Ankara Güneykent Projesi Ne Zaman Başlayacak?

güneykent projesi ne zaman başlayacak 06-05-2015 16:07:00 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ‘Ankara’da dar gelirliler için ‘150 bin konutluk Güney Konut Projesi’ne başlayacağız ve yeni bir kent yapacağız’ dedi.

Güneykent projesi nerede?

Ankara’ya 30 dakikalık bir uzaklığa sahip olan Beynam bölgesinde arsa üretmek için kurulan Güneykent Gayrimenkul İşletme Kooperatifi, toplam 7.900 m²’ lik alanda 18 arsadan son kalan 11 arsamız net 375 m² ile 690 m² arasında değişen m²’den oluşmaktadır.

Güneykent projesi ne oldu?

‘Güneykent’ adı verilen projeyle Ankara’ya 500 bin kişilik yeni bir şehir kazandırılacak, Ortadoğu’nun en büyük hayvanat bahçesi inşa edilecek, inanç müzesi kurulacak. Tıpkı İstanbul gibi, Ankara’da da yeni bir şehir inşa ve imarına 12 Haziran seçimlerinden sonra başlayacağız.

Karagedik Bilkent Projesi Nedir?

Proje alanı, Haymana yolu ve Konya yolu arasında Ankara kent merkezine uzaklığı 34 km. olan Karagedik beldesinin kuzey batısında yer almakta olup alanın tamamı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mücavir alan sınırları içinde kalmakta idari olarak ise Karagedik belediyesi sınırları kapsamında bulunmaktadır.

Guneykent TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

1 Nisan 2021. TOKİ, Anadolu’nun ilk yerleşim merkezlerinden biri olan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihin her döneminde önemini koruyan Gaziantep’te 23 bin 603 konutun 20 bin 813’ünü tamamlayarak vatandaşlara teslim etti.

Gazi konut ödemeleri ne zaman?

Kura sonucunda; konut satın alma hakkı elde edemeyenlerin başvuru bedelleri 30 gün içerisinde ödenecek olup, asil hak sahipleri olup ta sözleşme yapılamayanlar ve yedek hak sahiplerinin başvuru bedellerinin iadesi ilan yolu ile bildirilecektir.

You might be interested:  Ankara Botanik Park Nasıl Gidilir?

Gazikonut nerede?

ADRES. İncilipınar Mah. Sabahat Göğüş Cad. 2. Vakıf İşhanı altı no: 14/C Şehitkamil / GAZİANTEP.

Güneykent TOKİ çekilişi ne zaman?

Proje kapsamında, TOKİ tarafından her ilde ayrı ayrı kura çekimi yapılacak. GÜNEYKENT TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN? 47 bin 931 başvurunun yapıldığı Gaziantep Şahinbey Güneykent Projesi’nin kurası 30 Mart’ta yapılacak.

6 etap Mavikent başvuruları ne zaman?

Etap kura çekimi 23 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek.

2021 TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Burdur Karamanlı’da inşa ettiği 385 konutu 20 Mayıs – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edeceğini açıkladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.