Ankara Ego Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

EGO ne zamana kadar ücretsiz? Sağlık çalışanları 31.12.2021 tarihine kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabileceklerdir.
Yapılan açıklamada ‘9-10-11-12 Temmuz 2022 tarihlerinde toplu taşımalar ücretsiz olarak hizmet verilecektir’ denildi. Dolayısıyla 13 Temmuz’da Ankara’da otobüsler ücretli olacak.

Ankara’da otobüsler kaç gün bedava?

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (otoüs, metro, ANKARAY ve Teleferik) ile Kurban Bayramı süresincde 9-10-11-12 Temmuz 2022 tarihlerinde ücretsiz hizmet verecek.Adana Büyükşehir Beldiye Başkanı Zeydan Karalar, bayramda toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

Ankara toplu taşıma ücretsiz mi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da 15 Temmuz’da toplu taşımaların ücretsiz olacağını duyurmuştu. Bakanlıkça yapılan açıklama şöyle olmuştu: ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde İstanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçları ücretsiz olacaktır.

Egoda aktarma kalktı mı?

TOPLU ULAŞIM TARİFELERİ Üniversite ring hattı olan 550 numaralı hat hariç, istisnai hatlarda uygulanmakta olan ücretsiz transfer uygulaması kaldırılmış olup, tüm hatlarda tam ve indirimli transfer uygulaması devam etmektedir.

EGO öğrenci ne kadar 2022?

EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL.

You might be interested:  Ankara Bala Nasıl Gidilir?

EGO nun açılımı ne demek?

Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü, Ankara’da Ulaşım hizmetleri veren Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kuruluştur.

Ankara EGO otobüsleri ücretsiz mi?

EGO Otobüs, Ankaray, Metro, Teleferik, Ankara Kent Merkezi Özel Toplu Taşıma (ÖTA), Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) ve Başkentray ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmaktadır.

3 aktarma ne kadar?

2022 yılı itibariyle tam kart kullanıcıları ilk aktarmada 3,92 TL, ikinci aktarmada 2,98 TL, üçüncü, dördüncü ve beşinci aktarmalarda 1,88 TL ödeme yapıyordu.

Metro ücretsiz mi?

15 Temmuz’da toplu taşıma ücretsiz mi sorusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile cevap buldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Marmaray, Metro, İett, Tramvay ve Şehir Hatları gibi toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek.

EGO tek binişlik kart ne kadar?

Aktarma ücretlerine zam içermeyen tarifeyle, öğretmen biniş ücreti 3 liradan 4,25, tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak.

EGO otobüsleri kimlere ücretsiz?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Şehit Aileleri Gazi, Gazi Yakını, Vazife malülü, Vazife Malülü Yakınına verilen ücretsiz seyahat kartları sistemimizde kullanılmaya devam edecektir.

Lise Öğrencileri İçin :

 • Nüfus cüzdanı
 • Son bir ay içerisinde alınmış öğrenci belgesi.
 • Bir adet vesikalık fotoğraf.
 • Ankarakart ücreti ne kadar?

  tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak. öğrenci biniş ücreti de 1,75 liradan 2,5 liraya çıkarılmıştı.

  Ankara öğrenci kaç TL?

  EGO öğrenci abonman kart EGO Genel Müdürlüğüne bağlı şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında (otobüs, raylı sistemler ve teleferikte) transfersiz kullanılır ve yükleme tarihinden itibaren 30 gün geçerlidir. 225 binişlik aylık öğrenci EGO abonman kart ücreti 90,00 TL’dir.

  You might be interested:  Ankara Bartın Inkum Nasıl Gidilir?

  Ankara EGO bileti ne kadar?

  Toplantıda EGO Genel Müdürlüğü’nün yüzde 44’lük zam teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. Böylece başkentte toplu taşımada tam bilet ücreti 4.5 TL’den 6.5 TL’ye yükselmiş oldu. Öğrenci biniş ücreti de 2.5 TL’den 3.5 TL’ye yükseldi. Aktarma ücretlerine ise artış yapılmadı.

  Ankarakart çıkarma ücreti ne kadar?

  Kart Bedeli: 18 TL. Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 1 adet fotoğraf ve 36 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

  23 Nisanda Ankarada Otobusler bedava mi?

  23 NİSAN’DA ANKARA EGO OTOBÜSLERİ Mİ? Ankara Büyükşehir Belediyesi de resmi sosyal medya hesabından ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ankara’da ulaşım ücretsiz olacak.’ açıklamasında bulundu.

  2022 23 Nisan otobüsler bedava mı?

  İBB’den yapılan açıklamada,’ 23 Nisan 2022 Cumartesi günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan İETT, Metro, Füniküler, Tramvay, Şehir Hatları Vapurları ve toplu ulaşıma entegre Özel Deniz Motorları’na ulaşım ücretsiz olacaktır.

  Ankara 19 Mayıs EGO ücretsiz mi?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda; Toplu taşıma araçları (otobüs, metro, ANKARAY ve teleferik) ücretsiz olarak hizmet verecek.” Ifadelerine yer verildi.

  Ankara EGO otobüsleri bayramda ücretsiz mi?

  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan Karar gereğince vatandaşlarımız, dört gün süren Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 09 Temmuz 2022 Cumartesi günü sabah saat 06.00’dan, son günü olan 12 Temmuz 2022 Salı günü akşam saat 24.00’e kadar, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.