Ankara Gümrük Mağazası Nerede?

Ankarada Gümrüğe takılan ürünler nerede satılıyor? Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tasfiyelik hale gelen eşyaların perakende satışının yapıldığı beş satış mağazasından biri olan Ankara Perakende Satış Mağazası, Ulus Melike Hatun Camii’nin altında yer alan toplam 600 metrekarelik yeni yerinde satışa başladı.

Ankarada gümrüğe takılan ürünler nerede satılır?

Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tasfiyelik hale gelen eşyaların perakende satışının yapıldığı beş satış mağazasından biri olan Ankara Perakende Satış Mağazası, Ulus Melike Hatun Camii’nin altında yer alan toplam 600 metrekarelik yeni yerinde satışa başladı.

Ankarada gümrük pazarı hangi gün?

Ulaşım

Ankara Perakende Satış Mağazası
Adres Atatürk Bulvarı No:17 Melike Hatun Cami 1. Bodrum Katı Ulus / ANKARA
Tel (312) 311 01 80-86
Çalışma Saatleri Hafta İçi 12:30 – 17:30 Cuma 13:30 -17:30 Cumartesi 09:30 – 13:30

Gümrük Malları neden ucuz?

Tasfiye Edilen Eşyalar (Gümrük Malları) Neden Ucuzdur? Bu satışlarda gümrük idareleri kesinlikle kar amaçları yoktur ve tam da bu nedenle ürünlerin fiyatları piyasa fiyatlarına göre daha aşağıdadır, tam da bu yüzden gümrük malları ucuz olur.

You might be interested:  Ankara-Kayseri Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?

Gümrük Malları gerçek mi?

Sahte ürünler internet üzerinde de gümrük malı adı altında satılmaktadır. Bu siteler şikayet sonucu kapatılsa da kısa sürede yenisi açılıyor. Malesef dolandırıcılar sahte markaları üzerinden ürettikleri ürünleri internette rahatlıkla satmaya devam ediyor.

Gümrükte kalan mallar nereden alınır?

Yurt dışından getirilen ama bir sahipleri tarafından gümrükten çekilmeyen, veya gümrüğe takılan getirilmesi yasak olan malları gümrük satış mağazalarında bulabilirsiniz. Perakende satışlar ise Ticaret Bakanlığı’nın Bölge Müdürlükleri tarafından işletilen “perakende satış mağazaları” vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Gümrükten ne geçer ne geçmez?

Gümrükten Neler Geçemez? Gümrük Yasaklı Ürünler 2022

 • Tütün ve tütün ürünleri,
 • Alkollü veya alkol benzeri ürünler,
 • Cep telefonu gibi sim kart takılabilir olan ürünler,
 • Kozmetik ürünler ve benzeri ürünler,
 • Et ve süt ürünleri,
 • Silah ve tüfek gibi ürünler,
 • Uyuşturucu ve uyarıcı ürünler,
 • Takviye gıdalar ve sporcu gıdaları…
 • Gümrüğe takılan ürünler ne olur?

  Aldığınız ürün 75 eurodan pahalı olduğu için gümrüğe takılmışsa muayene memuru tarafından gümrük vergisi hesaplanır ve bu tutarı vergi dairesine gümrük vergisi olarak ödersiniz. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonra ürününüzü alabilirsiniz.

  Gümrük malı telefon alınır mı?

  ‘Ürünlerimizin uygunluğunun sebebi tamamen unutulan, gümrükte takılan ürünler olması ve bu ürünlerin vergisi olmadığından uygundur. Ortada parası ile alınmış bir ürün yok. Devletin el koyduğu ürünler. Belirli süre bekletildikten sonra devlet bu eşyalara el koyuyor ve kaydı olmayan cihazları kaydediyor.

  Gümrük Cumartesi açık mı?

  Gümrük Müdürlükleri Cumartesi Günü Açık Mı? Gümrük Müdürlükleri resmi işlemler için Cumartesi günü hizmet vermemektedir. Buna ek olarak yerine getirilmesi gereken kurumun iç meseleleriyle ve devletle alakalı işlemlerin sekteye uğramaması için faaliyetlerine devam eden Gümrük Müdürlükleri’de vardır.

  You might be interested:  Ankara Metro Öğrenci Ne Kadar?

  Gümrükten mal almak caiz mi?

  Anlaşmalı istismar şebekeleri olmadığı sürece icra ihalelerine katılmakta bir sakınca yoktur. Asgari ihtiyaç dışında kalan mal varlıklarının icradan alınması caizdir.

  Gümrük mali alinir mi?

  E-ihale, elektronik ihale veya online ihale sistemi alanında kullanılan bir satın alma yöntemidir. İhale yoluyla satılan gümrük malları Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemi üzerinden satın alınabilmektedir.

  Gümrük vergisi ne kadar?

  AB ülkelerinden direkt olarak Türkiye’ye gelen ürünlere gümrüklerde %18, diğer ülkelerden gelen ürünler için ise %20 gümrük vergisi uygulanmaktadır. Kitap ya da diğer basılı yayın eşyaları için ise vergi uygulaması bulunmamaktadır.

  Gümrük satışı com güvenilir mi?

  gumruksatisi.com isimli internet sitesi tamamen yanıltma faaliyetleri içerisinde olup, ne böyle bir ürün var ne de bu ürünler gerçek. Tamamen insanları yanıltmaya yönelik bir şirket olup, kesinlikle faaliyetleri durdurulmalıdır.

  Gümrük Sepeti güvenilir mi?

  Gümrük mallarının birçoğu Gümrük Sepeti web sitesi ile güvenilir bir şekilde sizlere ulaşacaktır. Bu nedenle bu konuda şüphe etmeden alışverişinizi yapabilirsiniz. Gümrük deposu içerisinde yer alan ürünlerin her biri kaliteli ürünler olup tamamı orijinal ürünlerdir.

  Gümrük malı parfüm ne demek?

  Gümrük malları, gümrük idarelerince tasfiyelik hale gelerek tasfiye edilen giyim eşyalarından, parfüme kadar birçok eşyanın satılması durumudur. Gümrük mallarının kaynağı tasfiyelik hale gelen, ihale yoluyla satış yöntemi ve perakende satış yöntemi kullanılarak satılan eşyalardır.

  Havalimanında unutulan eşyalar nerede satılıyor?

  Türkiye’deki havalimanlarında unutulan eşyalar Bagaj Hizmetleri Müdürlüğü tarafından depoda bekletiliyor. Eşyaların kaybolduğunun anlaşılması sonrasında sahiplerince gelinip alınması halinde kayıp eşyaların ilgililere teslimi mümkün.

  Yurt dışından gelen ürün gümrükte kaç gün bekler?

  Aliexpress, Amazon, Alibaba gibi e-ticaret sitesi kullanıcıları, yurt dışından ürün sipariş ettiklerinde 15 ila 40 gün arasında söz konusu ürünün eline ulaşması gerekiyor. Bu sürede ürün ya gümrükten geri gönderiliyor ya da PTT Kargo’ya veriliyor.

  You might be interested:  Ankara Romanı Hangi Dönemde Kaleme Alınmıştır?

  Gümrükte kalan telefon alınır mı?

  ‘Ürünlerimizin uygunluğunun sebebi tamamen unutulan, gümrükte takılan ürünler olması ve bu ürünlerin vergisi olmadığından uygundur. Ortada parası ile alınmış bir ürün yok. Devletin el koyduğu ürünler. Belirli süre bekletildikten sonra devlet bu eşyalara el koyuyor ve kaydı olmayan cihazları kaydediyor.

  Gümrük ihalelerine nasıl girilir?

  Gümrük idaresince düzenlenen e-ihaleye katılabilmek için öncelikle sistem üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Üyelik ücretsizdir. Gerçek kişiler ve tüzel kişiler için üye olma prosedürleri farklıdır. Gerçek kişilerin www.eihale.gov.tr sayfası üzerinden “Üye Ol” bölümünden kayıt yaptırması yeterlidir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.