Ankara Kars Tren Seferleri Ne Zaman Başlıyor?

Trenler Ankara’dan çarşamba, cuma, Kars’tan cuma ve pazar günleri yola çıkacak. Karşılıklı olarak haftada iki tren işletilecek. Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan 22.20’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi’nin, sefer ve vagon sayısı, yolcu talebi doğrultusunda belirleniyor.
Ankara’dan saat 15.55’te hareket edecek olan tren sırasıyla Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum’dan geçerek Kars’a ulaşıyor. Yaklaşık bin 300 kilometrelik parkuru 31 buçuk saatte tamamlayan Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan çarşamba günleri saat 15.55’te, Kars’tan ise cuma günleri 22.20’de hareket ediyor.
Ankara’dan Kars istikametine ilk seferin 15 Aralık’ta yapılacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, Kars’tan ise ilk trenin 17 Aralık Cuma günü hareket edeceğini kaydetti.

Doğu Ekspresi Ankaradan hangi günler?

Turistik Doğu Ekspresi Sefer Günleri Ve Saati

Ankara-Kars-Ankara hattında tren, Ankara’dan Çarşamba ve Cuma; Kars’tan da Cuma ve Pazar günleri kalkıyor. Tren, Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan saat 22.30’de hareket ediyor.

Ankara-Kars Doğu Ekspresi ne zaman?

Seyahat yazarlarının seçimiyle dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk dört rotası arasında yer alan ve Ankara-Kars arasında işleyen Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan (Çarşamba ve Cuma Günleri) saat 15.55’te, Kars’tan (Cuma ve Pazar Günleri) 22.20’de hareket edecek.

You might be interested:  Hm Hangi Avm De Var Ankara?

Ankara-Kars treni çalışıyor mu?

Hareket Saatleri ve Güzergahları. Doğu Ekspresi Ankara- Kars- Ankara arasında her gün işlemekte, pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Kuşetli vagonlarda 10 Kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir.

Turistik Doğu Ekspresi ne zaman başlayacak?

Seferlerine 28 Mart 2020’de COVID-19 pandemisi sebebiyle ara verilen ekspres tren hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada trenin 15 Aralık 2021’de yeniden seferlerine başlayacağı açıklanmıştır.

Ankara Kars Treni nereden kalkıyor?

Ankara’dan başlayarak Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum üzerinden Kars’ta sonlanan bir rotaya sahip. Tren, Ankara Garı’ndan kalkıyor.

Doğu Ekspresi hangi günler kalkıyor?

Seyahat yazarlarının seçimiyle dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk dört rotası arasında yer alan ve Ankara-Kars arasında işleyen Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan (Çarşamba ve Cuma Günleri) saat 15.55’te, Kars’tan (Cuma ve Pazar Günleri) 22.20’de hareket edecek.

Yataklı vagon ne kadar?

TCDD Yataklı Vagon Ücretleri

TRENLER TAM %20 İNDİRİMLİ
H.Paşa Adana (Mavi) 1 Yatak İÇ ANADOLU MAVİ 110,00
H.Paşa Adana (Mavi) 2 Yatak 85,00 76,00
Ankara Kars (Ekspres) 1 Yatak DOĞU EKSPRESİ 95,00
Ankara Kars (Ekspres) 2 Yatak 80,00 72,00

Doğu Ekspresi Yataklı vagon kalktı mı?

Son yıllarda artan talebi karşılamak için Doğu Ekspresi ile Turistik Doğu Ekspresi olarak 2 ayrı tren hattı kurulmuş. Bu iki farklı kategoriye ayrılan trenlerin farkı vagonlarından ve yolculuk sürelerinden kaynaklanıyor. Turistik Doğu Ekspresinde yataklı vagon varken, doğu ekspresinde vagonlarda yatak bulunmuyor.

Doğu Ekspresi aktif mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. Koronavirüs salgını nedeniyle 28 Mart 2020’de durdurulan Doğu Ekspresi seferleri 12 Temmuz 2021 itibarıyla yeniden başladı.

Doğu Ekspresi Ankaradan saat kaçta kalkıyor?

Doğu Ekspresi, Ankara Garı’ndan her gün saat 17.55’te kalkıyor. Ertesi gün saat 18.30’da Kars Garı’na varıyor. Yolculuk, yaklaşık 24,5 saat sürüyor. Kars’tan seferler ise her gün sabah saat 08.00’da başlıyor.

You might be interested:  Ankara Çankaya Nasıl Bir Yer?

Tren biletleri ne zaman açılıyor?

Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde seyahatin başlama tarihinden 15 gün Anahat trenlerinde ise seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

Doğu Ekspresi alkol var mı?

Biz gittiğimizde restoran kapalıydı ama şu an açık vaziyetteymiş. Hatta alkol bile varmış (Kaldırılmış). Siz yine de yanınızda bir şişe şarap bulundurun. Öyle manzaralar göreceksiniz ki bir iki kadeh içmeden olmaz.

Doğu Ekspresi turu kaç gün sürüyor?

Erzurum’dan sonra Erzincan’a devam eden Doğu Ekspresi, Kars tren garlarında yolculuğuna son veriyor. Yaklaşık olarak bir gün süren bu yolculuk esnasında muhteşem doğa manzaraları sizleri bekliyor.

Ankara Doğu Ekspresi nereden kalkıyor?

Doğu Ekspresi ilk durak olarak Ankara tren Garı’ndan kalkıyor. Sırasıyla; Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiyor. Bu illerde birçok durakta durup yolcu alıyor. Duraklarda durma süresi yaklaşık 3-4 dakika.

Van Gölü Ekspresi hangi günler?

Van Gölü Ekspresi Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işleyen ana hat trenlerinden biridir. Tren Ankara’dan Salı ve Pazar günleri, Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günleri hareket etmektedir.

Yataklı Doğu Ekspresi turu ne kadar?

Doğu Ekspresi’ne bilet bulmak, hele ki örtülü kuşetli ya da yataklı vagondan, piyangodan ikramiye kazanmak gibi zor bir hal aldı.

2022 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Vagon Türü Ücret
Turistik Doğu Ekspresi’nde 2 Kişilik Yataklı Vagonda Toplam Ücret 1.300 TL

Ankara Doğu Ekspresi nereden kalkıyor?

Doğu Ekspresi ilk durak olarak Ankara tren Garı’ndan kalkıyor. Sırasıyla; Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiyor. Bu illerde birçok durakta durup yolcu alıyor. Duraklarda durma süresi yaklaşık 3-4 dakika.

You might be interested:  Ankara Mersin Otobüs Fiyatı Ne Kadar?

Ankara Doğu Ekspresi Garı nerede?

Ankara Garı, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Altındağ ilçesi Ulus semti Anafartalar Mahallesi’nde yer alan TCDD’ye ait hemzemin ana tren istasyonudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.