Ankara Kart Tam Aktarma Ne Kadar?

Kullanım Detayları: Tam Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. EGO Otobüs, Ankaray, Metro, Teleferik, Başkentray, kent merkezi ÖTA ve ÖHO’larda geçerlidir.
Otobüs ne kadar Ankara? Tam: 4,50 TL. İndirimli: 2,50 TL. Tam aktarma: 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL. Otobüs tek basım ne kadar? Zam gelmeden önceki fiyatlarda İstanbulkart tam ücreti 4.03 TL, öğrenci 1,96 TL ve sosyal kart 2.88 TL olarak belirlenmişti.

Ankara Tam aktarma ne kadar?

Aktarma ücretlerine ise artış yapılmadı. Tam aktarma ücreti 2.25 TL, öğrenci aktarma ücreti 1.25 TL olarak alınmaya devam edecek. Yeni tarifede öğretmen biniş ücreti 3 TL’den 4.25 TL’ye yükseldi. Tek binişlik Ankarakart ücreti de 5 TL’den 7 TL’ye yükseltildi.

Ankara Tam kart ne kadar basıyor?

Ankarakart ile; EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL.

2 aktarma ne kadar?

Öğrenci akbili sahipleri de ilk aktarmada 1,17 TL, ikinci aktarmada 1,10 TL; üçüncü, dördüncü ve beşinci aktarmalarda 94 kuruş ödüyordu. Yüzde 40 oranındaki zammın ardından tam kartlar için 1. aktarma 5,48 TL, öğrenciler için ise 1. aktarma 1,63 TL’ye yükseldi.

You might be interested:  Ankara Belediye Başkanı Kim Oldu?

Aktarma süresi ne kadar 2022?

Aktarma uygulanan bilet türleriyle yapılacak yolculuklarda 2 saatlik aktarma süresi devam edecektir. 2 saatlik aktarma süresinde ilk binilen araç ile ikinci binilecek araç arasında 30 dakika süre geçmesi gerekmektedir.

Tam aktarma ne kadar?

1- Tam Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. 2- İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

EGO aktarma kalktı mı?

Batıkent metrosuna aktarma yapan 46 ring hattındaki otobüsler için ücret alındığını diğer metrolara aktarma yapan 82 ring hattındaki otobüslerden ise ücret alınmadığına dikkat çeken EGO, ücretsiz aktarmanın eşitliği sağlamak için kaldırıldığını duyurdu.

Ankara Tam aktarma ne kadar 2022?

Son dönemde akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamlardan sonra UKOME kararıyla 15 Mart 2022 tarihinden itibaren Başkent’te toplu taşımada tam bilet ücreti 4,5 TL’den 6,5 TL’ye yükseltilirken, EGO Genel Müdürlüğü ilk UKOME toplantısı gündemine taşınacak indirim kararı doğrultusunda 06.00-06.45 saatleri arasında toplu

Tam kart ne kadar Ankara 2022?

Bu kapsamda 27 Nisan 2022 Çarşamba gününden itibaren saat 06.00-06.45 arasında, EGO Genel Müdürlüğüne ait teleferik, otobüs ve Raylı Sistemler (Metro, ANKARAY) ile BAŞKENTRAY’da geçerli olmak üzere Ankarakart tam ücret tarifesi 6,5 TL yerine 4,50 TL olarak uygulanacaktır.

EGO ücretleri ne kadar oldu?

EGO öğrenci abonman kart EGO Genel Müdürlüğüne bağlı şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında (otobüs, raylı sistemler ve teleferikte) transfersiz kullanılır ve yükleme tarihinden itibaren 30 gün geçerlidir. 225 binişlik aylık öğrenci EGO abonman kart ücreti 90,00 TL’dir.

Aktarma tarifesi nedir?

AKTARMALI ULAŞIM KURALLARI

You might be interested:  Ankara Bağlum Nasıl Bir Yer?

Tam tarife için ilk binişi takiben, 120 dakika içinde metro, vapur, banliyö, tramvay ya da otobüslere yapılacak olan ikinci binişlerde 1,20 TL ve üçüncü binişlerden 0,90 TL alınacak olup sonraki aktarmalar ücretsizdir.

Bir geç ne kadar?

Bir geç bilet ücreti 23 liradan 32 liraya, 2 geç bilet 35 liradan 49 liraya, 3 geç bileti de 67 liradan 94 liraya çıktı.

Ankara dolmuş ücreti ne kadar?

Dolmuş ücretlerinin ne olacağı merak edilirken, 11 Mart Cuma günü ANKESOB Yönetim Kurulu da 5 TL olan dolmuş ücretinin 7 TL olmasını kararlaştırdı. İlk, orta ve lise öğrencilerinin dolmuşlara biniş ücreti 3 TL’den 4 TL’ye yükseltildi. Dolmuşların zamlı tarifesi bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

Ankarada aktarma kalktı mı?

EGO Genel Müdürlüğü’nün uygulamasına düşen bildirime göre; istisnai ring otobüslerinde uygulanan ücretsiz aktarma uygulaması bugünden itibaren kaldırılıyor. 550 numaralı Hacettepe- Beytepe ringi hariç diğer tüm uygulama kapsamına giren otobüslerde bundan böyle tam veya indirimli aktarma ücreti ödenecek.

Toplu taşıma Aktarma nedir?

iett’nin 2003 yılı ortalarında başlattığı, başarılı olamamış uygulama. uygulamaya iett dışındaki diğer bazı taşıma kuruluşları ve bunların araçları da dahil olmuştur. burada amaç, kısa mesafelerde araçların daha sık gidip dönmesi ve insanların duraklarda daha az beklemesi esâsına dayanmaktadır.

Otobuslerde tam aktarma nedir?

Otobüse binen bir kişi Raylı Sisteme bir saat içerisinde aktarma yapabilir. Fakat kişi Otobüsü tekrar kullanması halinde ücret düşecektir. Raylı sisteme binen bir kişi Otobüse bir saat içerisinde aktarma yapabilir. Fakat kişi Raylı sistemi tekrar kullanması halinde ücret düşecektir.

Aktarmalı biniş ne kadar?

AKTARMALI ULAŞIM KURALLARI

Tam tarife için ilk binişi takiben, 120 dakika içinde metro, vapur, banliyö, tramvay ya da otobüslere yapılacak olan ikinci binişlerde 1,20 TL ve üçüncü binişlerden 0,90 TL alınacak olup sonraki aktarmalar ücretsizdir.

You might be interested:  10 Ekim Ankara Katliamı Kim Yaptı?

Egoda tam aktarma ne demek?

Tam Ankarakart’larda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkânı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. İndirimli Ankarakart’larda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkânı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

Ankara’da ulaşım ne kadar oldu?

Yeni tarifeler 15 Mart’tan itibaren uygulanacak

UKOME tarafından oy çokluğuyla kabul edilen yeni fiyat tarifesine göre, toplu taşımada tam bilet ücreti 4,5 liradan 6,5, öğrenci biniş ücreti de 2,5 liradan 3,5 liraya yükseldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.