Ankara Keçiören Metrosu Ne Zaman Açılacak?

Ankara’nın dördüncü metrosu olması nedeniyle M4 koduyla anılan Tandoğan-Keçiören Metrosu’nun 2014 yılının sonuna doğru hizmete açılması planlanıyor. Tandoğan-Keçiören arasında 10 bin 582 metre hat ve 10 istasyon olarak projelendirilen hattın bina ve inşaat yapım çalışmalarına 15 Temmuz 2003 tarihinde başlandı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: ‘Keçiören Metrosu’nu 5 Ocak’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın katılımlarıyla hizmete sokacağız’ dedi.

Keçiören Kızılay metrosu ne zaman açılıyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay Metrosu ile ilgili olarak, ‘3 istasyon, 3,3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar-Kızılay Metrosu’nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız’ dedi.

Keçiören Kızılay metro hattı ne zaman bitecek?

Keçiören Metrosu Kızılay bağlantısı ne zaman bitecek? Karaismailoğlu, “3 istasyon, 3.3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar- Kızılay Metrosu ‘nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız.

Keçiören metrosu çalışıyor mu?

M4 (Keçiören), her gün çalışıyor. Ek bilgi: M4 hattında 9 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 17 dakika.

You might be interested:  Ankara Zekai Tahir Hastanesi Nerede?

Keçiören metro açıldı mı?

(M4) KEÇİÖREN – ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ – KIZILAY METROSU

Bu hat için ilgili Bakanlıkça 13.12.2011 tarihinde ihalesi, 02.02.2012 tarihinde sözleşmesi yapılarak çalışmalara başlanılmış olup 05.01.2017 tarihinde Kurumumuzca devir alınarak işletmeye alınmıştır.

Keçiören metrosu Aştiye giriyor mu?

Aşti’den Ankaray metrosuna bineceksiniz. Kızılay’da ineceksiniz. Hemen aktarmalı olarak Batıkent Metrosuna bineceksiniz. Daha sonra ise Atatürk Kültür Merkezinde inip, aktarmalı olarak Keçiören Metrosuna binerek evinize gideceksiniz.

Keçiören metrosu nereye kadar gidiyor?

Keçiören Metro Hattı, Atatürk Kültür Merkezi Durağına kadar geliyor olsa da, proje tamamlandığında Kızılayda sonlanacak. Tren Garı ve Adliye durakları da bu hatta dahil edilecek. Kızılay bağlantısı ile Ankara metro ağı daha da genişleyecek olup, Ankara Tren Garına metro ile direk ulaşım imkanı oluşacak.

Keçiören metrosu ne zaman bitiyor?

3 istasyon ve 3.3 kilometre tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar-Kızılay metrosunu 2022’nin sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Projenin tamamlanmasıyla Keçiören’den Kızılay’a aktarmasız metro ulaşımı sağlanmış olacak.

Keçiören metrosu kaç dk sürüyor?

‘Keçiören metrosunun uzunluğu 9 bin 220 metre. Toplam 9 istasyonu var. İlk istasyonu Şehitler İstasyonu, son istasyonu AKM İstasyonu. İki istasyon arası süre yaklaşık 18 dakika.

Etlik metrosu ne zaman açılacak?

ANKARA KEÇİÖREN METROSU ETLİK ÜZERİNDEN İVEDİK’E UZATILACAK. 5 Ocak’ta hizmete açılan Ankara Kızılay-Keçiören Metrosu, Etlik üzerinden İvedik’e uzatılacak.

Keçiören metrosunu kim yaptı?

Yapım işleri Gülermak-Kolin-Limak Ortaklığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında dokuz adet yolcu istasyonu bulunmakta olup, metro hattı, aç-kapa, NATM ve TBM tünel yöntemleriyle yapılmıştır.

Ankarada nerelere metro yapılacak?

YAŞAMKENT VE BAĞLICA’YA KONFORLU BİR ULAŞIM SAĞLANACAK

Ankara Kentsel Ulaşım Ana Planında (2015 yılı hedefli) yer alan ve 2014 yılında işletmeye açılan M2 Kızılay-Çayyolu hattının kentin batı aksında yer alan Yaşamkent ve Bağlıca’ya uzatılmasının amaçlandığı proje için ilk adım atıldı.

You might be interested:  Ankara Da Bombayı Kim Patlattı?

Keçiören metrosu kaç yılda?

13 yıl yapımı süren Keçiören Metrosu açıldı

Ankaraya metroyu kim getirdi?

7 Mayıs 2011 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi üç metro hattını da Ulaştırma Bakanlığı’na devretmiştir. Ulaştırma Bakanlığı devredilen metro hatlarını kısa süre içinde ihale yoluyla inşaatlarına devam ettirmiştir.

Esenboga metro ne zaman gelecek?

Esenboga metrosu ne zaman başlanacak? Yeni metro hattının 2022 yılının sonuna yetiştirilmesi hedefleniyor.

Keçiören metrosunu kim yaptı?

Yapım işleri Gülermak-Kolin-Limak Ortaklığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında dokuz adet yolcu istasyonu bulunmakta olup, metro hattı, aç-kapa, NATM ve TBM tünel yöntemleriyle yapılmıştır.

Kızılay Keçiören nasıl gidilir?

Kızılay’dan Keçiören gitmek için izlenecek yok. Batıkent-Sincan Metrosuna bineceksiniz. AKM (Atatürk Kültür Merkezinde ineceksiniz. Metro ‘da dışarı çıkmadan hemen aktarmalı olarak Keçiören Metrosuna bineceksiniz. 17 Dakikada Keçiören (Şehitler-Gazino Durağı) olacaksınız.

Akköprü Kızılay kaç durak?

Kızılay’dan başlayarak Ulus – Yenimahalle – Demetevler – Ostim – Batıkent güzergahında hizmet vermekte olan hattın toplam uzunluğu 14,661 metredir. 12 istasyonlu ve 108 araçlı (18 adet 6’lı dizi) sistem 28 Aralık 1997’de işletmeye açılmıştır.

Keçiören’de kaç mahalle var?

Keçiören’in ilçe belediye sınırları içinde 43 mahallesi olup ayrıca Keçiören ilçesi sınırları içinde kalan Alacaören, Kılıçlar, Gümüşoluk, Kösrelik, Kurusan, Saray, Sarıbeyler köyleri ile Bağlum ve Pursaklar beldeleri de ilçeye bağlandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.