Ankara Bulgaristan Konsolosluğu Nerede?

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Adres: Atatürk Bulvarı, No: 124, Kavaklıdere/Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Telefon: +90 (312) 467 2071 Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Faks: +90 (312) 468 6956

Bulgaristan Konsolosluğu Ankara Açık mı?

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma ; 09:00 – 17:30 saatleri arasındadır.

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği randevu nasıl alınır?

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları (kırmızı) Bulgar pasaport randevu çevrim içii randevu sisteminden alınmaktadır. Pasaport randevusu başvuru sahibi tarafından şahsen alınabilir. Bulgaristan pasaport randevu https://www.consulatebg.eu sitesinden alınmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu hangi şehirde var?

Bulgaristan Konsolosluğu Türkiye’de İstanbul, Ankara, Edirne ve Bursa’da bulunmaktadır. Bulgaristan İstanbul’da başkonsolosluk, Ankara’da büyükelçilik, Edirne’de başkonsolosluk ve Bursa’da da konsolosluk statüsünde hizmet veren kurumlar açmıştır.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

2022 yılı itibarıyla belirlenen güncel ücretler: Vize harç ücreti: 110 Euro (Seyahat sigortası dahildir) Başvuru hizmet ücreti: 40 Euro.

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı web sitesinde yer alan e-pasaport başvuru bölümünden randevu alınabilir. E-pasaport başvurusu ‘ebds.perfectbg.com’ adresinden gerçekleştirilebilir.

You might be interested:  Bingöl Ankara Otobüs Bileti Ne Kadar?

Bulgaristan pasaportu ne kadar sürede çıkar?

Bulgar pasaportuna ilk kez başvuru yapılacaksa her iki durumda da işlem süresi uzun sürmektedir. Ancak ikinci ve sonraki başvurular için ilgili ülkeden yapılan başvurularda ödenen harç ücretine bağlı olarak 1 günde, 3 günde ya da 1 ayda pasaport çıkabilmektedir.

Bulgar pasaportu ücreti ne kadar?

Bulgaristan’da pasaport ve kimlik kartları ücretleri ne kadar? 2022 Güncellendi

KİMLİK KARTI-nüfus cüzdanı (Liçna Karta) Olağan hizmet 30 güne kadar /LEVA./ Hızlı hizmet 3 çalışma günü /LEVA/
58-70 yaş arası kişilere pasaport çıkartma 20 40
70 yaş ve üzeri kişilere pasaport çıkartma 10 20

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bulgaristan’a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını konsolosluğa teslim etmeleriyle birlikte sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu randevu veriyor mu?

Bulgaristan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi kısa süreli amaçlarla seyahat edecekseniz Bulgaristan vize randevu uygulaması yoktur. Uzun süreli d vize başvuruları için konsolosluktan randevu alınmalıdır. Başvuru kabul saatlerinde konsolosluğu ziyaret edebilirsiniz.

Bulgar Konsolosluğu kaça kadar açık?

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğundan yapılan açıklamaya göre, “hafta içi saat 09:00 ile 12:00 arasında vatandaş kabul edilmektedir. Bu süre dışında hiçbir şekilde işlem yapılmamaktadır.

Randevusuz konsolosluğa gidilir mi?

Konsolosluğa randevusuz gidilir mi? Konsolosluk Randevu Almak Zorunlu Mu? sorusuna cevap kesinlikle hayır. Artık Türk Konsolosluklarında tümişlemler internet üzerinden alınan randevu ile yapılmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğuna hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bulgaristan Konsolosluğu yakınından geçiyor: 8/L, 97/F, B/16-A, B/40, B/46.

Bulgaristan vizesi için bankada kaç para olmalı?

NOT: Vize ücreti olarak İş Bankası Bulgaristan Baş Konsolosluğu hesabına 60.00 Euro yatırılarak alınan dekont vize evraklarına eklenmelidir.

You might be interested:  Ankara Dan Kastamonu Ya Nasıl Gidilir?

1 aylık Bulgaristan vizesi kaç para?

Kısa süreli vize için Bulgaristan vize ücreti 170 Euro olarak belirlenmiştir. Normal vize almak için ise Bulgaristan konsolosluğu vize harç bedeli olarak 80 Euro belirlenmiştir. Bazı yabancı ülke vatandaşlarından harç bedeli olarak 35 Euro alınmaktadır.

Bulgaristan vizesi ne kadar 2022?

Bulgaristan vizesi ücreti 2022 sigorta ile birlikte 110 Euro’dur. Öğrenci ve eğitim vizeleri 800 ile 1200 Euro arasında değişiklik gösterir. Ticari vizeler, kısa süreli verildiği için 100 Euro’dur.

Bulgaristan Konsolosluğu hafta sonu açık mı?

Bulgaristan Konsolosluğu randevu için 0212 516 7067,0212 516 7068 numaralı hattı arayarak randevu talebi yapabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan Büyükelçiliği yukarıda belirtilen zaman dışında hiçbir şekilde başvuru kabul etmemektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu Çalışma Saatleri.

BULGARİSTAN KONSOLOSLUĞU ÇALIŞMA SAATLERİ BURSA
Açılış Saati: 09:00
Kapanış Saati 12:30

Konsolosluk hafta sonu açık mı?

Konsolosluklar, cumartesi günleri 10.00 ile 14.00 saatleri arasında açık olacak. PANDEMİNİN de etkisi ile pasaport değiştirme randevusunun ileri tarihlere sarkması üzerine alınan karar doğrultusunda cumartesi günleri sadece pasaport işlemi yapılacak.

Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır?

Bulgaristan’ın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul ve Edirne Başkonsoloslukları ile Bursa konsolosluğu bulunuyor. Yakınlık durumunuza göre bunlardan birine vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi herhangi bir yetkili acente aracılığıyla da başvurabilirsiniz.

Bulgar vatandaşlığı nasıl alınır?

Bulgaristan Vatandaşı Nasıl Olunur?

  1. Bulgar etnik kökenine sahip olmak,
  2. Bulgar vatandaşı anne ya da babaya sahip olmak,
  3. Bulgar vatandaşı eşe sahip olmak,
  4. Ülkeye belli miktarda yatırım yapmak,
  5. Ülkede belli bir ikamet süresini doldurmak,
  6. Ülkeye belli oranda katkı sağlamak,
  7. Eski Bulgar göçmeni olmak gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.