Ankara Atatürk Kültür Merkezi Nerede?

Başkentin eser yapıları arasına girecek olan Atatürk Kültür Merkezi, Ankara’nın gözde semti olan Mustafa Kemal Mahallesi’nde yer alıyor. 22 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen Atatürk Kültür Merkezi, uluslararası mimari örneklerden hareketle, seyirci ve sanatçıların tüm ihtiyaçlarına göre tasarlandı.
Atatürk Kültür Merkezi 39.944569 enlem ve 32.843822 boylamda yer almaktadır. Altındağ ilçesine bağlıdır. Atatürk Kültür Merkezi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Atatürk Kültür Merkezi posta kodu 06070.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi hangi ilçede?

Atatürk Kültür Merkezi; Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan bir kültür merkezidir.

Akm’de ne var?

Atatürk Kültür Merkezi (AKM), İstanbul’da Taksim Meydanı’nda bulunan opera, bale, tiyatro, konser ve kongre amacı ile kullanılan içinde bir sergi salonu ve sinema da bulunan yapıdır.

AKM ye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları A.K.M yakınından geçiyor: 202-7, 297-7, 450, 502, 525-2, 533, 536.

AKM Millet Bahçesi hangi otobüs gider?

185 – 114 – 407 – 417 hat numaralı araçlara binip Ulus olarak bilinen yerde indikten sonra 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Veya Kızılay – Ulus metro istasyonlarında METRO ile aktarma yaparak Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesine ulaşabilirler.

You might be interested:  Ankara Altındağda Ne Oldu?

AKM girişi ücretli mi?

Etkinliğe giriş ücretsiz olacak.

Keçiören akvaryuma metro ile nasıl gidilir?

M4, Keçiören bölgesinde bulunan Deniz Dünyası Akvaryum konumuna giden son Metro aracıdır. 01:31 civarında buradan geçer.

Atatürk Kültür Merkezi kaç kişilik?

AKM’de 1300 kişilik büyük salon, 500 kişilik konser salonu, 200 kişilik tiyatro salonu ve 250 kişilik sinema salonu bulunmaktaydı. Büyük bir sergi salonuna da sahip olan AKM, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Opera ve Balesi, Devlet Senfoni Orkestrası’nın daimi sahnesi olarak hizmet vermekteydi.

AKM 24 saat açık mı?

Burada kafeler, restoranlar, galeriler var. Uzun bir sokak. Orayı 24 saat yaşayan bir merkez haline getiriyoruz.

AKM biletleri ne zaman satışa çıkıyor?

İstanbul AKM’de gerçekleşen tüm etkinliklerin biletleri, etkinlik tarihinden 1 ay önce aynı tarihte satışa açılmaktadir.

Ankara Ankamall hangi metro durağı?

M1-M2-M3, Yenimahalle bölgesinde bulunan Ak köprü Metro Durağı Ankamall konumuna giden son Metro aracıdır.

Kızılaydan millet bahçesine nasıl gidilir?

Büyükşehir belediyesi otobüs durağında indikten sonra 6 dakikalık yürüyüş yaparak millet bahçesine ulaşabiliyorsunuz.

Ankara Millet Bahçesi Otobüs Seferleri.

501 Akinci-Sihhiye
202-7 Yenimahalle-Kızılay
297-7 Mutlu Mah.-Batıkent
504-6 Yenikent-Ortapınar Toki-İlksan Toki-Sıhhiye
505-2 Sincan-Sihhiye-M. Aksoy Sok.(2.Hat)

Kızılay Aşti nasıl gidilir?

Ankaray işletmesinin herhangi bir istasyonundan AŞTİ yönüne binilerek ulaşılabilir. Metro İşletmesinden Kızılay Ortak istasyonundan Ankaraya aktarma yapılarak ulaşılabilir Metronun Akköprü istasyonunda Konya yolu güzergahını kullanmakta olan EGO otobüsleri ve Dolmuşlardan yararlanılarak ulaşılabilir

Millet Bahçesi ücretli mi?

Millet bahçesine giriş için herhangi bir şekilde ücret talep edilmemektedir.

Ankara Millet Parkı hangi semtte?

Ankara AKM Millet Bahçesi Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alıyor. Atatürk Orman Çiftliği’yle başlayor ve Ankara Hergelen Meydanı’na kadar uzanıyor. Ankara AKM Millet Bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumu’munun bulunduğu alanı birbirine bağlıyor.

You might be interested:  Ankara Antalya Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek?

Millet Bahçesi içinde ne var?

AKM Millet Bahçesi, millet kıraathanesi, yeşil alanları, yürüyüş, koşu, bisiklet parkurları, buz pisti, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe bir sosyal yaşam alanı olarak vatandaşların ilgisini çekiyor. Ankara Millet Bahçesi’nin 601 bin 700 metrekaresi yeşil ve açık alanlardan oluşuyor.

AKM hangi metro durağında?

Metro hattının Taksim durağında inip Taksim Meydanı üzerinden yürüyerek AKM girişine ulaşabilirsiniz. Bağcılar istikametinden gelecekseniz, M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattını kullanarak Yenikapı istikametine gelebilir, buradan M2 Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapabilirsiniz.

AKM hangi metro?

M4 Keçiören Atatürk Kültür Merkezi Kızılay Metrosu.

DT1 nereden kalkıyor?

DT1 otobüs hattının ilk durağı Ambarlidere – Merkez Yönü olup son durağı Vadi – Besiktas Yönü durağıdır.

Marmaray ile Beyoğlu’na nasıl gidilir?

Marmaray ile Beyoğlu ilçesine doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. Ayrılıkçeşmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme durakları bulunan Marmaray ulaşım aracı ile Beyoğlu’na gitmek isterseniz, Yenikapı durağında inmeli ve M2 Yenikapı metro bağlantısı ile aktarma yapmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.