Ankara Ihlara Vadisi Nerede?

Ihlara Vadisi nerede sorunuza cevap olarak; Aksaray ili Güzelyurt ilçesine bağlı Ihlara Kasabası’na yakın bir konumda bulunuyor.
Ihlara Vadisi Nerededir? Ihlara Vadisi Aksaray ‘da bulunmaktadır. Aslında tam olarak Aksaray’da demek doğru olmuyor, Ihlara Vadisi Nevşehir ile Aksaray arasında kalıyor.

Ihlaraya giriş ücretli mi?

Aksaray Ihlara Vadisi giriş ücreti 2022 yılında 70 TL’lik bir giriş ücretiyle sunuluyor ve yanında sesli rehberlik hizmeti sunuluyor. Haftanın her günü açık olarak girilebilen vadi sabah 08:30 ile akşam 19:00 saatleri arasında gezilebiliyor.

Ihlara Vadisi ni gezmek ne kadar sürer?

Melendiz Çayı’nın her iki yakası da yürüyüş için uygun, dilerseniz başladığınız noktaya da geri dönebiliyorsunuz. Eğer rotayı Belisırma Köyü’nde bitirmezseniz vadi içinden Selime’ye kadar da gidebiliyor ve yaklaşık 5 saatte vadinin tamamını yürüyebiliyorsunuz.

Ihlara Vadisi Milli Park mı?

Akdeniz Bölgesi’nde Antalya ili sınırları içinde 6.700 hektarlık bir alana yayılmış olan milli park, Türkiye’nin doğal güzellikler ve tarihi mirasını bir arada yaşatan değerlerinden birini oluşturur.

Ihlara da ne var?

14 km uzunluğundaki vadi Ihlara’dan başlar, Selime’de son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100 –150 m dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Ihlara Vadisi’nde kiliselerdeki süslemeler 6. yüzyılda başlayarak 13. yüzyılın sonuna kadar devam etmiştir.

You might be interested:  Sağlıkçılara Otobüs Ne Zamana Kadar Ücretsiz Ankara?

Ihlara Vadisi hangi günler açık?

* Ihlara Vadisi Ören Yeri her gün 08:30-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ihlara da ne yenir?

Aramayı Ihlara bölgesi ile sınırlandırın.

 • Baba Kebap. 55 yorumŞu Anda Açık. Lokanta, Türk$
 • Belisırma Restaurant. 103 yorum.
 • Belisırma Restaurant. 64 yorum.
 • Aslan Restaurant. 43 yorumŞu Anda Açık.
 • Hocanın yeri. 12 yorum.
 • Anatolia Valley Restaurant. 7 yorumŞu Anda Açık.
 • Tandirci Restauran. 25 yorum.
 • Belisırma River Restaurant. 8 yorum.
 • Ihlara Vadisi hangi mevsimde gidilir?

  Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan ‘Kapadokya’nın İncisi’ olarak da bilinen Ihlara Vadisi, sonbaharda ziyaretçilerine, seyrine doyumsuz güzellikler sunuyor.

  Ihlara Vadisi bir kanyon mu?

  Kanyon vadisi, bitki örtüsü, kilise ve şapelleriyle doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir arada buluştuğu Ihlara Vadisi, Dünyanın ikinci büyük kanyonu olarak Kapadokya’nın doğa harikasıdır.

  Ihlara nasıl gezilir?

  Ihlara Vadisi, Kapadokya havzasının en göz kamaştırıcı ve belki de en yorucu yerlerinden biridir. Öncelikle vadiyi gezmek için iki yol vardır. Birincisi, balon turu esnasında vadinin içinden geçerek etrafı seyredebilirsiniz, ikinci seçenekte ise kiliselere ve oyuklara girebilme şansıyla yürüyerek gezmektir.

  Ihlara Vadisine nereden girilir?

  Ihlara Vadisi’nin bağlı olduğu Aksaray iline mesafesi 40 km, Nevşehir’e ise yaklaşık 100 km. Hasan Dağı’nın kuzeydoğusunda kalan vadiye Güzelyurt’un Ihlara Kasabası’ndan giriliyor.

  Ihlara Vadisi ne kadar?

  18 kilometre uzunluğunda, ortalama 150 metre derinliğinde ve 200 metre genişliğinde, bünyesinde binlerce yaşam alanı bulunan Ihlara Vadisi, diğer kanyonlardan farklı olarak geçmiş dönemlerde içerisinde insanların yaşadığı dünyanın en büyük kanyonu olma özelliğini taşımaktadır.

  Ihlara Vadisi hangi kuruma bağlı?

  Ihlara, Aksaray ilinin Güzelyurt ilçesine bağlı bir belediye. Ihlara vadisi Kapadokya bölgesine yakın olduğu için buradan da sıklıkla ziyaret ediliyor.

  You might be interested:  32 Icra Dairesi Ankara Nerede?

  Ihlara Vadisi Nerede Kalınır?

 • Belisırma Cave Butik Otel & Restaurant. Fiyatları Göster.
 • Ihlara Termal Tatil Köyü Fiyatları Göster.
 • Kapadokya Stonelake Hotel. Fiyatları Göster.
 • Cappadocia Antique Gelveri Cave Hotel. Fiyatları Göster.
 • Kapadokya Ihlara Konakları Oteli. Fiyatları Göster.
 • Günalp Konağı Fiyatları Göster.
 • Home Cappadocia.
 • ULUIRMAK UYGULAMA OTELİ
 • Ihlara Vadisi doğal güzellik mi?

  Dünyanın en büyük 2., içerisinde insan yaşamış en büyük 1. vadisi olma özelliğine sahip muhteşem bir doğal güzellik. İçerisinde bir çok kilise barındıran ve Melendiz çayının serinliği ile sizi rahatlatan bir kanyon.

  Ihlara vadisinde piknik yapılır mı?

  Ihlara vadisinde yer alan tesiste kamp yapmak tatilinize ayrı bir keyif katacaktır. Eğer kamp yapmaya gelmediyseniz, günü birlik gezi veya piknik yapmaya da gelebilirsiniz. Doğa ile iç içe olan kamp alanında kuş cıvıltıları ve harika doğa manzarası ile burada kamp yapmak için yeterli bir sebep.

  Ihlara Vadisinde kaç basamak var?

  105 KİLİSEDEN 14’Ü ZİYARETE AÇIK Kapadokya sınırları içinde yer alan Belisırma, Ihlara ve Gelveri’yi (Güzelyurt) kapsayan bölgede, 382 basamaklı merdivenden inip yemyeşil bir vadi tabanını takip edenler, pek çok kilise ve yaşam alanlarıyla karşılaşıyor.

  Ihlara Vadisi kaç km uzunluğunda?

  Özellikler. Aksaray’a 40 km uzaklıktadır. Ihlara Vadisi, Hasandağı volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan kanyon vadidir. Melendiz Çayı, milyonlarca yıllık bir sürecin sonunda, 14 kilometre uzunluğunda ve yüksekliği yer yer 110 metreye ulaşan kanyon görünümlü bu vadiyi meydana getirmiştir.

  Ihlara Vadisinde kaç merdiven var?

  Dünyanın en büyük kanyonları arasında gösterilen ve Hasan Dağı’nın volkanik patlaması ile derin bir kanyona sahip olan Ihlara Vadisi’ne iniş çıkış sistemi yapılacak.

  Ihlara Vadisi nerede kaç km?

  Ihlara Vadisi’nin bağlı olduğu Aksaray iline mesafesi 40 km, Nevşehir’e ise yaklaşık 100 km. Hasan Dağı’nın kuzeydoğusunda kalan vadiye Güzelyurt’un Ihlara Kasabası’ndan giriliyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.