Ankara Kart Dolumu Nasıl Yapılır?

Ankakart dolumu yapmak için Ankakart ATM’ lerini kullanabilirsiniz. Kart yükleme ve bakiye sorgulama için özel olarak yapılan ve ATM’ ye benzeyen bu cihaza kartınızı takarak hem bakiyenizi görebilirsiniz hem de yüklemek istediğiniz kadar kartınıza para aktarabilirsiniz.
AnkaraKart Dolumu AnkaraKart (Ego Kart), dolum işlemi, otobüs veya diğer toplu taşıma araçlarının olduğu bölgelerde bulunan kart dolum istasyonlarından ya da anlaşmalı işyerlerinden nakit yükleme yaparak yapılabilir.

AnkaraKart para yükleme nasıl yapılır?

N Kolay Ankara Kartıma Nerelerden Para Yükleyebilirim?

  1. N Kolay Ankara Kart Noktalarından.
  2. Smart ve Mini Banko Cihazlardan.
  3. AnkaraKart Mobil Uygulamasından.
  4. Tüm banka ATM’lerinden, PTT Şubelerinden ve PTTMatiklerden.
  5. Banka hesaplarınızdan EFT yaparak.
  6. Aktif Bank İnternet Şubesinden.

AnkaraKart online para yükleme nasıl yapılır?

AnkaraKart’larına https://www.ankarakart.com.tr/ sitesi üzerinden yükleme yapabilmesi için, ‘Bakiye Yükleme’ sayfasında ‘Mobil Ödeme’ yöntemini seçmelidir, telefon numarasını giren abonelerimize onay SMS’i gelecektir. Bu SMS’e ‘EVET’ yazarak onaylamaları durumunda ödeme gerçekleşecektir.

AnkaraKart nereden yüklenir?

Ankara Kart’a bayilerden, Smart veya Mini Banko cihazlarından bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama üzerinden kredi kartınızı kullanarak da kartınıza TL yükleyebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Kart Yardımı Ne Zaman Yatacak?

AnkaraKart online yükleme kaç dakika?

EGO Cepte mobil uygulaması sayesinde Ankarakart’a online bakiye yükleme seçeneğiyle bakiye yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra kartınıza bakiyeniz 30-60 dakika arasında yüklenecektir. Mobil uygulamadan karta bakiye yükleyebilmek için kartınızın numarası gerekmektedir.

Başkent kart hangi bankaya ait?

Başkent Kart Bakiye Yükleme | Ödemeler ve Hizmetler | Yapı Kredi.

Ankarakart içinde ne kadar para var?

Ankara Kart Kalan Bakiye Öğrenme

Ankara Kart kalan bakiye tüm banka ATM’lerinde geçerlidir. Eğer Başkent Kart bakiye sorgulama için ALO 153 numarasını arasanız mutlaka başkent kart kayıtlı numarasından arayarak 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsünden kolayca işlem yapabilirsiniz.

EGO kartı kaç TL kaldı?

AnkaraKart’a ilişkin bakiye sorgulama işlemi, www.ego.gov.tr üzerinden gerçekleştirilebilir. EGO Cep’te mobil uygulamasıyla AnkaraKart sahipleri, akıllı telefon ve tabletleriyle AnkaraKart ile ilgili bilgilerine ulaşabilirler.

EGO kartında ne kadar olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Ulaşımda kolaylığı artırmak için hayata geçirilen ‘Tek SMS’le EGO Cepte’ hizmetiyle, kart bakiye bilgisini öğrenmek için, tüm telefonlardan, Ankarakart’ın üzerindeki numaranın tamamını ya da son sekiz hanesini yazıp 0312 911 3 911’e SMS atmak yeterli olacak.

EGO kart tam ne kadar?

EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL.

Ankara tek kullanımlık kart ne kadar?

Bu işlemlerin ardından yolcular, temassız kart okuma özelliği olan validatörlere cep telefonlarını yakınlaştırdıklarında sistem aktif hale gelecek ve sanal kartta bulunan meblağdan bir binişlik kart olan 4 TL ücreti mobil kartlardan düşülecek.”

EGO kartı nakite çevrilebilir mi?

Paralarının gittiğini düşünen vatandaşlara ise Belediye yetkililerinden bir açıklama gelmiştir. Buna göre ellerinde hala kullanılabilir şekilde olup içinde TL bulunan eski EGO kartlarını iade edip paranızı geri alabilirsiniz.

You might be interested:  Gerçek Ankara Tava Nasıl Yapılır?

Ankarakart kimlere ücretsiz?

Büyükşehir Belediye Meclis kararınca Ankara’da ikamet eden gün, ay ve yıl olarak 61 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza, en yoğun saatler dışında 10.00-16.00 ve 19.00-24.00 saatleri arasında; belediye otobüsleri, ÖHA ve ÖTA araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı veren, kişiselleştirilmiş akıllı elektronik ulaşım

Kartın arkasındaki son 4 hane ne demek?

Kart Doğrulama Değeri (CVV), Kart Güvenlik Kodu veya Kişisel Güvenlik Kodu olarak da bilinmektedir.

AnkaraKart kime ait?

AnkaraKart
Yüklenici E-Kent
Yönetici Ankara Büyükşehir Belediyesi
Para birimi Türk lirası (en az ₺1, en fazla ₺100)
Geçerlilik Özel Halk Otobüsleri, ‘Özel Toplu Taşıma’ statüsündeki araçlar, EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı otobüsler Başkentray, Ankaray, Metro, Teleferik

AnkaraKart kaç kez aktarma yapılır?

1- Tam Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. 2- İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

Başkent kart parası ne zaman yatacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ihtiyaç sahiplerine 100 lirası et olmak üzere toplam 600 lira Ramazan desteğinde bulunacak. Nisan ayının ilk 10 günü içinde 500’er lira, 24 Nisan’a kadar da et parası ihtiyaç sahiplerine önceden dağıtılan ‘Başkent Kart’a yatırılacak.

EGO kart bakiye aktarımı nasıl yapılır?

Hizmetin vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Tuna, ‘Aktarım yapmak isteyen vatandaşlar Beşevler, Dikimevi, Akköprü ve Kızılay metro istasyonlarındaki ‘Kişiselleştirme Noktaları’na başvurarak aktarım yapabilecekler.’ bilgisini verdi.

Ankara Kart Kart numarası nerede yazar?

Kredi kartı numarası 16 hanelidir. Kartın ön yüzünde yazılı olan bu 16 hanelik sayıdaki her bir rakamın anlamı vardır.

Ankara abonman nasıl yapılır online?

6. Abonman uygulamasından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz, kiosk cihazlarımızdan kredi kartıyla ve tüm Metro istasyonlarımızda bulunan Ankarakart Gişelerimizden nakit olarak işlem yapabilirler. Online uygulamalardan KVKK nedeniyle Öğrenci Ankarakart’larına abonman uygulaması yapılamamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.