiz için 40 TL’dir. 0-6 yaş grubu çocuk misafirlerimiz ebeveynleri ile birlikte ücretsiz erişim hakkına sahiptir. Ayrıca, gazi ve şehit yakınlarına da ücretsizdir.

Atakule’nin üstü dönüyor mu?

Ankara’nın sembolü haline gelen Atakule, alışveriş merkezi ile Ankaralılara yeniden hizmet vermek üzere 29 Ekim itibariyle geri dönüyor.

Ankarada ne yenir?

Ankara ile özdeşleşmiş lezzetler olan Ankara tavası, kokoreç, bulgur pilavı, öllüğün körü, Ankara kebabı, İnceğiz çorbası, Beypazarı güveci, İskender, Ankara simidi ve tamtak tiridi de denenmesi gereken lezzetler arasındadır.

Atakule ne işe yarar?

13 Ekim 1989 tarihinde Ankara’nın başkent oluşunun 66. yıldönümüne denk gelen günde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılışı yapılan kulenin altında, Türkiye’nin ikinci ve Ankara’nın ilk Alışveriş Merkezi hizmet vermeye başlamıştır. Yapının adı bir yarışma sonucu belirlenmiştir.

You might be interested:  Ankara Osmaniye Otobüs Bileti Ne Kadar?

Atakule otoparkı ücretli mi?

Bu otopark tam gün ücretsizdir.

Atakule de hangi markalar var?

Giyim Mağazaları

 • Vakko.
 • Vakkorama.
 • Beymen Club.
 • W Collection.
 • Lacoste.
 • Desa Deri.
 • Urban.
 • 413 nereden geçiyor?

  413 (EGO) 413 otobüs hattının ilk durağı 40194 – Altınpark 1. Durak olup son durağı 40490 – Altınpark Son Durak durağıdır. 413 (Altınpark-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı-Çankaya), her gün çalışıyor.

  Atakule de hangi markalar var?

  Giyim Mağazaları

 • Vakko.
 • Vakkorama.
 • Beymen Club.
 • W Collection.
 • Lacoste.
 • Desa Deri.
 • Urban.
 • Anıtkabire hangi ego gider?

  – Sıhhiye taraflarından geliyorsanız Metro ile Kızılay’da indikten sonra AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız. Ankaray ile Tandoğan istasyonunda inerek Tandoğan Meydanı çıkışından çıkıp Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

  Atakuleye çıkılıyor mu?

  Kuleye nasıl çıkılıyor?/ Kuleye merdivenle mi çıkılıyor? Kuleye çıkmak için 2 adet 10 kişi kapasiteli panoramik asansörlerimiz bulunmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.