Ankara Bilkent Nereye Bağlı?

Bilkent, Ankara iline ve Çankaya ilçesine bağlı olup toplamda 3 mahallesi bulunmaktadır. Çankaya ilçesine olan uzaklığı 15.18 kilometre, Ankara il merkezine olan uzaklığı ise 11.58 kilometredir.

Bilkent
Bölge İç Anadolu
İl Ankara
İlçe Çankaya
Zaman dilimi UTC+03.00 (UDAZD)

Bilkent/Bilkentplaza/Beytepe Ankara ilinde yer almakta olup, Bilkent/Bilkentplaza/Beytepe Çankaya ilçesine bağlıdır. Bilkent/Bilkentplaza/Beytepe haritası konumu ise 39° 50′ 42.6624” Kuzey ve 32° 55′ 16.4172” Doğu gps koordinatlarıdır. Bilkent/Bilkentplaza/Beytepe bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 0 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bilkent nereye yakın?

Bilkent 39.867134 enlem ve 32.749912 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Üniversiteler Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Bilkent haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Bilkent posta kodu 06800.

Bilkent Üniversitesi ücretli mi?

2020–2021 akademik yılı için eğitim ücreti 54.000 TL’dir. Bu ücrete halen %8 olan KDV dahildir. 2020–2021 güz yarıyılı eğitim ücreti, kayıt randevusu almadan önce ödenmelidir.

Bilkent Üniversitesi Devlet mi özel mi?

Başkent Ankara’da 13.000 öğrenciye ev sahipliği yapan Bilkent, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesidir. Eğitim düzeyi, bilimsel araştırma ve yayınları, kültür-sanat etkinlikleri, öğrenci ve mezunlarının başarıları ile dünyanın önde gelen yükseköğretim kurumları arasındadır.

You might be interested:  Ankara 19. Aile Mahkemesi Nerede?

Bilkent Üniversitesinde hangi bölümler var?

Fakülteler ve Bölümler

 • Eğitim Bilimleri. Öğretmen Yetiştirme. Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi.
 • Fizik. Kimya. Matematik. Moleküler Biyoloji ve Genetik.
 • Grafik Tasarımı Güzel Sanatlar. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı İletişim ve Tasarımı
 • Bilgisayar Mühendisliği. Elektrik – Elektronik Mühendisliği. Endüstri Mühendisliği.
 • Ankara Beytepe Mahallesi nereye bağlı?

  Beytepe, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.

  Bilkent 50 burslu kaç TL?

  Eğitim ücreti bursları ve indirimleri, yaz dönemi ders ücretleri için de geçerlidir. Bilkent Üniversitesi’nin sağladığı bütün burslar ve indirimler karşılıksızdır.

  Eğitim Ücreti.

  Eğitim Ücreti 2022 – 2023 Tam Ücret Ödeyen Öğrenciler %50 Burslu (indirimli) Öğrenciler
  Güz Yarıyılı Eğitim Ücreti 59.000 TL 29.500 TL

  Bilkent yıllık kaç TL?

  2021–2022 akademik yılı için %8 KDV dahil eğitim ücreti 62.100 TL’dir. 2021–2022 güz yarıyılı eğitim ücreti, kayıt randevusu almadan önce ödenmelidir.

  Bilkent Hukuk kaç para?

  2022-2023 Güz yarıyılı eğitim ücreti 2022 girişli öğrenciler için 59.000 TL’dir (%8 KDV dahil). Eğitim ücreti tüm bölüm ve programlar için (İngilizce Hazırlık Programı dâhil) aynıdır. Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Güz yarıyılı eğitim ücretini kesin kayıt sırasında öder.

  Bilkent iyi bir üniversite mi?

  Bilkent Üniversitesi kaliteli ve seçkin eğitiminin yanı sıra öğrenci kulüpleri ile de Türkiye’nin gözde üniversiteleri arasında yer alır. Üniversitede öğrencilerin katılım sağlayabileceği 100’den fazla kulüp bulunur. Bilkent Cyberpark, 2002 yılında kurulduğu günden bu yana hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir.

  Bilkent Üniversitesi ne kadar iyi?

  Bilkent Üniversitesi QS Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda Türkiye’den ikinci sırada yer alıyor. Bu değerlendirmeye göre Bilkent Üniversitesi 456. sırada yer aldı. Bilkent Üniversitesi, Times Higher Education (THE) “BRICS ve Hızlı Gelişen Ekonomilerdeki En İyi Üniversiteler 2018” sıralamasında 45. oldu.

  You might be interested:  Ankara Kayan Bina Nerede?

  Bilkent tam burs ne kadar?

  Kapsamlı Burs:

  Kapsamlı bursun içeriğinde Tam bursa ek olarak, yılda 8 ay boyunca 2.350 TL tutarında aylık katkı bursu ve Bilkent Üniversitesi yurtlarında ücretsiz konaklama olanağı vardır. Yurtta kalmayı tercih etmeyen Kapsamlı burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 3.050 TL’ye yükseltilir.

  Bilkent otelin sahibi kim?

  Bugün, Bilkent Holding çatısı altında yer alan şirketlerin sahibi Bilkent Üniversitesi’dir. Bilintur bünyesinde 1990 yılında kapılarını açan Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ; 235 oda kapasitesi ve çağdaş otelcilik anlayışı ile hizmet vermektedir.

  Bilkent Okulları kimin?

  Bu kapsamda Türkiye genelinde eğitim kurumlarını yapılandıran İhsan Doğramacı Vakfı’nın Bilkent Üniversitesi kampuslerinde kurduğu Özel Bilkent İlköğretim Okulu ve Ortaokulu, Özel Bİlkent Ankara Laboratuar İlköğretim Okulu ve Lisesi, Müzik Sahne Sanatları İlköğretim Okulu ve Lisesi ile Erzurum’da kurduğu Özel Bilkent

  Ankara Üniversitesi Özel bir üniversite mi?

  Ankara Üniversitesi 1946 yılında Başkent Ankara’da kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

  Bilkente metro ile nasıl gidilir?

  Kızılay’da indikten sonra M1-2-3 metrosuna aktarma yaparak Bilkent durağında inmeli ve Bilkent Metro İstasyonu durağına gitmelisiniz. Duraktan 176 numaralı otobüse binip İdari Birimler durağında indikten sonra kampüse yürüyerek ulaşabilirsiniz.

  Bilkent Center metro ile nasıl gidilir?

  Metro ile Ulaşım: Kızılay Çayyolu hattı üzerindeki Bilkent metro durağında indikten sonra duraktan kalkan Bilkent otobüsleri ile Bilkent Center’a kolayca ulaşılabilirsiniz.

  06800 posta kodu nereye ait?

  Posta Kodları

  İL İLÇE ZIP
  ANKARA ÇANKAYA 06670
  ANKARA ÇANKAYA 06800
  ANKARA ÇANKAYA 06610
  ANKARA ÇANKAYA 06670

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.