Ankara Izmir Arası Yollar Nasıl?

Ankara İzmir arası en kısa karayolu 585 kilometredir. Ankara İzmir arasına Bursa üzerinden gitmek istenirse yol 733 kilometreye çıkmaktadır. Ankara İzmir arası hava yolu 522 kilometredir. Ankara İzmir yolunu İzmit üzerinden geçiş yapmak isterseniz 803 kilometre yol gitmeniz gerekmektedir.
Araçla: Ankara İzmir arası 585 km mesafededir. Özel aracınızla normal hız sınırında giderseniz ve D300 kara yolunu kullanırsanız eğer 7 saat yol gidersiniz. Eğer Dumlupınar Blv./D200 ve D300 üzerinden giderseniz 650 km gidersiniz ve yolculuk 8 saat sürer.

İzmir Ankara yolu nerelerden geçiyor?

Ankara ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 584 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 25 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 7 saat ve 17 dakika zaman alır ve Uşak, Kızılay Mah., Mustafa Kemal Mah., Ihlamur Kent, Temelli, Polatlı ve Sivrihisar üzerinden geçer.

Ankara İzmir hangi yoldan gidilir?

Bu yol ile, İzmir ile Aydın arası yolculuk ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Ankara, Yozgat, Afyonkarahisar ve çevre şehirlerden gelen ziyaretçilerin ise İzmir-Ankara Otoyolu’nu kullanmaları gerekmektedir. Bu otoyol ile Ankara- İzmir arası yolculuk ortalama 7 saat sürmektedir.

You might be interested:  Ankara Kızılay Hangi Semte Bağlı?

Ankara İzmir arası kaç saat sürer?

İzmir merkez Ankara merkez arası tam 588 KM dir. Yolculuk arabayla ortalama 7 saat 10 dakika sürmektedir.

Ankara Samsun yolu açık mı?

Samsun-Ankara kara yolunda trafik açık ve tırlar da herhangi bir olumsuzluk yaşamadan yollarına devam ediyor.

Ankara İzmir yolu otoban mı?

Ankara-İzmir Otoyolu, Türkiye’nin başkenti ve ikinci büyük kenti Ankara ile üçüncü büyük kenti İzmir’i birbirine bağlayacak olan ve 2023 yılında tamamlanması hedeflenen bir otoyol projesidir.

İzmir Ankara otoban yolu var mı?

Marmara Gölü’nün kuzeyinden geçtikten sonra Hamzabeyli Köyü mevkiinde İstanbul-İzmir Otoyolu’na bağlanıyor. Ankara-İzmir Otoyolu mevcut devlet yoluna göre daha hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım sağlamaktadır. Söz konusu otoyol ile Ankara-İzmir arası seyahat süresi yaklaşık 4.5 saat olacak” dedi.

İzmir Ankara yolunda nerede mola verilir?

Ankara – Eskişehir yolunda yer alan Başkent Mola Park dinlenme tesisleri, çok büyük bir alan üzerine kurulmuştur. Ankara – İzmir arası güzergahını buradan geçecek şekilde ayarlamış olan sürücüler mutlaka burada mola vermektedir.

Ankara İzmir Otoyolu ne durumda?

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Ankara İzmir arasındaki 501 km uzunluğunda 6 milyar liralık otoban projesi kabul edildi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün üzerinde çalıştığı ve Ankara – İzmir arasında yapılması uygun görünen otoban projesi nihai olarak onaylandı.

İzmir Ankara kaç km yol tarifi?

Ankara İzmir arası otobüsle ortalama 8 saat 19 dakika sürmektedir.

Ankara – İzmir Arası

Araba Mesafesi 590 km
Yaklaşık Mesafe 590 km
Araba Süresi 7 sa. 3 dk.
Otobüs Süresi 8 sa. 19 dk.
Yürüme Mesafesi 118 sa.

İzmir Ankara ne kadar benzin yakar?

ANKARA ile İZMİR arası mesafenin dizel bir araçla maliyeti ortalama 204,74 TL olacaktır. ANKARA ile İZMİR arası mesafenin benzinli bir araçla maliyeti ortalama 325,78 TL olacaktır.

You might be interested:  Halk Ekmek Bayisi Nasıl Açılır Ankara?

Ankara İzmir tren yolu kaç km?

Ankara-İzmir arası 3 saat 30 dakikaya düşecek!

Ankara (Polatlı)-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattında yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Bakan Turhan, ”Ankara-İzmir arasındaki 824 kilometre mesafe 624 kilometreye, seyahat süresi 3 saat 30 dakikaya düşecek” dedi.

Yol durumunu nasıl öğrenebilirim?

Kullanacağınız yolun trafik durumu hakkında bilgi alma

 1. Mobil cihazınızda Google Haritalar uygulamasını açın.
 2. Alt taraftan Git’e. dokunun.
 3. Geçmiş etkinliğinizde görünen gezi seçeneklerinden birini belirleyin.

Karayolları hangi yollar kapalı?

Karayolları Genel Müdürlüğünden Bildirilen Kapalı Yollar Listesi. Beşçatal-Sarıkavak (Trafik Dereköy-Karacaören-Çatak-Kavak yolları üzerinden sağlanmaktadır.) Demirköprü-Hacıpaşa-Karbeyaz (Trafik Tokaçlı üzerinden verilmektedir.) Demirköprü-Hacıpaşa-Karbeyaz (Trafik Tokaçlı üzerinden verilmektedir.)

Ankara Samsun yolu neden kapalı?

Samsun’da yoğun kar yağışı nedeniyle, Samsun-Ankara karayolu çift yönlü ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda kaldı. Ekipler kapanan yolu ulaşıma açmak için çalışma yürütüyor. Samsun’da akşam saatlerinde yoğun kar yağışı etkili olmaya başladı.

Ankara İzmir arası hangi şehirlerden geçilir?

Ankara – İzmir Rotası

 1. Eskişehir Yolu. Dumlupınar Bulvarı (Çayyolu – Söğütözü arası), Ankara, Ankara.
 2. Ankara – Eskişehir Yolu. Polatlı – Çayyolu arası (D200 ), Ankara, Ankara.
 3. Ankara – Eskişehir Yolu.
 4. Mihalıççık Kavşağı
 5. Sivrihisar Kavşağı
 6. Afyon – Ankara Yolu.
 7. Afyon – Ankara Yolu.
 8. Afyon – Uşak – Kütahya Kavşağı

Ankaraya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul-Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara’ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

Ankara İzmir arası kaç km yol haritası?

Ankara – İzmir Arası

Araba Mesafesi 590 km
Yaklaşık Mesafe 590 km
Araba Süresi 7 sa. 3 dk.
Otobüs Süresi 8 sa. 19 dk.
Yürüme Mesafesi 118 sa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.