Ankara Etlik Nereye Bağlı?

Etlik, Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı kendiyle aynı adlı semtte bulunan bir mahalledir.

Ankara Etlik hangi semt?

Etlik, Ankara’nın Keçiören ilçesinin bir mahallesi ve çevre mahalleri de içine alan semtidir. Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Etlik semtinde bulunmaktadır. Semtin içinde Etlik, Aşağıeğlence, Emrah, Esertepe, Yayla, Ayvalı, Gümüşdere ve Ovacık mahalleleri bulunmaktadır.

Ankara Etlik nereye yakın?

Etlik Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Etlik/İncirli semtinde bulunan Etlik Mahallesi Keçiören ilçesine bağlıdır.Etlik Mahallesi haritası konumu ise 39° 58′ 41.8584” Kuzey ve 32° 49′ 41.4984” Doğu gps koordinatlarıdır. Etlik Mahallesi bağlı olduğu Keçiören ilçe merkezine 5 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Keçiören’de kaç mahalle var?

Keçiören’in ilçe belediye sınırları içinde 43 mahallesi olup ayrıca Keçiören ilçesi sınırları içinde kalan Alacaören, Kılıçlar, Gümüşoluk, Kösrelik, Kurusan, Saray, Sarıbeyler köyleri ile Bağlum ve Pursaklar beldeleri de ilçeye bağlandı.

Ankara incirli mahallesi nereye bağlı?

İncirli: Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir semttir. Semtin ismini aldığı İncirli, Basınevleri, Çiçekli ve 19 Mayıs Mahallelerinden oluşan semt, Yunus Emre Caddesi boyunca uzanır. Şehrin merkezine 4 km kadardır. Etlik ile Keçiören-Merkez arasındadır.

Keçiören ilçesi nereye bağlı?

Ankara’nın merkez konumundaki ilçelerinden biridir.

You might be interested:  Ankara Havalimanına Nasıl Gidilir?

Ankara’nın semtleri nelerdir?

Ankara’nın Mahalleleri

Mahalle İlçe Yüzölçümü (km2)
Fatih Mahallesi Pursaklar 2,259
Alacaatlı Mahallesi Çankaya 18,691
Bağlıca Mahallesi Etimesgut 12,961
30 Ağustos Mahallesi Etimesgut 0,785

Etlik hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Etlik yakınından geçiyor: 261, 263-7, 277.

Ayvalı nereye bağlı?

Ayvalı, Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı Etlik semtinde bir mahalledir.

Keçiören kaç ilden büyük?

Nüfus. Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2022 verilerine göre 942.884 kişi ile Ankara’nın ikinci ve Türkiye’nin ise nüfus bakımından en büyük üçüncü ilçesi konumundadır. Nüfusu, 57 ilden daha fazladır.

Ankara Keçiören hangi ilçeye yakın?

Keçiören, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Ankara ilinin yaklaşık 872.000 nüfuslu bir ilçesidir. Keçiören ilçesi, Ankara’nın ilçelerinden kuzeyinde Kahramankazan ve Pursaklar, doğusunda Altındağ, güneydoğusunda Çankaya, güneyinde Yenimahalle ve Etimesgut, batısında da Sincan ilçeleriyle komşudur.

Ankara Bağlum hangi ilçeye bağlı?

Bağlum, Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı 46.397 nüfuslu semttir. Kızılay’a 13 km, Ulus’a 11 km uzakta, Kuzeyde Sarıbeyler ve Kösrelik Mahalleleri, Güneyde Ufuktepe, Uyanış, Bademlik ve Ovacık mahalleleri; Doğuda Pursaklar, Saray ve Mahmudiye, Batıda ise Memlik, Yakacık ve İvedik ile çevrili bir yerdir.

Incirli nasıl bir yer?

ankara’nın keçiören ilçe sınırları içerisinde yer alan, alevi ve solcu ağırlıklı bir nüfusa sahip, aksam saatlerinde ciddi bir direniş protestosuna tanıklık eden semttir. televizyonlarda keçiören’de de protesto yapıldı denilen yer burasıdır. keçiören içerisinde küçük bir vaha denebilir.

Ankara incirli hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları İncirli yakınından geçiyor: 203, 203-7, 266, 277, 414.

Incirli mahallesine nasıl gidilir?

Keçiören bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İncirli Mahallesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 203-7, 266, 277, 284, 288, 414.
 2. Metro: M4.
You might be interested:  Elektrik Ne Zaman Gelecek Ankara?

Ankara’nın semtleri nelerdir?

Ankara’nın Mahalleleri

Mahalle İlçe Yüzölçümü (km2)
Fatih Mahallesi Pursaklar 2,259
Alacaatlı Mahallesi Çankaya 18,691
Bağlıca Mahallesi Etimesgut 12,961
30 Ağustos Mahallesi Etimesgut 0,785

Etlik hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Etlik yakınından geçiyor: 261, 263-7, 277.

Ankara nerede oturulur?

Pek çok gelişmekte olan modern konut projeleri, geniş yelpazeye sahip AVMsi, bahçeli villa konseptinde yerleşim alanlarıyla Çayyolu özellikle beyaz yaka kesminin dikkatini çekmekte.

 • Yaşamkent.
 • İncek.
 • Çukurambar.
 • Gölbaşı
 • Batıkent.
 • Söğütözü
 • Oran.
 • Ankara ilçeleri nelerdir?

  Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.