Ankara Elvankent Nasıl Bir Yer?

Başkent Ankara’da bulunan Etimesgut ilçesinin bir semti olan Elvankent; Atakent, Ayyıldız, Etiler, Oğuzlar, Topçu ve Yeşilova Mahallelerinden oluşuyor. Semtin nüfusu 2017 nüfus rakamlarına göre 93.550 kişidir. Semt sakinleri tarafından kısaca “Elvan” olarak da bilinir.
Elvankent, Ankara ‘da bir toplu konut alanıdır. Etimesgut ile Sincan arasında Etimesgut ilçesine bağlıdır. Emlakbankası Elvankent Konutları ile başlayan yerleşim onlarca kooperatif sitesiyle büyük bir konut merkezine dönüşmüştür. 2004 yılında bölgeye resmi olarak Atakent adı verilmiştir.

Ankara Etimesgut nasıl bir yer?

Ankara’nın merkezi ilçelerinden birisi olarak Etimesgut oldukça büyük bir yerleşim yeridir. 101 kilometrekarelik bir yüzölçümü ile en büyük ilçeler arasında yer almaktadır. Kuzeyinde Keçiören, doğusunda Yenimahalle ve batısında da Sincan ile komşudur.

06796 Nerenin Kodu?

Posta Kodları

İL İLÇE ZIP
ANKARA ETİMESGUT 06796
ANKARA ETİMESGUT 06796
ANKARA ETİMESGUT 06790
ANKARA ETİMESGUT 06797

Elvankente hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Elvankent yakınından geçiyor: 512, 531, 566, 632.

Ankara merkez ilçesi hangisi?

Çankaya (914.000 – merkez ilçe)

Ankarada hangi semtte yaşanır?

Pek çok gelişmekte olan modern konut projeleri, geniş yelpazeye sahip AVMsi, bahçeli villa konseptinde yerleşim alanlarıyla Çayyolu özellikle beyaz yaka kesminin dikkatini çekmekte.

You might be interested:  Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Ne Zaman Yapılacak?
 • Yaşamkent.
 • İncek.
 • Çukurambar.
 • Gölbaşı
 • Batıkent.
 • Söğütözü
 • Oran.
 • Eryaman elit mi?

  Bu tanıma yeşil alanları, parkları, geniş bakımlı yolları, trafiksiz temiz yaşam alanı kriterleri göz önüne alındığında açık ara Eryaman en üst sıradadır. Kaldı ki yeni yapılan lüks bir site seçerseniz sitenin geneli elit ve tahsilli oluyor.

  Eryaman mı Etimesgut mu?

  Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir. Aynı zamanda bu mahalleyi de içine alan ve 11 mahalleden oluşan semtin de adıdır.

  6820 Nerenin posta kodu?

  Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şehitosmanavcı Mah. Posta Kodu 6820.

  Ankara Eryaman posta kodu nedir?

  Ankara’nın Eryaman ilçesinin posta kodu ise 06824 olarak belirlenmiştir.

  6794 Nerenin kodu?

  Ankara Etimesgut mahallesinin posta kodu 6794’tür. Bununla beraber merkeze bağlı olan diğer mahalleler de bu kodu kullanmaktadır.

  Ankara’da kaç tane özel halk otobüsü var?

  EGO bugün kendi bünyesindeki 1800, özel olarak işletilen ( özel halk otobüsü – ÖHO ve özel toplu ulaşım araçları – ÖTA ) 700 ‘den fazla otobüsüyle, 5 bölgede, 40’tan fazla hareket noktası ile, 300’den fazla hatta Ankaralılara ulaşım hizmeti vermektedir.

  Ankara Etimesgut metro var mı?

  Ankara’dan Etimesgut’a Ulaşım

  Metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmayan Etimesgut’a; Kızılay Metrosu ile Kızılay durağında indikten sonra, 530-5 no’lu otobüs hattına ve Etimesgut dolmuşlarına aktarma yapılarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

  Aşti dolmuşları kaça kadar?

  Aşti ücretsiz servisleri kaça kadar çalışıyor sorusuna cevap olarak servisler, 24 saat boyunca hizmet veriyor ve İstasyon caddesi güzergahını kullanarak Sincan’a ulaşıyor. Servisleri kullanmazsanız, Aşti’nin önünde bulunan Konya yolu’na çıkarak Sincan dolmuşları’na da binebilirsiniz.

  Etimesgut hangi ile bağlıdır?

  Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip olan Etimesgut İlçesi, Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey güney ve doğusunda Yenimahalle ilçeleriyle çevrilidir.

  You might be interested:  Ankara Side Nasıl Gidilir?

  Eryaman ilçe olarak nereye bağlı?

  Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir.

  Etimesgut kaç mahalle var?

  Etimesgut Belediye Meclisi, sürekli büyüyen ilçenin yeni yapılanan Eskişehir Yolu güzergâhında 5 yeni mahalle daha oluşturdu. Mahalle sayısı böylece 33’ten 38’e yükseldi. Etimesgut’un yeni mahallelerinin isimleri Atayurt, Ulupınar, EtiYaşam, Orhun ve Turkuaz olarak belirlendi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.