Ankara Etimesgut Nasıl Gidilir?

Etimesgut’a Nas ıl Gidilir? Etimesgut’a havayolu ile ula şım Esenboğa Havalimanı ile sağlanmaktadır. Havalimanından Etimesgut’a gitmek isteyen ziyaret çilerin, taksi ve özel firmalar ın ara ç kiralama hizmetlerini kullanmalar ı gerekmektedir. Özel transfer servisi ile ula şım ücreti ortalama 100-125 TL’dir.

Ankara Etimesgut nereye yakın?

Etimesgut ilçesi Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey ve doğusunda Yenimahalle, güneyinde Çankaya ilçeleri ile komşudur.

Etimesgut dolmuşları nereden geçer?

Ulus-Etimesgut Dolmuş Durag için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
503 Yenikent-Çayırlık Bölgesi-Cumhuriyet Blv.-Sincan GÖRÜNTÜLE
534 Ahi Mesut Mah.-Koru Metro Istasyonu(Halil İnalcık Lisesinden Kalkar) GÖRÜNTÜLE
577 Yenikent-Ortapınar-Ilksan Toki Kont.-Sincan GÖRÜNTÜLE
632 Sincan Saraycık Toki-Elvankent-Ümitköy Metro İst-Kızılay GÖRÜNTÜLE

Ankara Etimesgut nasıl bir yer?

Ankara’nın merkezi ilçelerinden birisi olarak Etimesgut oldukça büyük bir yerleşim yeridir. 101 kilometrekarelik bir yüzölçümü ile en büyük ilçeler arasında yer almaktadır. Kuzeyinde Keçiören, doğusunda Yenimahalle ve batısında da Sincan ile komşudur.

Kızılay otobüsleri kalktı mı?

Ankara’da Sincan ve Etimesgut’tan EGO’dan sonra özel halk otobüsleriyle Eskişehir Yolu üzerinden Kızılay’a direkt ulaşım sona erdi.

You might be interested:  Ankara Köşk Gazinosu Nerede?

Etimesgut Ankara arası kaç km?

Ankara Çankaya ile Etimesgut Ankara arası kaç km yaklaşık olarak toplam 24 Kilometre mesafededir.

Ankara Etimesgut Merkez ilçe mi?

Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip olan Etimesgut İlçesi, Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey güney ve doğusunda Yenimahalle ilçeleriyle çevrilidir.

Ankara Etimesgut hangi yönde?

Etimesgut, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Ankara ilinin yaklaşık 501.000 nüfuslu bir ilçesidir. Etimesgut ilçesi Ankara’nın ilçelerinden kuzeyinde Keçiören, doğusunda Yenimahalle ve batısında da Sincan ilçeleriyle komşudur.

Ankara Etimesgut hangi mahallede?

Ankara Etimesgut Mahalle Haritası. Veriler Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun 2018 nüfus raporlarından alınmıştır.

Ankara Etimesgut’un Mahalleleri.

Mahalle Nüfus Yüzölçümü (km2)
Kazım Karabekir Mahallesi 19.091 0,599
Şehit Osman Avcı Mahallesi 19.078 2,056
Atakent Mahallesi 18.336 0,929
Oğuzlar Mahallesi 16.246 5,034

Ankara dolmuş ücreti ne kadar?

Dolmuş ücretlerinin ne olacağı merak edilirken, 11 Mart Cuma günü ANKESOB Yönetim Kurulu da 5 TL olan dolmuş ücretinin 7 TL olmasını kararlaştırdı. İlk, orta ve lise öğrencilerinin dolmuşlara biniş ücreti 3 TL’den 4 TL’ye yükseltildi. Dolmuşların zamlı tarifesi bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

AŞTİ dolmuşları kaça kadar?

Aşti ücretsiz servisleri kaça kadar çalışıyor sorusuna cevap olarak servisler, 24 saat boyunca hizmet veriyor ve İstasyon caddesi güzergahını kullanarak Sincan’a ulaşıyor. Servisleri kullanmazsanız, Aşti’nin önünde bulunan Konya yolu’na çıkarak Sincan dolmuşları’na da binebilirsiniz.

Etimesgut Anıtkabir nasıl gidilir?

– Eryaman, Etimesgut taraflarından geliyorsanız Sincan-Batıkent metrosuyla Batıkent istasyonunda inerek Batıkent-Kızılay metrosuna aktarma yapınız. Metroyla Kızılay’da inerek AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız.

Eryaman mı Etimesgut mu?

Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir. Aynı zamanda bu mahalleyi de içine alan ve 11 mahalleden oluşan semtin de adıdır.

You might be interested:  Ankara Iftara Nereye Gidilir?

Ankarada hangi semtte yaşanır?

Pek çok gelişmekte olan modern konut projeleri, geniş yelpazeye sahip AVMsi, bahçeli villa konseptinde yerleşim alanlarıyla Çayyolu özellikle beyaz yaka kesminin dikkatini çekmekte.

 • Yaşamkent.
 • İncek.
 • Çukurambar.
 • Gölbaşı
 • Batıkent.
 • Söğütözü
 • Oran.
 • Etimesgut ne anlama gelir?

  Tarihçi Afif Erzen ‘İlkçağda Ankara’ adlı eserinde, Ahi Mesud adlı yerde bulunan aslanların Frigya Aslanı olduğunu yazmakta ve ilk çağda bu yörenin adının Amaksis olduğunu belirtmektedir. Haritacı Kiepert de çizdiği haritalarda, Etimesgut ilçesinin bulunduğu bölgeyi Amaksiz olarak anar.

  508 ego nereye gider?

  508-1 otobüs hattı (Sincan-115.Sk. -Ahi Mesud Blv.-Sıhhiye), 50313 – Sincan Hareket Noktası durağından başlayıp 50302 – Palamut Sokak durağına gidene kadar 120 duraklartan geçiyor. 508-1 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:45’da çalışmaya başlıyor ve 18:40’da bitiyor.

  Bağlıcaya metro gelecek mi?

  Koru-Bağlıca hattı ayrıca güzergâh üzerinde yer alan üniversite ve Bağlıca bölgesine hizmet edecek ve M2-M3 bağlantısının da ilk aşamasını oluşturacak.

  Etimesgut Anıtkabir nasıl gidilir?

  – Eryaman, Etimesgut taraflarından geliyorsanız Sincan-Batıkent metrosuyla Batıkent istasyonunda inerek Batıkent-Kızılay metrosuna aktarma yapınız. Metroyla Kızılay’da inerek AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız.

  Aştiye hangi Otobüs gider?

  Aşti’ye Belediye Otobüsleri (EGO) İle Ulaşım

 • 442-3 Havaalanı – Aşti – Kızılay.
 • 419 Aktepe – Emniyet Sarayı – Aşti.
 • 479 Uyanış – Pınarbaşı – İskitler – Emniyet Sarayı – Aşti.
 • 417 Aktepe – Kazım Karabekir – Aşti – ODTÜ
 • 545 Eryaman – Güzelkent – Aşti.
 • 230-3 Hacettepe – Beytepe – Aşti.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.