Ankara Beğendik Mağazaları Nerede?

Beğendik Mağazaları 1993 yılında Ankara Kocatepe mağazasını hizmete açarak büyümeye başlayan şirketin bugün Ankara, Kayseri ve Nevşehir illeri olmak üzere toplam 3 ilde 26 mağazası bulunmaktadır.

Beğendik neden kapandı?

Mali sıkıntı içindeki Beğendik bir süre önce konkordato talebinde bulunmuştu. Mahkeme, Beğendik Mağaza İşletmeleri Tic. AŞ ve Beğendik Yiyecek İçecek Gıda Turizm Hizmet İşletmeleri Limited şirketi için iflas kararı verdi.

Beğendik Market sahibi kim?

Kayserili işadamı Mehmet Beğendik, perakende toptan mazağalar zinciri Beğendik Mağazalarının kurucusu ve sahibidir. İş dünyasında birçok başarıya imza atmış ve önemli bir yer edinmiştir. 1993 yılında Ankara kocatepe Camii altında açtığı Beğendik mağazası, o dönemde Türkiye’de en büyüktü ve bir ilkti.

Beğendik markette alkol var mı?

kocatepe camii’nin altında bulunan mağazalarında üstünde cami olduğu için alkol satılmamaktadır. canerler gibi seriatci sermaye tarafindan kurulan bir magazalar zinciri oldugu icin alkol satmayan yer.

Beğendik Market kapandı mi?

Tedbir kararı ile birlikte şirketlere kayyum ataması yapıldı. İflas erteleme sonrası Beğendik, bünyesinde yer alan Real Hipermarketleri kapatma kararı aldı.

Beğendik kaç yılında kuruldu?

Mehmet Beğendik’in kurucusu olduğu Beğendik Marketler Zinciri’nin ilki 1993 yılında Ankara Kocatepe’de açıldı.

Mehmet Beğendik nereli?

Kayserili işadamı Mehmet Beğendik, perakende toptan mazağalar zinciri Beğendik Mağazalarının kurucusu ve sahibi. İş dünyasında birçok başarıya imza atmış ve önemli bir yer edindi. 1993 yılında Ankara Kocatepe Camii altında açtığı Beğendik mağazası, o dönemde Türkiye’de en büyüktü ve bir ilkti.

You might be interested:  Ankara Otobus Bileti Ne Kadar?

Real marketi kim satın aldı?

reali kim aldı Haberi

Bir süredir devam eden görüşmelerin sonunda Beğendik Marketler Zinciri, Alman Real’i satın aldı. Avrupa’nın en büyük perakende şirketlerinden Metro Group bünyesinde bulunan Real’in İstanbul, Ankara, Konya, Antalya ve İzmit’teki 12 mağazası Beğendik’e geçti.

Real market ne oldu?

Alman perakende şirketi Metro, Ocak 2014 tarihinde Real Türkiye’yi Hacı Duran Beğendik’e sattı. Yaklaşık 1,800 kişiyi istihdam eden Real Türkiye 2012/13 mali yılında 256 milyon euro ciro elde etti. 2017 yılında Real Türkiye iflas etti.

Şok da alkol var mı?

İçki reyonları da kaldırıldı. ANKARA – Yıldız Holding, Şok Marketler Zinciri’ni satın almasının ardından merakla beklenen kararını verdi. Yıldız Holding bünyesindeki Gözde Finansal Hizmetler A.Ş. ve Bizim Toptan Satış Mağazaları’nın, 600 milyon TL’ye Şok’u satın almasının ardından, alkollü içki satışı kaldırıldı.

Beğendik nerenin ilçesi?

Pervari
Ülke Türkiye
İl Siirt
Coğrafi bölge Doğu Anadolu Bölgesi
İdare

Beğendik nedir?

Beğendik (Botan) Köprüsü, Türkiye’nin Siirt ilinin Pervari ilçesinde yer alan bir köprüdür. Temeli 2013’te atılan köprünün inşaatında 2017’de çökme meydana geldi. Uzunluğu 450 metre, orta açıklığı 210 metre, genişliği ise 14 metre olan köprü, Temmuz 2020’de hizmete girdi.

Real neden kapandı?

Dava duruşmasında, Real’in borca bataklıktan kurtarılmasının imkansız olduğu savunuldu. Şirket avukatı Real için iflas kararı verilmesini talep etti. Mahkeme talebi yerinde bularak şirketin iflasına karar verdi. Bu kararla birlikte yeni adı ALVİ olan marketler de Ağustos ayı başı itibari ile kapatıldı.

Nevşehir Beğendik kapandı mı?

Nevşehir’de 19 yıldır hizmet veren Beğendik mağazası kapatıldı. Nevşehir merkez Zübeyde hanım caddesi Jakem karşısında bulunan Beğendik mağazası Nevşehir Şubesi 23 Eylül 2019 tarihi itibarı ile kapandı.

You might be interested:  Go Kart Ankara Nerede?

Hamdi Beğendik kimdir?

Perakende sektörünün önemli isimlerinden “Beğendik Mağaza İşletmelerinin” kurucusu Mehmet ve Hamdi Beğendik kardeşler… Babalarının yanında, kuru yemiş ticaretiyle iş dünyasına girdiler. Yani, iki kardeş, “çekirdekten” esnaf; “çekirdekten”tüccar.

Hacı Duran Beğendik kim?

Hacı Duran Beğendik, 1978 yılı Kayseri doğumlu. Hacı Duran Beğendik; ilk, orta ve lise öğrenimini Kayseri TED Koleji’nde tamamladı. Liseden sonra Amerika’ya giderek University Of Hartford’ta Ekonomi ve Finans dalında lisans eğitimini sürdürürken, “Türk Öğrenci Birliği” Başkanlığı yaptı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.