Ankara Icra Dairelerine Nasıl Gidilir?

Yenimahalle bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Ankara Icra Müdürlüğü adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 202-7, 297-7, 502, 504, 505-2, 520, 540.
  2. Metro: M1-M2-M3.

Ankara icra daireleri hangi semtte?

BAŞKENTRAY, Yenimahalle bölgesinde bulunan Ankara Adliyesi İcra Müdürlükleri konumundan geçen ilk Tren aracıdır.

Icraya nasıl gidilir?

İcra takibi başlatmak için gerekli olan evrakların hazırlanması ve bu evraklarla icraya verilecek kişinin yerleşim yerinde bulunan icra müdürlüğüne başvurulması gerekir. Başvurunun kabul edilmesi için bu belgelerin yanı sıra, ödeme emri ve takip talebi de hazırlanmış olmalıdır.

Ankara 15 icra müdürlüğü nerede?

Ankara 15. Icra Müdürlüğü, konut servisleri kuruluşları, Emniyet Mh. Hipodrum Cd. No:1, Varlık, Yenimahalle, Ankara – Yandex Haritalar.

Ankara 28 icra müdürlüğü nerede?

ADALET BAKANLIĞI – 28. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ | Adliyeler | Altındağ – Hükümet Konağı Ankara, 0312 509 25 33 Bulurum.com.

İcra dosyasına ödeme nasıl yapılır?

Borçlunun icra dosyasına yapacağı ödemelerde üç farklı yöntemden birini tercih etmesi mümkündür. Borçlu icra dosyasına icra dairesinde doğrudan ödeme yapabilir, alacaklıya ya da vekiline ödeme yapabilir veya kredi kartıyla uyap sistemi üzerinden ödeme yapması sonucu borcundan kurtulabilir.

You might be interested:  Merkez Ankara Projesini Kim Yapıyor?

İcra borcu için nereye gidilir?

Borcunu ödemek ve icra borcu dosyasını kapatmak isteyen borçlu kişi, icra müdürlüğüne başvurarak, borçlu olduğu dosya ile ilgili kapak hesabı yapılmasını talep edebilmektedir. Sonuca göre, borcunu öderse dosya ile yasal sorumluluğu bitmektedir.

Icralık olan borç ödenmezse ne olur?

Icra dosyası ödenmezse ne olur? Borç ödenmezse hapis cezası verilebilir. Yani, hakkında icra takibi başlatılan kişiye yalnızca borcunu ödemedi diye hapis cezası verilemez. Buradaki hapis cezasından kasıt ise Tazyik hapsidir.

Icraya vermek için avukat gerekli mi?

Icraya vermek için avukat şart mı? Bu noktada ilgili kanunlarda yer alan hükümlere göre icra takibi başlatabilmek için avukata vekalet verilmesi şart koşulmamaktadır. Dolayısıyla icra takibini avukatlar aracılığıyla açabileceğiniz gibi şahsi başvuru yaparak da avukat vekaleti olmadan da yerine getirebilirsiniz.

1 icra dairesi hangi davalara bakar?

İcra mahkemesi; tek hakimden oluşan ve icra ile iflas işleri ile ilgilenen ilk derecede mahkemeler olarak geçmektedir. Mahkemenin hakimi; icra dairelerine karşı yapılan itirazları inceleme, gözetim ve denetleme yapma konularında yetki sahibidir.

İcra dosyası nasıl kapanır?

İcra dosyasının kapanması için alacaklının avukatı ile görüşerek çözüme ulaştırılması sağlanabilir. Borcun tamamen ödenmesi durumunda alacaklı olan kişinin avukatı ya da alacaklının kendisi borcun haricen tahsil edildiğine dair dilekçe yazabilir ve dosyanın kapatılması için talebini icra müdürlüklerine verebilir.

Ilamsız icra takibi ne demektir?

İlamsız icra takibi, herhangi bir mahkeme kararına dayanmayan; para borcu, teminat ya da diğer alacaklar için İcra Dairesinde yapılan icra takibidir. İlamsız icra takibinde bulunulması için alacaklının elinde herhangi bir belge olması şart değildir. İlamsız icra takipleri kural olarak yetkili icra dairelerinde açılır.

İcra müdürlüğü ne demek?

normal yoldan yerine getirilemeyen ve ödenmeyen bir borcun takibini yapan ve cebri icra hukumlerini uygulayan devlet dairesi.

You might be interested:  Rahmi Koç Müzesi Ankara Nasıl Gidilir?

Ankara Altındağ ilçesi hangi adliyeye bağlı?

ANKARA ADLİYESİ

BİNA ADRES TELEFON
Ankara Adliyesi 1 Nolu Ek Hizmet Binası Doğanbey, Şehit Ömer HALİSDEMİR Bulvarı No:53, 06050 Altındağ/Ankara +90 (312) 5404500 +90 (312) 5404501
Ankara Adliyesi 2 Nolu Ek Hizmet Binası Cevizlidere Mah. Muhsin YAZICIOĞLU Cad. No: 45 Çankaya/Ankara +90 (312) 2044500 +90 (312) 2044501

İcra müdürlüğü hangi mahkemeye bağlı?

İcra mahkemesi, temelde 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu düzenlemelerinde yer alan ve icra hukukuna ilişkin meselelerin yargılamaya konu olduğu makamdır. İcra mahkemesinin görevleri, her ne kadar hukuk yargısına tabi olsa da niteliği gereği apayrı bir hukuk alanıdır denilebilir.

Batı icra dairesi nerede?

Ankara Batı Adalet Sarayı Oğuzlar Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No:52 adresinde hizmet vermektedir.

Söğütözüne hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Söğütözü yakınından geçiyor: 167, 339-5, 528-3, 632.

Leave a Reply

Your email address will not be published.