Ankara Da Yıkılan Bina Nerede?

Ankara’nın kent merkezi olan Kızılay Meydanında bulunan ve 1979’da yıkılan Kızılay Binası geniş bahçe içinde, zamanında da meydana ismini veren bir binaydı.

Ankara çöken bina nerede?

Ankara’nın Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi 1806. Sokaktaki 3 katlı Rüştü Yıldız apartmanın sakinleri çökme ve yıkılma sesleri üzerine panik yaşaıd. Otoparkta bir bölümün yıkıldığını ve oluşan çukurun yaklaşık 20 metre derinlikte olduğunu gören vatandaşlar ekiplere haber verdi.

Ankarada istinat duvarı çöken bina nerede?

Kamil Ocak Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın bahçe istinat duvarının bir kısmı yoğun yağışın ardından çöktü. Huzur Apartmanı otoparkında bulunan 5 otomobil çöken duvardan zarar gördü. Otomobillerden biri kullanılamaz hale geldi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Temeli kayan bina nerede?

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bir inşaatın temel kazısı esnasında yan apartmanda oluşan kayma nedeniyle çevrede bulunan 5 apartman tedbir amaçlı boşaltıldı. Tahliye edilenlerin bir kısmı yakınlarına giderken, bir kısmı da otellere yerleştirildi.

Açelya Apartmanı hangi mahallede?

10 Nisan günü Çankaya ilçesi İleri Mahallesi’nde, apartman inşaatı için yapılan temel kazısı sırasında, 2013’te inşa edilen Açelya Apartmanı’nın istinat duvarı çökmüştü. Binanın zemininde ve sokak üzerinde derin yarıklar oluştu.

Ihata duvarı ne demek?

İhata duvarı, yapıların bahçelerini ya da binanın etrafını çevreleyen duvarlar için kullanılan bir terim olmaktadır. İhata duvarları ince ve alçak boylu duvarlar olabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.