Ankara Kafeler Ne Zaman Açılacak?

Başkentli vatandaşlar ise Ankara ’da salgının risk durumunun nasıl olduğunu, ortalama vaka sayısını ve kafe ile restoranların açılıp açılmayacağını merak ediyor. İşte Kabine Toplantısı alınan kararlar şöyle 1 Haziran 2021 Gününde itibaren Kafe ve restoranlar 07.00-21.00 Açık olacak
KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK? Merak edilenlerin büyük bölümü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın hazırladığı pandemide 4 aşamalı normalleşme planında da yer alıyor. Birinci aşama 11 Mayıs’ta başlıyor.

2021 kafeler ne zaman açıldı?

Alınan karara göre kademeli normalleşme uygulaması 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak ve bu süre içerisinde kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerleri paket ve gel al servis ile hizmet verecek.

Kafe ve restoranlar ne zaman açılır?

Buna göre, kafe ve restoranlar 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek.

Son Dakika Haberleri kafeler ne zaman açılacak?

Kontrollü normalleşme sürecinde restoran ve kafelerle ilgili de değişiklikler bulunuyor. 17 Mayıs’ta başlayacak ve 1 Haziran’a kadar devam edecek olan süreçte restoran ve kafeler hafta sonu sadece paket servis, hafta içi ise belirli saatlerde gel-al ve paket servis hizmeti verebilecekler.

You might be interested:  Sami Ulus Çoçuk Hastanesi Ankara Nasıl Gidilir?

Kafeler açılacak mı?

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Kafe yasağı ne zaman bitiyor?

3. 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır.

Mekanlar ne zaman açılacak?

Haziran ayı itibarı ile başlayan kademeli normalleşme sürecinde eğlence mekanlarının faaliyetleri kısıtlı durumdaydı. 1 Temmuz itibariyle kademeli normalleşmede üçüncü etaba geçildi. Ülke genelinde faaliyetlerine ara veren tüm işletmeler, yeniden açılıyor.

Cafe mi kafe mi?

cafe fransızca kökenli bir isim olup ‘kahve içilen yer’ anlamına gelmektedir ve doğru yazılış şekli de ‘cafe’ değil ‘café’dir. türk dil kurumu açıklamasına göre ise kafe ‘içecek ve hafif yiyeceklerin satıldığı, bazılarında kapı önlerinde oturacak yerlerin bulunduğu ayaküstü yiyecek yerleri’ anlamına gelmektedir.

Pandemi kafeler ne zaman açıldı?

16 Mayıs Pazar günü saat 00.00’a kadar yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane, tatlıcı) iş yerlerinin iç veya dış alanlarında masada müşteri kabul edemeyeceğine işaret edilen genelgede, bu süre içerisinde yeme-içme yerlerinin hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis,

Türkiye’de mekanlar açıldı mı?

Kabine Toplantısı’nda alınan kararlarla yüksek riskli kentler dışında restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler belirlenen saatler arasında yüzde 50 kapasite ile açıldı. İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan genelgede de bu işyerlerinin çalışma saatleri duyuruldu.

Son Dakika restoran ne zaman açılacak?

Tam kapanma boyunca paket servis olarak hizmet veren lokanta, kafe ve restoranların bir süre daha 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-00.00 saatleri arasında sadece paket servis olarak hizmet vereceği bildirildi. Kademeli normalleşme süreci 1 Haziran’a kadar sürecek.

You might be interested:  Ankara Yeni Adliye Nerede?

Meyhaneler ne zaman açılacak?

Restoranlar 28.05.2019 tarihli bakanlar kurulu kararı ile 1 Haziran tarihinde açılıyor. Restoran ve kafeler ilk etapta 22:00’ye kadar hizmet verecek. Ancak turizm ruhsatı olan ve otel içerisinde olan işletmeler saat kısıtlamasından etkilenmeyecek.

Nargile kafeler açılacak mı?

SON DAKİKA: NARGİLE KAFELER AÇILDI MI? İçişleri Bakanlığının genelgesine göre; faaliyet konusu ‘nargile salonu/kafesi’ olan iş yerlerinin faaliyetlerine verilen ara yeni karar alınıncaya kadar devam edecek, hiçbir iş yerinde nargile servisi yapılamayacak.

Pandemi kafeler kaça kadar açık?

Uzun bir süredir pandemi yasakları nedeniyle açılış ve kapanış saatleri sürekli olarak değişen bunun yanı sıra müşteri kabul etme ve sadece paket servis hizmeti gibi hizmet anlayışları koronavirüs tedbirleri kapsamında değişten restoran ve kafe çalışanlarının kısıtlamaları 1 Temmuz tarihinden itibaren kaldırıldı. 1

Kafe ve restoranlar açıldı mı?

Yeni genelgeye göre ‘kafe, lokanta, ve restoranlar açıldı mı’ sorusu yanıt buldu. Restoran ve kafeler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis ile açık olacak.

Bugün kafeler saat kaça kadar açık?

RESTORANLAR AÇIK MI? Kafeler, kahvehaneler, spor salonları gibi mekanlar ise sabah 07:00 – akşam 21:00 saatleri arasında açık olacak. İçişleri Bakanlığı kademeli normalleşme genelgesinde yeme-içme yerlerine dair ayrıntılar paylaşıldı. Yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi);

Cafe ne zaman açıldı?

Tarihçe. Avrupa’da kahvenin tüketilmeye başlaması, alkol almayan insanlara, sosyal faaliyetleri için, barlara alternatif olacak bir mekan sağladı. İlk kafenin (kahvehane olarak) 1550’lerde İstanbul’da ortaya çıkmasından sonra 1600’lerde İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere’de kafeler açılmaya başlandı.

Cafe Restaurant açıldı mı?

KAFE, RESTORAN VE LOKANTALAR AÇILDI MI? Kafe, restoran, kıraathaneler çok riskli iller dışında sabah 07.00 – 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılacaktır. Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecektir. Mavi listede yer alan illerde ise kafe ve restoranlar tam açılacak.

You might be interested:  Ankara Hangi Fay Hattı Üzerinde?

Kafe ve restoranlar ne zamana kadar kapalı?

– Hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis, – Hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis, şeklinde faaliyet gösterebilecekler.

Türkiye kafeler açık mı?

Koronavirüs normalleşme kararları kapsamında faaliyetlerine devam etmesi kararlaştırılan işletmelerden biri de kafeler ve restoranlardı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs normalleşme kararlarına göre restoranlar ve kafeler sokağa çıkma yasağı uygulanmayan günlerde müşteri kabul edebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.