Ankara Da Bombayı Kim Patlattı?

Ankara polisi üzerlerindeki bombaları patlatan saldırganların kimliklerini netleştirdi. Polise göre, üzerlerindeki bombayı patlatan saldırganlardan biri 1990 doğumlu Mahide Ataş isimli kadın diğeri ise Bingöl doğumlu Harun Aslan. Ankara Valisi, bombalı saldırı hedefinin neresi olduğunun henüz saptanmadığını ifade etti:

Ankara Tren Garı patlaması kim yaptı?

Ancak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada saldırıyı yapan kişinin Seher Çağla Demir olduğu, Demir’in 2013 tarihinden itibaren PKK mensubu olduğu, daha sonra Suriye’ye (Suriye Kürdistanı) geçtiği ve bu süre içerisinde YPG kamplarında eğitim aldığı ifade edilmiştir.

Gar patlaması kaç kişi öldü?

HDP’den Sırrı Süreyya Önder, bu iki patlama kadar güçlü olmayan üçüncü bir patlamanın da gerçekleştiğini bildirdi. Patlamalar sonucunda iki eylemcinin yanı sıra 107 kişi hayatını kaybederken 500’ün üzerinde kişi yaralı olarak kurtuldu.

Beşiktaş patlaması kaç kişi öldü?

Saldırılarda 40’ı emniyet mensubu 47 kişi şehit oldu. 242 kişi de yaralandı. Saldırı planında öncelikli hedefi stadyumun güvenliğinden sorumlu çevik kuvvet polisleriydi. Bomba yüklü araç stada yakın bir yere park edildi.

HSBC binası patlaması ne zaman oldu?

20 Kasım 2003 Perşembe günü, saat sabah 10:55’te, İstanbul Levent’te HSBC, nam-ı diğer Demirbank Binası’nın 5 metre önünde bomba yüklü bir kamyonet infilak etmişti.

You might be interested:  Ankara Tren Garı Hangi Semtte?

Kayseri patlaması kaç kişi öldü?

2016 Kayseri saldırısı, 17 Aralık 2016’da yerel saatte 08:45 sıralarında Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki Erciyes Üniversitesi yakınında bombalı araç ile gerçekleştirilen intihar saldırısı. Saldırılar sonucunda 15 Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve canlı bomba saldırganı hayatını kaybetti, 56 kişi yaralandı.

10 Ekim’de ne oldu?

680 – Kerbelâ Olayı: Muhammed’in torunu İmam Hüseyin, Kerbela’da başı kesilerek öldürüldü. 1780 – Karayipler’de meydana gelen ‘Büyük Kasırga’da yaklaşık 20000 kişi öldü. 1847 – İstanbul’da güneş tutulması izlendi. 1858 – Küba’da İspanyol İmparatorluğu’na karşı bağımsızlık hareketi başladı.

Tim 47 saldırısını kim yaptı?

Saldırıyı bölücü terör örgütü PKK’nın yaptığı kesin’ ifadelerine yer verdi.

Tim 47 Kaç kişi?

Saldırıda 45 kişi hayatını kaybetti, 236 kişi yaralandı. İki saldırgan intihar yeleklerini patlatarak öldü, üçüncü saldırganın ise güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğü varsayılmaktadır. 29 Haziran 2016’da Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir günlük ulusal yas ilan edildi ve bayraklar yarıya indirildi.

Tim 47 kim yaptı?

Saldırıyı, Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) örgütü üstlendi.

HSBC saldırısını kim yaptı?

İstanbul’da HSBC Bankası önünde 2003 yılında meydana gelen patlama olayına karıştığı belirlenen El Kaide silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan Z. Ç., Çankırı’nın Ilgaz ilçesi’ne bağlı Alıç Köyü’nde yakalandı.

HSBC patlamasında kaç kişi öldü?

Patlamalar sonucunda saldırganlar dâhil 26 kişi öldü, 300’den fazla kişi yaralandı.

Leyla Kaplan Kimdir?

Leyla Kaplan, Araştırma – İnceleme, Tarih, Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Cemiyetlerde ve Siyasi Teşkilatlarda Türk Kadını (1908- 1960) kitabının yazarıdır. Leyla Kaplan kitapları; Atatürk Araştırma Merkezi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Veysel atılgan kimdir?

Tren Garı’na gelen iki IŞİD’li canlı bomba, 103 kişinin yaşamını yitirmesine, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden oldu. Hayatını kaybeden 103 barış güvencini arasında en küçüğü babasıyla beraber gelen Veysel Atılgan’dı. Babası İbrahim Atılgan ile geldiği barış mitinginde, ‘kurban’ olmuştu.

You might be interested:  Ankara Mamak Devlet Hastanesi Ne Zaman Bitecek?

Anafartalar patlaması ne zaman oldu?

2007 Ankara saldırısı, Türkiye’nin Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtinde bulunan Anafartalar Çarşısı önünde, 22 Mayıs 2007 günü 18.30 sıralarında meydana gelen bombalı intihar saldırısı. Patlamada 8’i Türk, 1’i Pakistan vatandaşı olmak üzere 9 kişi öldü, 110’dan fazla kişi de yaralandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.