Ankara Cebeci Nasıl Bir Yer?

ankara ve hacettepe üniversitelerine yakın yerleşim yeri. küçük şehirler ve ilçelerdeki mahalle olgusunun büyük kentlerdeki karşılığıdır. metro, banliyö istasyonu, stadyum olması gibi özelliklerine rağmen yaşayan insan profiline bakıldığında mahalle havasını üzerinde taşır. aynı zamanda kastamonu merkeze bağlı bir köy.
Cebeci, Ankara Hakkında Detaylı Bilgi } Ankara’da Çankaya ilçesine bağlı bir semttir. Semt, Topraklık, Abidinpaşa, Demiribahçe, Sakarya, Gündoğdu, Kurtuluş, Sağlık, Fidanlık İncesu ve Topraklık mahalleleriyle çevrilidir.

Ankara Cebeci Semt mi?

Cebeci; Ankara’da Çankaya ilçesine bağlı bir semttir. Semt, Topraklık, Abidinpaşa, Demirlibahçe, Sakarya, Gündoğdu, Kurtuluş, Sağlık, Fidanlık İncesu ve Topraklık mahalleleriyle çevrilidir.

Ankara Cebeci nereye yakin?

Cebeci Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Cebeci semtinde bulunan Cebeci Mahallesi Çankaya ilçesine bağlıdır. Cebeci Mahallesi haritası konumu ise 39° 55′ 53.3028” Kuzey ve 32° 52′ 46.7544” Doğu gps koordinatlarıdır. Cebeci Mahallesi bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 10 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Ankara Cebeci ismi nereden geliyor?

Cebeci: Kelimenin sözlük anlamı, Osmanlı’nın yeniçeri ordusunda silah yapan ve bakımıyla görevlendirilen, savaşta silah ve cephaneyi orduya ulaştıran yaya kapıkulu ocaklarından bir sınıf askerdir. Osmanlı dönemindeki Cebeci kışlalarının bugünkü Cebeci semtinde kurulmasından dolayı bölgenin ismi de buradan geliyor.

You might be interested:  Ankara Gar Hangi Semtte?

Cebeci Karadeniz mi?

Cebeci Kandıra ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Cebeci, sırtını ormanlara yaslamış karşısına Karadeniz’in tek Ada’sı olan Kefken Ada’sını almış harika bir manzaraya sahip Mavi Bayraklı bir sahildir. Cebeci’ye ulaşmak için Ankara- İstanbul otobanından ulaşım sağlanabilmektedir.

Ankara’nın göbeği nerede?

Başkent Ankara’nın merkezi denilince akıllara önceleri Çankaya ve civarı gelirken, şimdilerde plazalar ve hastanelere olan yakınlığıyla Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü bölgesi kentin yeni merkezleri olarak öne çıkıyor.

Yeni Mahalle Cebeci arası kaç km?

Yenimahalle Ostim OSB ile Cebeci Çankaya arası kaç km yaklaşık olarak toplam 19 Kilometre mesafededir. Yenimahalle Ostim OSB Cebeci Çankaya arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 24 dakika sürecektir.

Cebeciye hangi otobüs gider?

Sultangazi bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Cebeci adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 336, 336T, 36HT, 36L, 36V, 48G, 78C, 79KM.
 • Metro: M7.
 • Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-15, MİNİBÜS: A-74.
 • Cebeci Plajı nereye bağlı?

  Cebeci Kandıra ilçesine bağlı tatil köyüdür. Sırtınızı yemyeşil ormana yaslayıp, kefken adasını karşınıza alarak, yaklaşık 4-5 km karelik mavi bayraklı sahilin tadını çıkarın. Yazın hava sıcaklığı gündüz ortalama 28-35 derece, akşamları ise 16-20 derece arasında geçmektedir.

  Dikimevi hangi belediyeye bağlı?

  Cebeci Ankara ilinde yer almakta olup, Cebeci Çankaya ilçesine bağlıdır. Cebeci haritası konumu ise 39° 55′ 53.3028” Kuzey ve 32° 52′ 46.7544” Doğu gps koordinatlarıdır. Cebeci bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 10 kilometre mesafe uzaklıktadır.

  Cebeci ne iş yapar?

  Cebeci Ocağı, Osmanlı ordusunda, silahların temin edilmesi, korunması ve sefer zamanında cepheye götürülmesiyle görevli kapıkulu ocağı idi. Ocağın adamlarına, Cebeciler denilmekteydi. Cebeci Ocağı, Fatih Sultan Mehmet zamanında kurulmuştur. Banisi Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli’dir.

  You might be interested:  Çorum Ankara Bileti Ne Kadar?

  Cebeci kimdir?

  Oyunculuk kariyerine ise Şevkat Yerimdar isimli dizisi ile adım atan Ela Rümeysa Cebeci, son olarak TV100 ekranlarında haber sunuculuğu görevini üstlenmektedir. Ela Rümeysa Cebeci, 31 Mayıs 1988’de İstanbul’da doğmuştur. Ekranlarına çıkmadan önce 2011’li yıllarda İstanbul FM radyolarında yaptığı programla tanındı.

  Ankara’da kaç tane semt var?

  İlde yıllık nüfus artış oranı %1,48 olmuştur. 4 Şubat 2022 TÜİK verilerine göre 25 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 1425 mahalle bulunmaktadır.

  Cebeci’de denize girilir mi?

  Cebeci Plajı, ortalama 300-400 metre uzunluğunda 50 metre genişliğindedir Bu özellikleriyle bölgenin En Büyük Sahili konumundadır.

  Cebeci Ne denizi?

  Cebeci Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine bağlı kuzeydoğusu tuzağzı tabiat parkı, güneybatısında pembe kayalar bulunan mavi bayraklı plajlardan birisidir. Plaj, 5–6 km uzunluğunda, deniz suyu oldukça temiz olmakla birlikte geniş kumsalı ve incecik kuma sahiptir. Cebeci Plajı alçak kıyı ve kumsallar grubundadır.

  Cebeci Plajı Nerede?

  Cebeci Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi içinde bulunmaktadır. Toplu Taşıma ile Gidecekler, Kocaeli – İzmit otogarında 800C ve 819 numaralı İzmit – Kandıra araçları ile gelebilirler.

  Ankara ilçeleri nelerdir?

  Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

  Kolej nereye bağlı?

  Kolej İç Anadolu bölgesinde yer almakta olup, Ankara iline bağlıdır. Kolej bağlı olduğu Ankara iline 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.Kolej haritası konumu 39.9239 enlem ve 32.8634 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

  Cebeci hangi ilçeye bağlı Sakarya?

  Samanpazarı semti içinde yer alır. Bir kısmı Çankaya ilçesine bağlı Cebeci semti ile özdeşleşmiştir. Mahalle sınırları içinde Altındağ Belediye Başkanlığı, çeşitli eğlence yerleri ve Cebeci Ortaokulu yer alır.

  You might be interested:  Ankara Doğu Ekspresi Garı Nerede?

  Istanbul Cebeci nereye bağlı?

  Cebeci İstanbul ilinde yer almakta olup, Cebeci Sultangazi ilçesine bağlıdır. Cebeci haritası konumu ise 41° 7′ 20.4276” Kuzey ve 28° 52′ 45.1416” Doğu gps koordinatlarıdır. Cebeci bağlı olduğu Sultangazi ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.