Ankara Kart Numarası Nerede Yazar?

Kart numarası, kartın ön yüzünde yazılı olur. Kart üzerinde yer alan 16 hanelik sayıdaki her rakamın kendine özgü bir anlamı vardır.
Kart numarası nerede yazıyor sorusuna cevap arayan kullanıcılarımızın, kullanmış oldukları kartın ön yüzüne bakmaları yeterli olacaktır. Kartın ön yüzünde, kabartılmış bir bölüm bulunmakta ve burada da 16 haneli rakamlar bulunmaktadır. Dörderli bir şekilde birbirinden ayrılan bu on altı haneli numara, sizlerin kart numarasıdır.

Kart numarası nerede yazıyor?

Kredi kartı numarası nerede yazar? Kredi kartı numarası; 16 haneli olarak, kredi kartının ön kısmında alt tarafa doğru, kredi kartının enini kapatacak şekilde kabartma bir şekilde 4’er haneli olarak yazmaktadır.

AnkaraKart para yükleme nasıl yapılır?

N Kolay Ankara Kartıma Nerelerden Para Yükleyebilirim?

  1. N Kolay Ankara Kart Noktalarından.
  2. Smart ve Mini Banko Cihazlardan.
  3. AnkaraKart Mobil Uygulamasından.
  4. Tüm banka ATM’lerinden, PTT Şubelerinden ve PTTMatiklerden.
  5. Banka hesaplarınızdan EFT yaparak.
  6. Aktif Bank İnternet Şubesinden.

Kartın üzerindeki numara nedir?

Banka kartlarının üzerinde 16 haneli rakamlar yer alır. Genelde bunlar 4-4-4-4 şeklinde sıralanmıştır. Bunlar kartınızın numarasıdır. Bu numaraların altında da müşterinin isim ve soy isim bilgileri yer alır.

You might be interested:  Ankara Nata Vega Hangi Otobüs Gider?

Ankara karta online para yükleme nasıl yapılır?

AnkaraKart’larına https://www.ankarakart.com.tr/ sitesi üzerinden yükleme yapabilmesi için, ‘Bakiye Yükleme’ sayfasında ‘Mobil Ödeme’ yöntemini seçmelidir, telefon numarasını giren abonelerimize onay SMS’i gelecektir. Bu SMS’e ‘EVET’ yazarak onaylamaları durumunda ödeme gerçekleşecektir.

4 haneli kart şifresi nedir?

Kart şifresinin güvenliği için, şifre genellikle 4 rakamdan oluşmalı ve kesinlikle ardışık sayılar içermemelidir. (1,2,3,4 gibi). Araştırmalara göre en güvensiz şifreler 1234 gibi ardışık rakamlar içeren şifrelerdir.

AnkaraKart fiyatı ne kadar?

Aktarma ücretlerine zam içermeyen tarifeyle, öğretmen biniş ücreti 3 liradan 4,25, tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak.

AnkaraKart içinde ne kadar para var?

Ankara Kart Kalan Bakiye Öğrenme

Ankara Kart kalan bakiye tüm banka ATM’lerinde geçerlidir. Eğer Başkent Kart bakiye sorgulama için ALO 153 numarasını arasanız mutlaka başkent kart kayıtlı numarasından arayarak 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsünden kolayca işlem yapabilirsiniz.

Ankara karta en az ne kadar yüklenir?

Ankarakart’a en az 1 TL en fazla 1000 TL tutarında bakiye yüklenmektedir. Mobil uygulamadan yüklenecek maksimum bakiye ise 100 TL’dir.

Kart numarası ve hesap numarası aynı mı?

16 hanelik numara kart numarasıdır. Hesap numarası ile karıştırılmaması gerekir. 16 hanelik numaranın ilk 4 hanesi şube kodunu göstermektedir. Geriye kalan 12 hanelik numarada hesap numarasını belirtmektedir.

Kart numarasının son kaç hanesi hesap numarası?

Bu bankalar dışında 7 ve 8 haneden fazla haneye sahip bankalar da bulunmaktadır. Kuveyt, Türkiye Finans ve Albaraka bankalarının hesap numaraları 7+1 haneden oluşmaktadır. Ziraat Bankasının hesap numarası 8+4 haneden oluşur iken Vakıfbank hesap numaraları ise 17 haneden oluşmaktadır.

Kart numarası neye göre verilir?

Kart üzerindeki ilk 6 haneden sonra devam eden 9 rakam yani 7-15’inci sayı dizisi aralığı banka tarafından belirlenmiş olan müşteri hesap numarasını simgeler. Müşteri hesap numarası, banka tarafından belirlenir ve kişiye aittir. Kart üzerindeki sayı dizisinin son rakamı ise kontrol numarasıdır.

You might be interested:  Ankara Kazan Nasıl Gidilir?

AnkaraKart kime ait?

AnkaraKart
Yüklenici E-Kent
Yönetici Ankara Büyükşehir Belediyesi
Para birimi Türk lirası (en az ₺1, en fazla ₺100)
Geçerlilik Özel Halk Otobüsleri, ‘Özel Toplu Taşıma’ statüsündeki araçlar, EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı otobüsler Başkentray, Ankaray, Metro, Teleferik

AnkaraKart nasıl kullanılır?

AnkaraKart nasıl kullanılır? bulunan kart okuma cihazlarına yaklaştırmanız yeterlidir. İşleminiz anında gerçekleşir. Kartınızda kalan parayı ekranda anında görebilirsiniz.

AnkaraKart uygulaması nasıl kullanılır?

NASIL KULLANILACAK?

  1. Telefonunuzun NFC uygulaması açılmalı,
  2. NFC uygulamasını kullanabilmek için www.ankarakart.com.tr’de üyeliğiniz olmalı,
  3. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra bir adet sanal kart bölümü ekrana gelecek, bu bölüme minimum 4 adet kart alınması halinde binişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası kart numarasını nasıl öğrenebilirim?

Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan HESAPBILGI yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini 4747’ye SMS gönderdiğinizde kartınıza tanımlı hesapların ‘ hesap numarası’ bilgisini SMS ile öğrenebilirsiniz.

Garanti BBVA kart numarası nerede yazar?

Kartın ön yüzünde yazan 16 haneli kart numaram bazen gerekiyor. Kart numaramın ortasındaki 8 hane yok.

Banka kartı CVV kodu nerede yazar?

Çoğu kartta (Visa, MasterCard, banka kartları vs.) bu kod kartınızın arkasındaki imza şeridinin üzerinde basılı olan sayının son üç basamağıdır. American Express (AMEX) kartlarda bu kod genelde kartın ön kısmında bulunan dört basamaklı bir koddur.

Kredi kartının son 4 hanesi neresi?

Kartın ön yüzünde, kartın son kullanım tarihine ait bilgiler de bulunmaktadır. Kredi kartı veya banka kartı numarasının (16 haneli sayı dizisi) altında yer alan 4 haneli sayı dizisidir. Örneğin; 08/22 yazan kredi kartının son kullanım süresi Ağustos 2022 yılı (ağustos ayının sonuna kadar) olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.