Ankara Güneykent Projesi Nereye Kurulacak?

Ankara’ya 30 dakikalık bir uzaklığa sahip olan Beynam bölgesinde arsa üretmek için kurulan Güneykent Gayrimenkul İşletme Kooperatifi, toplam 7.900 m²’ lik alanda 18 arsadan son kalan 11 arsamız net 375 m² ile 690 m² arasında değişen m²’den oluşmaktadır.
Güneykent nerede olacak? Bu kentsel projenin Gölbaşı’nda olması çok mantıklı görünüyor. Ankara Mücavir alan sınırlarına kadar bakıldığında arazisi en geniş ilçe Gölbaşı’dır.

Ankara Güneykent projesi nerede?

Akfen İnşaat, İncek Loft projesinden sonra Ankara Gölbaşı’na bağlı Koparan bölgesinde 12 bin konutluk projeye başlayacak. 1 milyon 243 bin metrekare alanda yükselecek olan Akfen Koparan projesinin çalışmaları devam ediyor

Güneykent projesi ne zaman başlayacak?

Tıpkı İstanbul gibi, Ankara’da da yeni bir şehir inşa ve imarına 12 Haziran seçimlerinden sonra başlayacağız. Güneykent adını verdiğimiz bu projeyle Ankara’ya, 500 bin kişilik yeni bir şehir kazandırmış olacağız.

Karagedik Bilkent Projesi Nedir?

Proje alanı, Haymana yolu ve Konya yolu arasında Ankara kent merkezine uzaklığı 34 km. olan Karagedik beldesinin kuzey batısında yer almakta olup alanın tamamı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mücavir alan sınırları içinde kalmakta idari olarak ise Karagedik belediyesi sınırları kapsamında bulunmaktadır.

Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi nerede?

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Çankaya İlçesi İlkbahar Mahallesi’ndeki Sinpaş Altınoran ‘Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ kapsamında yer alan 33 konut, Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı tarafından 4 Mart Perşembe günü kapalı teklif usulü ile satışa sunulacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.