Ankara Eymir Gölü Nerede?

Eymir Gölü, Ankara’nın merkezine 17 km uzaklıkta yer alıyor. Atatürk Bulvarı üzerinden bu mesafeyi 20-25 dakikada gidebilirsiniz. Dilerseniz araç kiralayarak da bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Eymir gölü ve çevresinde 160 farklı kuş türü bulunuyor.

Eymir Gölü giriş ücreti ne kadar?

Ziyaret Saatleri: Haftanın her günü saat: 05:00 – 22:00 arasında ziyarete açıktır. Giriş ücreti: Giriş için herhangi bir giriş ücreti ödemenize gerek yoktur.

Eymire nasıl gidilir ego?

EGO ile ulaşım ise; 190 No’lu Ulus-Kızılay-Konya Yolu- Eymir aracı gitmektedir. Kendi Aracınızla gidecekseniz eğer oran ‘da bulunan TRT binasının oradan Eymir gölüne iniş yeri var oralar da bir yere bırakabilirsiniz.

Eymir Gölü hangi bölgede?

Eymir Gölü, Ankara il sınırları içinde yer alan bir göldür. Arazisi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne aittir.

Eymir Gölü yürüyüş yolu kaç km?

Bisiklet sürmeyi bilmiyorsunuz veya ağır bir spor yapmak, kaslarınızı ağrıtmak istemiyorsunuz. Eymir Gölü’nün etrafında 12 kilometrelik parkur boyunca yürüyebilir, güneşin ve sıcak havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Eymir Gölü giriş kartı kimler alabilir?

Göl Yerleşkesine saat 22.00 den sonra ziyaretçi kabul edilmez, gölde bulunan işletmeler saat 23.00’e kadar açıktır, saat: 23.30 itibari ile ziyaretçilerin gölden ayrılması gerekmektedir. ODTÜ Akademik ve İdari personelleri ODTÜ Personel Kimlik Kartları ile Eymir Gölü’ne araçla giriş yapabilmektedir.

You might be interested:  Ankara Dolmuş Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Eymir Gölü hangi günler açık?

Eymir Göl Kuralları

Eymir Gölü Yerleşkesine yaya girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır. Göl Yerleşkesine araç giriş kartına sahip ziyaretçilerin hafta içi girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır.

Eymir Gölü’ne otobüs var mı?

Kızılay Güvenpark’tan 190 numaralı otobüse binerek Eymir Gölü’nün Oran tarafındaki girişine kadar gidebilirsiniz. Otobüs yolculuğu biraz uzun sürse de aktarmasız olması avantajlı

Eymir de ne yapılır?

Eymir Gölü Piknik Alanı

Piknik yapmanın yanı sıra kürek ve su sporlarına ve balık avlamaya da olanak sağlıyor. ODTÜ Spor Kulübü’nün kürek takımına ev sahipliği yaptığı için buraya dışarıdan gelen kişiler için de kürek kursları verilebiliyor.

Eymire hangi otobüs gidiyor?

Eymir’e gitmek isteyen başkentliler, her gün 07.00 ile 21.00 saatleri arasında ‘Ulus-Kızılay-Çankaya-Eymir’ güzergahında bulunan ‘185’ ve ‘135’ hat numaralı durakları kullanabilecek.

Ankara Eymir Gölü hangi semtte?

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Eymir Gölü ODTÜ arazisi içinde yer almaktadır. Eymir Gölü çevresi 1.09 kilometrekaredir. Derinliği 3. 80 metre olan Eymir Gölü çevresi uzunluğu 9 kilometre ortalama derinliği 5 metre civarında ölçülmüştür.

Ankara Eymir Gölü yapay mı?

Spor Kulübü Kürek takımı çalışma yeridir. Gölün kenarında Orta Doğu Teknik Üniversitesine ait bir kayıkhane bulunmaktadır. Eymir gölü doğal güzellikler, olan kış aylarında da donması halinde hoş bir manzara ortaya koyan bir göldür.

Eymir de tuvalet var mı?

Anlattığım bunca güzelliklerin içinde hafta sonu spor için Eymir Gölü’ne giden ziyaretçilerini bekleyen en kötü sürpriz var; “TUVALETLER” evet “TUVALETLER” yürüyüş yolunun hemen yanında 14 km yürüyüş alanında 1 adet tuvalet çok yetersiz.

Eymir Gölü güzel mi?

her mevsim keyifli ve güzel olan, yaz akşamları hafta içi huzur ve serinlik bahşeden, kuru kara ankara’mızın nadide gölü. gölbaşı gibi yerleşime açık olmaması sayesinde, zamanında babalarımızın diktiği ağaçlar iyice büyümüş, serpilmiş ve güzel bir doğa parçası haline gelmiştir.

You might be interested:  Ankara Tren Garından Yenimahalle'Ye Nasıl Gidilir?

Eymir Gölü’nde nerede kahvaltı yapılır?

Tüm gölü dolaştıktan sonra veya yay olarak ters yönden girerseniz; ÇOBANOĞLU ve ODTÜ KAYIKHANE tesislerinde kahvaltı yapabilirsiniz.

Eymir Gölü ücretsiz mi?

ODTÜ Eymir Gölü yıllık giriş kartı ücreti:

ODTÜ mezunları için: 225 TL. Özel sektör çalışanları için: 325 TL.

Eymirde piknik yapılır mı?

Elbette gölün çevresinde piknik yapılmasına olanak veren büyük bir alan bulunuyor. Piknik yapmanın yanı sıra kürek ve su sporlarına ve balık avlamaya da olanak sağlıyor. ODTÜ Spor Kulübü’nün kürek takımına ev sahipliği yaptığı için buraya dışarıdan gelen kişiler için de kürek kursları verilebiliyor.

Eymir gölüne araçla nasıl gidilir?

Göle araçla özel durumlar dışında girilemiyor. Eymir Gölüne ulaşmanın ikinci yolu ise Oran tarafından mümkün. TRT Genel Müdürlüğü nizamiyesinin hemen yanından Eymir tabelası ile işaret edilen dar yolu kullanarak yürüyerek gidebilirsiniz.

Ankara Eymir gölüne hangi otobüs gider?

Eymir’e gitmek isteyen başkentliler, her gün 07.00 ile 21.00 saatleri arasında ‘Ulus-Kızılay-Çankaya-Eymir’ güzergahında bulunan ‘185’ ve ‘135’ hat numaralı durakları kullanabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.